piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Schuco - Okno na miarę pomieszczenia

Schuco - Okno na miarę pomieszczenia

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2013-06-26 16:10:00

Zwykle kupując okna do domu, zwracamy uwagę na ich wygląd i parametry użytkowe. Właściwie dobrana stolarka może chronić wnętrze przed wpływami otoczenia w postaci zimna, deszczu, chłodu czy hałasu, a jednocześnie zdobić je i wypełniać światłem. Warto jednak pamiętać, że aby stworzyć komfortowe domowe wnętrza, warto dopasowywać właściwości okien do funkcji poszczególnych pomieszczeń.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Coraz częściej dopasowujemy wygląd stolarki PVC zarówno do wyglądu elewacji, jak i wnętrza budynku. Wybór nie ogranicza się już do klasycznego, białego PVC. Tworzywowe ramy mogą być stylizowane na wiele sposobów, dzięki szerokiemu doborowi folii, od jednolicie koloryzowanych, poprzez posiadające wygląd i strukturę drewna, aż po efektowne powierzchnie metaliczne. Stolarka w całym domu powinna cechować się tym samym wyglądem, konturem profili i kolorystyką, jednak nie tymi samymi parametrami. W końcu każde pomieszczenie w domu ma inne przeznaczenie oraz inne funkcje. Korzystając z rozwiązań systemowych, pozwalających na zestawianie profili i pakietów szybowych o tej samej estetyce, lecz różnych właściwościach, można dobrać takie rozwiązania stolarki, które pomogą wykreować pożądany klimat cieplny w kuchni, sypialni lub łazience.

  • Pozytywnie i reprezentacyjnie

Salon, kuchnia czy prywatna pracownia - wszystkie te miejsca łączy wysoka częstotliwość użytkowania. Powinny być przede wszystkim wypełnione naturalnym białym światłem, które wpływa pozytywnie na ludzkie samopoczucie i stwarza idealne warunki do relaksu oraz pracy. Najkorzystniejszy rozkład światła w pomieszczeniu dają wysokie okna pionowe, a wręcz całe przeszklone moduły w postaci przesuwnych drzwi i okien. Ponieważ stolarka okienna ma gorsze parametry termoizolacyjne niż ciepła ściana, warto dobierać okna i drzwi tarasowe o jak najcieplejszych ramach oraz grubych pakietach szybowych. Takich możliwości dostarcza system drzwi przesuwnych Schüco ThermoSlide z wielokomorową ramą o głębokości zabudowy zwiększonej do 219 mm. Realizowane w nim pojedyncze moduły drzwiowe mogą osiągać maksymalną szerokość do 6500 i wysokość do 2800 mm. Wysoka stabilność konstrukcji Schüco ThermoSlide pozwala na budowę wielkogabarytowych drzwi o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg, bez ryzyka deformacji pod wpływem temperatur i obciążeń wiatrem. Z połączenia kilku takich modułów powstają wysokie, przeszklone przejścia, które pozwalają wypełnić wnętrza maksymalną dawką światła. Termoizolowane drzwi z oszkleniem o współczynniku Ug=0,6 W/m2K osiągają ponadto współczynnik przenikania ciepła na poziomie pasywnym Uw≤0.8 W/m2K! Pomieszczenia przeznaczone na dzienną aktywność mieszkańców są zwykle położone od najbardziej nasłonecznionej strony południowej i zachodniej. Dlatego należy również pamiętać o zastosowaniu w oknach i drzwiach odpowiedniego pakietu szybowego, o odpowiednich właściwościach absorpcyjnych i ewentualnie ochrony przeciwsłonecznej, które pozwolą uniknąć nadmiernego przegrzewania pomieszczeń w lecie.

  • Komfortowo ciepło

Sypialnia czy łazienka to specyficzne miejsca, w których wymagany jest przede wszystkim wysoki komfort cieplny i poczucie bezpieczeństwa. Warto zastosować w nich okna o mniejszych wymiarach, jednak z bardzo ciepłym profilem i szybami o dobrych współczynnikach przenikania energii słonecznej, na poziomie g ≥ 45%. Tego typu stolarka sprawi, że promienie wpadające rano do pomieszczenia pomogą nabrać pozytywnej energii przed rozpoczynającym się dniem i ogrzeją wnętrze w sposób pasywny. Stolarka okienna z serii Schüco Alu Inside, w której zastosowano refleksyjne wzmocnienia aluminiowe, pozwala jeszcze lepiej chronić pomieszczenia przed utratą cennego ciepła. Ciągłe, płaskie kształtowniki odbijające fale podczerwone z powrotem do pomieszczenia oraz siedem równoległych komór powietrznych z dodatkowymi wkładkami termoizolacyjnymi stanowią efektywną barierę dla przenikania ciepła na zewnątrz. Zjawisko to jest wyczuwalne w dotyku, gdyż temperatura na powierzchni ramy nie spada odczuwalnie poniżej temperatury powietrza w pomieszczeniu. Tak wykonany profil uzyskuje doskonały współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=0,79 W/m2K. Trzy niezależne poziomy uszczelnień chronią okucia i praktycznie eliminują ryzyko występowania zjawiska infiltracji zimnego powietrza. Głębokie osadzenie szyby w ramie okiennej sprawia, że nie ulegają one wychłodzeniu i nie pokrywają się skroploną parą wodną. Profile o starannie przemyślanej geometrii pozwalają na montowanie dowolnego rodzaju rolet, które pomogą zapewnić ochronę przed zaglądaniem.

źródło: schuco/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe