piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Świąteczna magia przez cały rok

Świąteczna magia przez cały rok

KUCHNIA / Inne / 2016-12-15 15:12:00

Już wkrótce Boże Narodzenie, więc w naszych domach coraz liczniej pojawiają się świąteczne dekoracje. Wiele z nich doskonale prezentuje się na tle cegły, która również sama w sobie może być elementem ozdobnym. Dlatego też wśród postanowień noworocznych warto umieścić i to, aby właśnie cegłę uczynić ważnym motywem w aranżacji wnętrz.

Naturalna i ponadczasowa uroda cegieł jest coraz bardziej doceniana przez inwestorów i przeżywa prawdziwy renesans głównie dzięki swojej charakterności i uniwersalności. Od rustykalnego, przez skandynawski, minimalistyczny, aż po industrialny - praktyczne każdy styl aranżacji wnętrz stwarza wiele okazji do zastosowania cegły. Materiał może być wykorzystywany do wykończenia całych ścian, ich fragmentów, a także wybranych elementów przestrzeni, jak kolumny, schody czy kominki. Cegła sprawdza się zarówno jako dekoracja salonu, sypialni czy przedpokoju, jak i kuchni oraz łazienek. Wszędzie będzie nie tylko estetycznym, lecz także wytrzymałym dekorem ściennym, który trwale wzbogaci domową aranżację. Warto pamiętać, że w sytuacji, gdy warunki technicznie uniemożliwiają wykorzystanie cegły pełnej, można zamiennie zastosować odpowiednie płytki.

Wielkim atutem ceglanych aranżacji jest ich charakterystyczna trójwymiarowość, która w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem pozwala uzyskiwać oryginalną grę światłocieni, budującą we wnętrzach niepowtarzalną atmosferę. Należy przy tym pamiętać, że wykonane z gliny cegły jako naturalny materiał korzystnie wpływają na panujący w pomieszczeniach mikroklimat, co z kolei pozytywnie przekłada się na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Nie można także zapominać o jej właściwościach termoizolacyjnych.

źródło: crhklinkier/pięknydom24.pl

 

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA
pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe