piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Sopro prezentuje zaprawę klejową No.1 400 extra

Sopro prezentuje zaprawę klejową No.1 400 extra

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2018-03-13 11:00:00

Dobór odpowiedniej zaprawy klejowej to jeden z kluczowych warunków wykonania trwałej, niezawodnej okładziny. No.1 400 extra, dostępny od niedawna w ofercie firmy Sopro, to niezwykle innowacyjne i uniwersalne rozwiązanie o szerokim spektrum zastosowań.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA

Jeden klej - cztery funkcjonalności

No.1 400 extra to zaprawa, która łączy aż 4 różnorodne funkcjonalności, zależne od ilości dodanej wody zarobowej. Klej może być stosowany w konsystencji cienkowarstwowej - do przyklejania okładzin ceramicznych i gresowych oraz płyt wielkoformatowych, konsystencji średniowarstwowej - doskonałej podczas przyklejania płyt z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia), konsystencji półpłynnej - zapewniającej pełne wypełnienie pod płytkami na podłogach oraz konsystencji do szpachlowania - polecanej do naprawiania nierówności na niewielkich powierzchniach do grubości 20 mm.  

Wysokie parametry techniczne 

Opracowując recepturę „4 w 1”, wykorzystano najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii produkcji zapraw klejowych. Klej łączy w sobie wysokiej klasy cement, kruszywo kwarcowe o najwyższej czystości i starannie dobranym uziarnieniu oraz wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Jego właściwości przyczepne i wytrzymałościowe wspierają precyzyjnie dobrane włókna, które są również odpowiedzialne za kontrolę przebiegu procesu wiązania zaprawy. W efekcie, otrzymano produkt o klasie C2 TE S1 zgodny z normą PN-EN 12004, o bardzo wysokich walorach technicznych, doskonałych parametrach roboczych, szybkim przyroście wytrzymałości, wysokiej przyczepności kontaktowej, niskiej spływalności oraz odporności na cykliczne zamarzanie i rozmarzanie. No.1 400 extra wyróżnia również jedna z najwyższych wydajności w swojej klasie. 

Szerokie spektrum zastosowań

No.1 400 extra stanowi rozwiązanie nawet najbardziej wymagających zadań wykonawczych. Doskonale sprawdzi się w przypadku przyklejania płytek i płyt ceramicznych, mozaiki i gresu wielkoformatowego, betonu architektonicznego, odpornego na odkształcenie oraz odpornego na przebarwienia kamienia naturalnego. Może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych oraz na balkonach, tarasach i elewacjach. Przy swojej wszechstronności, jest również rozwiązaniem niezwykle bezpiecznym - otrzymał certyfikat Emicode, wydany przez Instytut Badawczy TFI, potwierdzający, że produkt nie wydziela toksycznych związków do otoczenia, a tym samym jest wyjątkowo bezpieczny dla środowiska i jego użytkowników.

  • Zużycie materiału: około 1,0kg/m2 na 1 mm grubości warstwy
  • Dostępne opakowania: 22,5 kg
  • Cena: ok 73,40 zł/opakowanie 22,5 kg - cena cennikowa producenta
  • Producent: Sopro Polska

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe