piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Schody ażurowe – zobacz najciekawsze aranżacje
Schody Knock06 z poręczą Filo Metal 4rurki. Konstrukcja centralna, stopnie drewniane. Cena: od 9,1 tys. zł (w ramach promocji majowej)

Schody ażurowe – zobacz najciekawsze aranżacje

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2019-05-13 13:48:38

Schody bez podstopnic? To nie tylko wnętrzarski trend, ale całkiem funkcjonalne rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych domach. Zobacz argumenty ZA i daj się zainspirować galerią od Rintal Polska.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Dlaczego warto postawić na schody bez podstopnic?

Po pierwsze: dzięki efektownym prześwitom pomiędzy stopniami, ubierają wizualnie salon, stając się w ten sposób nie tylko praktycznym elementem wyposażenia wnętrza, ale i formą designerskiego mebla.

Po drugie: schody ażurowe mogą wtopić się w tło, jak i stanowić jego główny, wyróżniający się atut. Takim przykładem są bardzo efektowne, wręcz dekoracyjne ażurowe schody kręcone, wsparte na jednym słupie.

Po trzecie: aranżując schody ażurowe można pójść o krok dalej, decydując się na awangardowe modele oparte na jednej, umieszczonej w środku biegu belce. Takie modele dedykowane są szczególnie do nowoczesnych wnętrz typu open space z dużą ilością przestrzeni.

Po czwarte: schody ażurowe rozwiązują problemem konstrukcji umieszczanych w wydzielonej klatce schodowej. Dzięki braku podstopnic aranżacja zyskuje nowoczesny format i nie przytłacza masywnością. Prześwitująca między stopniami ściana może natomiast stanowić ciekawe tło dla schodów lub przyciągać uwagę oryginalną kolorystyką czy fakturą.

Po piąte: schody ażurowe mogą mieć dowolną liczbę biegów, obierać dowolne kierunki oraz posiadać inne, wygodne w korzystaniu rozwiązania, jak np. podesty pomiędzy biegami.

- Niezależnie od tego, jak duża będzie konstrukcja, z jakiego materiału będą stopnie czy balustrada, brak podstopnic zawsze sprawi, że tego typu modele będą zaskakujące, niecodzienne, a przy tym bardzo funkcjonalne – podsumowuje Andrzej Zbąski, ekspert z Rintal Polska.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe