piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Siding – nowe życie domków letniskowych

Siding – nowe życie domków letniskowych

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2018-04-26 10:09:55

Nadchodzi czas spotkań w plenerze, wyjazdów za miasto i błogiego relaksu na świeżym powietrzu. To także moment, w którym planujemy remont lub choćby odświeżenie naszych na nowo odwiedzanych domków letniskowych. Jak zrobić to sprawnie, łatwo i nie narażając się na duże koszty? Na przykład za sprawą sidingu winylowego. Materiału, znanego od dawna, któremu marka VOX nadała nowe życie.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Gdy wraz z coraz cieplejszymi dniami wyruszamy w plener, bardzo często odkrywamy, że nasze domki letniskowe nie wyglądają tak dobrze jak jeszcze rok wcześniej. Planując remont elewacji, warto wybrać trwałe i niewymagające rozwiązanie. Bo przecież czas, który możemy spędzić na świeżym powietrzu, lepiej poświęcić na przyjemniejsze czynności niż prace remontowe i skomplikowane konserwacje. Doskonałym przykładem takiego materiału jest siding winylowy. Kojarzony przede wszystkim z architekturą Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie od dziesięcioleci jest jednym z najbardziej lubianych materiałów elewacyjnych, przybył do Polski w latach 90., by po jakimś czasie – ze względu na ograniczoną ofertę wzorniczą – odejść do lamusa. Dzisiaj za sprawą nowoczesnych rozwiązań renomowanych producentów, takich jak VOX, siding wrócił do łask. Jest obecnie nie tylko zaawansowanym technologicznie materiałem, lecz także wyróżnia się estetycznym wyglądem.

  • Siding – na każdą pogodę…

Siding winylowy marki VOX jest bardzo wytrzymały i doskonale sprawdza się w tak zmiennych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce. Jest odporny na wiatr, deszcz, promieniowanie UV czy zmiany temperatur. Tak odnowiona elewacja posłuży nam wiele lat i nie trzeba specjalnych zabiegów, by przez długi czas cieszyła oko nienaganną urodą. Siding winylowy w 100% podlega powtórnemu przetworzeniu. Jest materiałem praktycznym w utrzymaniu czystości, odpornym na zanieczyszczenia, szkodniki, bakterie i grzyby. Ponadto, co ważne przy letnich metamorfozach, jest produktem o niezwykle łatwej instalacji. Do jego montażu nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, a ułożenie metra kwadratowego elewacji nie powinno nam zająć więcej niż 30 minut. Niewielki ciężar i łatwość transportu pozwala na wykonanie elewacji z sidingu o każdej porze roku. Okładzina ta nie wymaga przy tym żadnych zabiegów konserwujących ani malowania.

  • …i dla każdego gustu

Szeroka gama kolorystyczna i struktura drewna odwzorowana na panelach pozytywnie wpływają na ich estetykę i wyróżniają ten materiał spośród innych produktów elewacyjnych. Technologia TERMODRUKU, którą wykorzystano przy produkcji, umożliwia dokładne odwzorowanie każdego materiału. Dlatego siding od VOX wygląda jak naturalne drewno, a jednocześnie jest pozbawiony wszystkich jego wad. W ofercie VOX znajdują się dwie kolekcje. UNICOLOR, czyli sześć jednolitych odcieni: od bieli, przez szarości, aż po żółć i zieleń, a także NATURE, której dekory przypominają różne gatunki drewna, np. dąb i cedr.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe