piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Skandynawskie oblicze wielkich miast

Skandynawskie oblicze wielkich miast

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2018-06-25 20:50:48

W stylu skandynawskim, gdzie często przeważa prostota i minimalizm, dobór oświetlenia może być kluczowy dla końcowego efektu aranżacyjnego. Projektanci marki Markslöjd przygotowali na ten sezon projekty nowoczesnych lamp wiszących, które ciekawie nawiązują do wielkomiejskiego kolorytu.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Lampy wiszące to jeden z najważniejszych wyborów związanych z wystrojem wnętrz. Razem z meblami i dodatkami aranżacyjnymi powinny tworzyć spójną stylistycznie całość albo wyróżniać się i przyciągać uwagę domowników i gości. Jeśli chcemy uzyskać ten drugi efekt, nie obawiajmy się odważniejszych stylistycznie rozwiązań.

  • Miasta świateł 

Motywy urbanistyczne, nawiązujące do kolorytu wielkich metropolii, na dobre zagościły w wystrojach wnętrz nowocześnie urządzonych domów i mieszkań. Taka stylistka może występować np. w postaci fototapet, lub bardziej dyskretnie w elementach aranżacji nawiązujących kształtem do miejskich rozwiązań architektonicznych.

W ten sposób warto spojrzeć na układ geometryczny nowych lamp marki Markslöjd. „Paris” i „London” przyciągają uwagę efektownym stelażem, który może kojarzyć się z układem ulic w wielkim mieście. Obydwie wykonane zostały z czarnego metalu – po zmroku stelaż będzie mniej widoczny, wtedy nasza uwagę przyciągną źródła światła. A to może rodzić skojarzenia z wyglądem miasta nocą. Dodatkowe motywy dekoracyjne (plakaty, ramki, neony) związane z wielkomiejskim kolorytem będą do nich dobrze pasować.

  • Markslöjd - lampy London (pierwsze zdjęcie) i Paris

Lampa „Paris” zapewnia aż 10 miejsc na żarówki, więc natężenie światła, które możemy uzyskać, sprawdzi się najlepiej w dużych pomieszczeniach – loftach, otwartych salonach i przestronnych pokojach gościnnych. Średnich rozmiarów żarówki z pomysłowym żarnikiem wydają się jej naturalnym uzupełnieniem. Prostota układu ramion będzie dobrze współgrać z nowoczesnym, skandynawskim designem pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Taka lampa na pewno będzie się wyróżniać, ale nie zaburzy stylistyki całego pomieszczenia. Nieco inny pomysł aranżacyjny warto rozważyć, sięgając po lampę „London”. Mniejszy rozmiar i bardziej klasyczny kształt kloszy, dzięki którym światło będzie mniej rozproszone, dobrze wkomponują się w spokojniejszy, bardziej stonowany wystrój wnętrza - nawet w kuchni czy sypialni.

  • Połyskliwy trend 

W ofercie marki Markslöjd znajdziemy również lampę Capital, która została zaprojektowana z wykorzystaniem podobnej, geometrycznej stylistyki stelaża. Tym, co podoba się miłośnikom bardziej designerskiego oblicza stylu skandynawskiego, jest przede wszystkim jego kolorystyka. Połyskliwy złoty i srebrny już same w sobie przyciągają uwagę, a jeśli we wnętrzu pomieszczenia pojawią się dodatki dekoracyjne w podobnych, błyszczących odcieniach, aranżacja może zyskać zupełnie nowe oblicze. Świetlisty połysk w skandynawskich wnętrzach to popularny trend, który sprawdza się bardzo dobrze.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe