piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Sypialnie z widokiem
MEBIN

Sypialnie z widokiem

SYPIALNIA / Meble / 2019-09-17 16:22:02

Żyjemy w świecie, w którym towarzyszy nam nadmiar bodźców, za co w głównej mierze odpowiadają nowoczesne technologie cyfrowe. Ilość informacji, jaką otrzymuje nasz mózg, jest zbyt duża do przyjęcia i przetworzenia, co negatywnie wpływa na stan organizmu: wzrasta ciśnienie krwi i poziom cukru, co przekłada się na pobudzenie, drażliwość, niepokój. Naukowcy twierdza wręcz, że większość ludzi żyjących współcześnie w dużych miastach ma stan świadomości zbliżony do tego, jaki przeżywa żołnierz na polu walki. Ze względów zawodowych i społecznych nie jesteśmy w stanie zupełnie odciąć się od internetu i wiadomości przekazywanych przez inne media. Coraz bardziej doceniamy jednak wagę i potrzebę efektywnego wypoczynku, wolnego od natłoku informacji. Po okresie lansowania przekonania, iż nawet odpoczynek musi być jak najbardziej aktywny, twórczy i rozwijający, psychologowie doszli do przekonania, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędny jest czas wypełniony monotonią, czy wręcz bezczynnością i nudą. W osiągnięciu stanu spokoju i ukojenia bardzo pomaga kontakt z naturą, na przykład w postaci pracy w ogrodzie, spaceru lub obserwacji przyrody. Maksymalne wyciszenie konieczne jest zwłaszcza przed i w trakcie wypoczynku nocnego, którego dobra jakość jest niezbędna do właściwego funkcjonowania w ciągu dnia.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Osoby dbające o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne powinny wyeliminować ze swoich sypialni telewizory, komputery i inne źródła agresywnych bodźców. Czynnikiem, który pozytywnie wpływa na samopoczucie jest także światło słoneczne. Potrzebie tej sprzyja moda na wnętrza w stylu industrialnym z dużymi oknami, w których sztuczne światło trzeba zapalać jedynie po zmroku i w wyjątkowo pochmurne dni.

Korespondujący ze stylem industrialnym minimalizm, poprzez powściągliwość w używaniu dodatków i kolorów pomaga w osiągnięciu odprężenia, podobnie jak pozytywne doznania estetyczne wynikające z przebywania w otoczeniu pięknych mebli wysokiej jakości. O prawdziwym luksusie powiemy, gdy przez duże nieosłonięte okna możemy podziwiać krajobraz pełen zieleni. W obszernej sypialni utrzymanej w różnych odcieniach szarości wspaniale zaprezentują się meble z kolekcji Bari marki Mebin w głębokim kolorze dębu burgundzkiego, zestawionego z czarnymi wstawkami. Wygodne, szerokie łoże z tapicerowanym zagłówkiem, pojemna szafka nocna i praktyczna wisząca półka zadbają o komfort podczas wieczornej lektury i snu. Funkcjonalna toaletka z nadstawką, profilowany stołek i duże lustro sprawią, że nawet wykonując samodzielnie makijaż, poczujemy się jak w profesjonalnym studiu urody, a obszerne szafy dostępne w kilku szerokościach – aż do dwóch i pół metra – pomieszczą garderobę na wszelkie okazje.

Bryły z kolekcji Riva również znakomicie wyglądają we wnętrzach zainspirowanych stylem industrialnym. Pomieszczenie pozornie cechuje surowy, ascetyczny design, jednak jego klasę tworzy wysoka jakość wyposażenia oraz nowoczesne, luksusowe rozwiązania technologiczne. Łóżko z wygodną ławeczką dostępne jest w wersji wyposażonej w schowek na pościel z podnośnikiem materaca oraz podświetlany spód z czujnikiem ruchu. Meble z otwieranymi drzwiczkami i szufladami posiadają uchwyty z litego drewna i zawiasy z cichym domykiem. Duże okna zapewniają maksymalny dostęp światła dziennego oraz piękny widok. Należy jednak zadbać o mocno zaciemniające rolety lub zasłony, gdyż organizm człowieka w pełni regeneruje się tylko podczas snu w absolutnej ciemności.

 

MEBIN  www.mebin.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe