piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Sucha zabudowa - kiedy warto na nią postawić?

Sucha zabudowa - kiedy warto na nią postawić?

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2022-08-18 17:32:41

Sucha zabudowa to doskonała alternatywa dla czasochłonnego, tradycyjnego remontu podczas którego korzysta się głównie z mokrych tynków. Nie pochłania dużych pieniędzy i może być przeprowadzona w bardzo krótkim czasie. Kiedy warto się na nią zdecydować? Podpowiadamy.

Czym jest sucha zabudowa?

Sucha zabudowa to nowoczesny sposób wykonywania remontów i renowacji. Stosuje się ją na coraz szerszą skalę nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale równie często w prywatnych domach. Sucha zabudowa polega w głównej mierze na wykorzystaniu popularnych płyt gipsowo-kartonowych do wznoszenia ścian działowych i tworzenia sufitów podwieszanych. Dzięki tej metodzie możliwe jest na przykład efektywne wydzielenie pomieszczeń użytkowych w domu.

Stosowane w trakcie suchej zabudowy płyty gipsowe spełniają rygorystyczne normy związane między innymi z ochroną przeciwpożarową oraz izolacyjnością akustyczną. Tworząc odpowiednich rozmiarów ściany można ich wnętrze wypełnić na przykład wełną, co pozwala poprawić właściwości utrzymywania ciepła w pomieszczeniu. Tym samym jest sucha zabudowa to doskonała alternatywa dla klasycznego stawiania murowanych ścian z pomocą pustaków lub cegieł. W nowoczesnym budownictwie, wszędzie tam gdzie inwestor nie jest w stanie użyć tych materiałów, sięga po alternatywne elementy w postaci płyt gipsowo-kartonowych. Szeroką ofertę tych produktów można znaleźć między innymi pod adresem https://decorsystem.com.pl/sucha-zabudowa-gk,c340.html.

Kiedy warto zdecydować się na suchą zabudowę?

Na suchą zabudowę decydują się głównie osoby, które chcą poprawić estetykę wyglądu wyjątkowych wnętrz w domu lub mieszkaniu. Niezwykłą popularnością cieszą się w tym przypadku zwłaszcza sufity podwieszane. Montuje się je zazwyczaj w dużych wnętrzach, głównie w salonach lub gabinetach. Doskonale może prezentować się także w jadalni. Ciekawie zaprojektowany sufit podwieszany może być wyposażony w efektownie wyglądający system punktowego oświetlenia. Dzięki czemu z łatwością można wyodrębnić kilka estetycznych stref w obszernym wnętrzu. Poza tym cała konstrukcja świetnie zamaskuje krzywy lub uszkodzony sufit.

Popularnym rozwiązaniem są także ścianki działowe, które montuje się w trakcie suchej budowy. Świetnie nadają się do wydzielenia i stworzenia estetycznego wnętrza salonu. Można z ich pomocą wydzielić osobne miejsce do pracy lub stworzyć przytulny kąt w którym umieści się kominek. Możliwości aranżacji są praktycznie nieograniczone, a ogromną zaletą jest krótki czas wdrożenia gotowego projektu w życie.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe