piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Silikon szklarski marki Den Braven – niezastąpiona pomoc przy renowacji przeszkleń

Silikon szklarski marki Den Braven – niezastąpiona pomoc przy renowacji przeszkleń

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2019-08-12 10:13:41

Punkty styku szkła i innych materiałów budowalnych to miejsca, które bardzo trudno utrzymać w nienagannym stanie. Z pewnością każdy choć raz miał do czynienia z wykruszoną fugą wokół szyby okiennej, zniszczonymi i odbarwionymi łączeniami ścianek akwarium lub nieszczelnym połączeniem szkła z glazurą czy ceramiką, na przykład w kabinie prysznicowej. Sposobem na uniknięcie podobnych problemów jest zastosowanie Silikonu szklarskiego marki Den Braven, który trwale i skutecznie scala szkło z drewnem, gresem, stalą emaliowaną i innymi popularnymi surowcami.   

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA

Trudno wyobrazić sobie dom bez szkła. Materiał ten wykorzystywany jest bowiem nie tylko w oknach, ale również stanowi ważny element wyposażenia wnętrz. Szyby montowane są w witrynach i gablotach do ekspozycji książek lub ulubionych bibelotów, pełnią też rolę parawanów nawannowych i ścianek prysznicowych, a także buduje się z nich  terraria dla rodzinnych pupili. Silikon szklarski marki Den Braven to preparat, który idealnie nadaje się do zastosowania w każdym z tych miejsc, stanowiąc elastyczne, a zarazem bardzo szczelne spoiwo między szkłem a innymi materiałami. Wykorzystać go można do uszczelnień na styku szyby z drewnem lakierowanym, stalą emaliowaną, ceramiką, terakotą, glazurą i gresem szkliwionym, a także z samym szkłem. Co więcej, doskonale przyczepny Silikon szklarski marki Den Braven stosować można nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz, ponieważ jest on wyjątkowo trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Nie kruszy się, nie pęka ani nie żółknie nawet pod wpływem deszczu, mrozu czy silnego działania promieni słonecznych.

Cel: gładka, trwała i odporna fuga

Silikon szklarski marki Den Braven, czyli jednoskładnikowy, trwale elastyczny silikonowy kit uszczelniający z octowym systemem utwardzania, wyróżnia się doskonałymi właściwościami technicznymi i szerokim spektrum zastosowań, a do tego jest materiałem bardzo prostym w użyciu. Dostępny jest on w opakowaniu w formie wygodnego kartusza, dzięki czemu aplikacja jest łatwa i szybka, a przy tym wyjątkowo precyzyjna. Dodatkową zaletą Silikonu szklarskiego marki Den Braven jest jego kolorystyka. Występuje on bowiem nie tylko w klasycznej, przezroczystej odsłonie, ale również w barwie białej i brązowej. Dzięki temu odcień uszczelniacza można lepiej dopasować do koloru drewnianej ramy okiennej, płyty meblowej czy ceramiki łazienkowej. Wykonana z silikonu fuga jest zatem nie tylko trwale elastyczna, gładka i połyskliwa, ale również prawie niewidoczna na tle uszczelnianych powierzchni.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe