piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Stelaże SCHELL do zadań specjalnych
Montus C 80 n

Stelaże SCHELL do zadań specjalnych

AKCESORIA / Wyposażenie / 2016-08-04 11:25:00

Stelaże podtynkowe to uniwersalne rozwiązanie montażu armatury sanitarnej, które pozwala zarówno na estetyczne ukrycie elementów instalacji, jak również ergonomiczne rozplanowanie miejsca w łazience. Moduły montażowe SCHELL pozwalają na maksymalną oszczędność miejsca, dzięki minimalnej głębokości zabudowy 80 mm.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Podtynkowe moduły montażowe do WC oferują wiele możliwości pod kątem planowania przestrzeni łazienki. W zależności od indywidualnej sytuacji można je wmurować w ścianę lub ukryć za przedścianką. Największą popularnością cieszą się systemy do suchej zabudowy, gdyż dają najwięcej możliwości zagospodarowania przestrzeni i są bardzo łatwe w montażu. Samonośną konstrukcję można przymocować do muru, drewnianego stelażu lub stalowego profilu, a następnie obudować lekką ścianką szkieletową. Zasadniczo, im mniejsza głębokość stelażu i zbiornika, tym lepiej. Do tej pory głębokość najbardziej płaskich rozwiązań wynosiła ok. 13 cm. W tym roku na rynku pojawiły się moduły montażowe SCHELL MONTUS C 90 ze spłuczką podtynkową o minimalnej głębokości zaledwie 80 mm, które gwarantują jeszcze większą swobodę planowania, nawet w przypadku małych pomieszczeń.

Z myślą o oszczędności

Moduł montażowy SCHELL MONTUS C 90 to rozwiązanie przeznaczone do zabudowy w ściance szkieletowej lub przedściance. Głębokość zabudowy spłuczki wynosi zaledwie 80 mm, a całego modułu wraz z kolanem odpływowym - 90 mm. Dzięki wysokości 1110 mm rozwiązanie można obudować niską ścianką gipsowo-kartonową z półką stanowiącą dodatkowe miejsce na przybory. Uniwersalne rozwiązanie montażowe może być łączone z miskami ustępowymi o rozstawie 180 lub 230 mm. Dodatkową zaletą pod kątem dopasowania do indywidualnej sytuacji montażowej są ruchome stopki, których wysokość może być regulowana w zakresie nawet do 150 mm. W standardzie moduł jest wyposażony we wszystkie potrzebne akcesoria systemowe, jak np. regulacyjny zawór kątowy SCHELL COMFORT, zawór napełniający w klasie szumów I czy rura płuczkowa o średnicy 45 mm. Rozwiązanie posiada funkcję dwustopniowego spłukiwania - 3 i 6 litrów. Unikatową zaletą produktu jest mechanizm opóźnionego napełniania, który pozwala na dodatkową oszczędność nawet do pół litra wody. [[[zdjecie,9529,duze]]]

Rozwiązania dla specjalnych projektów

W ostatnich latach rośnie popularność budownictwa prefabrykowanego, którego charakterystyczną cechą są indywidualne rozwiązania instalacji. W takim przypadku sprawdzą się podtynkowe spłuczki zbiornikowe SCHELL MONTUS C 80 n bez ramy. Rozwiązanie przeznaczone do zabudowy w murze zostało zaopatrzone w standardzie w matę montażową. Tak jak SCHELL MONTUS C 90 cechuje się płytką głębokością zabudowy 80 mm, dlatego doskonale sprawdzi się nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach. Jest odpowiednie zarówno do misek stojących, jak i wiszących. Ergonomiczne rozwiązanie pozwala ponadto na oszczędność wody - oprócz dwustopniowego spłukiwania oferuje także funkcję oszczędzania wody. Standardowe ustawienie fabryczne wynosi 3 i 6 litrów na jedno spłukiwanie, a w wersji oszczędnościowej - odpowiednio 3 i 4 litry. 

źródło: schell/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe