piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Styl kalifornijski - w poszukiwaniu inspiracji
fot.www.1stdibs.com

Styl kalifornijski - w poszukiwaniu inspiracji

DESIGN / Aranżacje / 2018-07-13 07:45:21

Kalifornia, zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Plaża, słońce, woda. Przestrzeń i nieograniczona wolność. Ale także bogactwo i luksus. Tymi cechami powinniśmy się kierować, przy aranżowaniu wnętrza w stylu kalifornijskim. 

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Kalifornia na wyciągnięcie ręki

Naturalne światło, które powinno wpadać do naszych pomieszczeń przez duże, przeszklone okna. Słońce musi budzić Cię każdego poranka i zachęcać, do aktywnego życia. Kolorystyka stonowana, ale jasna. Nigdy jaskrawa i krzycząca. Wszystkie odcienie piasku i wody mile widziane. Spokój i harmonia. Jeśli chodzi o wyposażenie i dodatki, to kierujemy się zasadą "im mniej, tym lepiej". Należy stosować naturalne materiały tj. drewno, len, bawełna. Warto dodać, że styl kalifornijski może czerpać małe inspiracje ze stylu hiszpańskiego i kolonialnego. Biały kolor, ręcznie robiona porcelana i tekstylia mile widziane, ale w ilości minimalistycznej. Przecież ma być luksusowa i na bogato.

Dodatki mają znaczenie

Drewniane stoły, stoliki i półki, w połączeniu z nowoczesnym, luksusowym dodatkiem w postaci krzesła, abstrakcyjnego obrazu lub rzeźby nadadzą nuty nowoczesności i luksusu, który cechuje styl kalifornijski. Jasnoniebiskie poduszki na sofie, czy deska windsurfingowa wkomponowana w pomieszczenie, to punkty obowiązkowe. Warto pamiętać jeszcze o sporej ilości przeszkleń i luster w różnych formach, od nowoczesnego żyrandola, do weneckiego stiuku na głównej ścianie w salonie. 

Przestrzeń, światło i minimalizm. Zainspiruj się stylem kalifornijskim. Zobacz zdjęcia poniżej. 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe