piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Stylowe i praktyczne  - dekoracyjne płytki bez fugowania
fot. Stegu

Stylowe i praktyczne - dekoracyjne płytki bez fugowania

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2019-06-03 12:26:07

Podobają Ci się oryginalne ścienne lub elewacyjne dekoracje wykonane z cegieł, ale wizja czasochłonnych i skomplikowanych prac skutecznie odwodzi Cię o tego pomysłu? Jeśli tak, to powinny zainteresować Cię płytki z gotową fugą – praktyczne i szybkie w wykonaniu rozwiązanie. Co więcej, dzięki opatentowanej przez polską firmę Stegu technologii są dostępne również z wbudowaną fugą w kolorze innym niż lico. 

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Jeden z ostatnich kroków w wykańczaniu powierzchni ścian przy pomocy płytek cegłopodobnych to klasyczne fugowanie. W przypadku ścian wewnętrznych, zdecydowanie najbardziej uciążliwy etap tego procesu to dokładne czyszczenie powierzchni po zakończeniu pracy. Z kolei spoinowanie ścian zewnętrznych najczęściej dodatkowo wymaga zastosowania innej, bardziej czasochłonnej techniki. W obu przypadkach trzeba więc brać pod uwagę więcej pracy oraz wyższe kwoty wykonawstwa.

Unikniemy tego problemu wybierając płytki z gotową fugą, zyskując krótszy czas montażu oraz łatwość jego przeprowadzenia. Warto pamiętać, że spoinowanie powinno rozpoczynać się dopiero po kilku lub nawet kilkunastu dniach od zakończenia układania płytek lub wznoszenia muru. – W przypadku płytek cegłopodobnbych z gotową fugą temat ten nie zajmuje uwagi inwestora i wykonawcy, podobnie jak kwestia doboru technologicznego fugi – zwraca uwagę Robert Szybiak z firmy Stegu i wyjaśnia: – Zazwyczaj wybór spoiny musi być podyktowany jej trwałością, zależącą z kolei od wilgotności i temperatury otoczenia, w którym się znajdzie, a także od występujących w nim czynników biologicznych, chemicznych czy choćby planowanych technik czyszczenia. Gotowa fuga jest zaś wykonana z tego samego materiału co lico, więc oferuje takie same parametry.

Co więcej, nawet niedoświadczone osoby powinny poradzić sobie z montażem tego typu płytek – Procedura sprowadza się do oczyszczenia i zagruntowania podłoża, zaplanowania układu płytek i ich klejenia na ścianie. Materiał można oczywiście dowolnie docinać. Ostatni etap to impregnowanie powierzchni „na czysto”, czyli po definitywnym zakończeniu prac – wyjaśnia Robert Szybiak.

Biała barwa płytek z gotową fugą może być ich dodatkowym atutem. Potwierdza to popularność dostępnej w ofercie Stegu monochromatycznej linii Parma. – Taki kolor z jednej strony wpisuje się w modny ostatnio motyw białej cegły, z drugiej zaś stanowi wygodną bazę do poszukiwania innych motywów aranżacyjnych. Powierzchnię płytek można bowiem w szybki i łatwy sposób przemalować na dowolny kolor zwykłą farbą do ścian, przygotowując nowe wnętrze lub odświeżając przestrzeń i zmieniając jej wystrój – zwraca uwagę ekspert.

Wielbiciele naturalnej estetyki ceglanych murów w ofercie firmy Stegu również znajdą coś odpowiadającego swoim gustom. Warta uwagi z pewnością jest cegłopodobna płytka Monsanto z gotową, szarą fugą. Opatentowany przez polskiego producenta wzór to rozwiązanie pozwalające pogodzić autentyzm klasycznego budulca ze wspomnianymi już zaletami gotowej fugi.

Moda na cegłę nie przemija, wybierając cegłopodobne płytki  z gotową fugą zyskamy wiec nie tylko praktyczne ale i stylowe rozwiązanie. Dodatkowo, nie musimy martwić się kosztownymi i czasochłonnymi pracami. Wykańczanie ścian może być bowiem okazją zarówno do stworzenia aranżacji nowego projektu, jak również ciekawym pomysłem na szybką, własnoręcznie przeprowadzoną metamorfozę istniejącej przestrzeni.  

www.stegu.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe