piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Spiżarnia, pralnia i garderoba - w małym mieszkaniu to też możliwe.

Spiżarnia, pralnia i garderoba - w małym mieszkaniu to też możliwe.

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2018-05-21 11:35:14

Suszarka stojąca w salonie, przepełnione szafy, z których wyciągamy pogniecione ubrania i chaos w szafkach kuchennych? Oto domowe potworki, z którymi trudno się uporać. Ale jest na nie sposób Jaki? Organizacja domowej przestrzeni w taki sposób, by wydzielić na niej spiżarkę, pralnię i garderobę. 

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Zwłaszcza jeśli nasze życie nie toczy się w dużym domu, ale na skromnych metrach kwadratowych  niezbyt wielkiego  mieszkania w bloku? Okazuje się, że częściej niż myślimy. Trzeba na spokojnie przyjrzeć się swojej domowej przestrzeni i zastanowić się, czy nie warto, kosztem jej zmniejszenia, postawić ścianki, za którą zorganizujemy praktyczny kącik. Pomieszczenia gospodarcze mogą się obejść bez światła dziennego, dlatego można wydzielić na nie kąt po przeciwległej stronie okna.  Niejednokrotnie wystarczy zmienić ustawienie mebli, by za szafą powstała przestrzeń na suszarkę  do prania i  rozłożoną deskę do prasowania. Jeśli w układzie mieszkania istnieją wnęki czasem, zamiast klasycznie zabudowanej szafy, lepiej dostawić ściankę z płyty kartonowo – gipsowej, za którą powiesimy ciąg rurek na wieszaki. Taka szafa, do której można wejść, zazwyczaj pozwala na bardziej optymalne wykorzystanie powierzchni.

  • Drzwi na pomoc

W wydzieleniu przestrzeni pomaga zastosowanie drzwi. - W tym wypadku idealnie sprawdzą się drzwi przesuwne, albo łamane. Obie opcje nie wymagają miejsca na promień otwierania skrzydła i można je osadzić na lekkiej konstrukcyjnie ściance- podpowiada Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi zewnętrznych Invado . Do dyspozycji mamy dwa rodzaje drzwi przesuwnych: naścienne i chowane w ścianie. Pierwszy jest prosty w montażu, ale wymaga wolnej ściany, na którą będą przesuwały się drzwi. Wystarczy zamontować na niej karnisz z szyną, po której będzie przesuwało się skrzydło drzwiowe.

Drugi, chowany w ścianę, wymaga dostawienia ścianki, albo w przypadku jej braku, postawieniu dwóch ścianek, między którymi ukryty zostanie system przesuwny i między które będą chowały się otwierane drzwi.

Co ważne większość drzwi z oferty Invado można zastosować w wersji przesuwnej, zatem bez trudu dopasujemy je do zastosowanych w innych pomieszczeniach skrzydeł otwieranych tradycyjnie. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi łamanych. -. Dzięki temu, że łamią się w pół, nie trzeba rezerwować na nie tyle miejsca, co na tradycyjnie rozwieralne skrzydła. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie do niewielkich i trudnych aranżacyjnie przestrzeni- podpowiada A.Hucz.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe