piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Silniki bezszczotkowe - dlaczego warto?

Silniki bezszczotkowe - dlaczego warto?

WYKOŃCZENIE / Sprzęt budowlany / 2017-10-12 07:13:31

Silniki bezszczotkowe zrewolucjonizowały branżę elektronarzędzi. Dzięki nim można pracować wydajniej i z mniejszym prawdopodobieństwem awarii. Pełnię zalet prezentują w połączeniu z zasilaniem akumulatorowym.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA

Charakterystyczną cechą urządzeń wyposażonych w silniki bezszczotkowe jest mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

- Silniki bezszczotkowe cechuje niższe nawet o 40% zużycie energii niż w przypadku napędów konwencjonalnych. Brak szczotek i komutatora pozwolił na wyeliminowanie niekorzystnego zjawiska iskrzenia - mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. To przekłada się na możliwość dłuższej eksploatacji urządzeń i mniejsze ryzyko awarii oraz brak potrzeby częstego serwisowania.

To właśnie szczotki silnika należą do elementów najszybciej zużywających się i wymagających regularnej wymiany. - Przekłada się to na rzadsze wizyty w serwisie, a także na wygodniejszą pracę - dzięki lżejszej konstrukcji elektronarzędzia i minimalizacji poziomu drgań. Większy komfort i precyzję działania gwarantuje również zastosowanie elektronicznego systemu kontroli obrotów - dodaje Marcin Salata.

Kiedy warto wybrać narzędzie z silnikiem bezszczotkowym? Największe zalety tej technologii można dostrzec w przypadku narzędzi akumulatorowych.

Praca bez kabli to wygoda, ale warto zauważyć, że obecnie producenci oferują akumulatory, które wydajnością nie ustępują narzędziom zasilanym sieciowo. - Wystarczy wymienić system Dual Voltage stosowany przez Panasonic, użytkownik pracujący na ogniwie 14,4 V nie odczuwa różnicy względem pracy z pojemniejszym akumulatorem. Pozwala to zachować te same osiągi techniczne przy niższej wadze urządzenia - tłumaczy Marcin Salata.

W przypadku tradycyjnych silników elektrycznych wydajność elektronarzędzi wyraźnie zależy od wartości zasilania zastosowanego akumulatora.

Proponowane narzędzia:

  • Wkrętarka Panasonic 18V/5,0Ah "CARBON"

- Napięcie zasilania: 18 V

  • Zasilanie: Bateria EY9L54B
  • Waga z baterią: 2,05 kg
  • Wiertarko-wkrętarka EY 74A2 LJ2G

- Napięcie zasilania: 18V

- Zasilanie: 2 x bateria EY 9L54 J

- Waga z baterią: 2,05 kg

  • Zakrętarka udarowa EY 75A7 LJ2G

- Napięcie zasilania: 18 V

- Zasilanie: EY 9L54 J

- Waga z baterią: 1,7 kg

źródło: lange łukaszuk/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe