piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Rodzinna przystań w Białogórze – architektura i wnętrza pensjonatu KLONOVA by HOLA Grupa Projektowa

Rodzinna przystań w Białogórze – architektura i wnętrza pensjonatu KLONOVA by HOLA Grupa Projektowa

DESIGN / Projektanci / 2018-06-07 17:08:22

Widok zwrócony w stronę morza i gęstych lasów, bliskość malowniczych plaż Białogóry – to sceneria pensjonatu KLONOVA, dzieła HOLA Grupa Projektowa. Miejsce przemyślane architektonicznie, oddające ducha rejonu, stworzone, by cieszyć się rodzinnym wypoczynkiem.

Polecane sklepy

Leroy Merlin4-style.plKameleon ProjektowanieIKEAkoszela.plemiliaindelak.plZawickaIDDom DekorityPogotowie wnętrzarskieEkskluzywne wnętrzearcy ProjektOne DesignArtEfektCossma Designkropka projektDekor DesignModiquaMelaniaDesignJachalskaap.studioElite DesignAneks StudioMotivNidiaEverteFaltus&SerafinInfini Design

Malownicza Białogóra nad Morzem Bałtyckim jest miejscem, do którego ludzie udają się w celu wyciszenia i relaksu wśród bujnej roślinności lasów sosnowych i szerokich plaż z białym piaskiem. Dzięki nowemu pensjonatowi KLONOVA można tam znaleźć teraz także odpowiednio przyjemne i komfortowe miejsca noclegowe o wysokim standardzie i unikalnej warstwie wizualnej. Dom wakacyjny został zaprojektowany przez zespół HOLA Grupa Projektowa – studio architektoniczne EXTERIO oraz pracownię projektowania wnętrz HOLA Design. Całkowita  powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 550 mkw.

  • Tradycje i mobilność

Prosta, lecz elegancka bryła budynku została stworzona w nawiązaniu do regionalnej architektury. Drewno bejcowane na czarno czy odwołujące się do nadmorskich spichlerzy elewacje pokryte ręcznie wyrabianymi ceglanymi płytkami, kontrastują z grafitową blachą pokrywającą dach i portal wejściowy. Przemyślana architektura pensjonatu zwraca uwagę także ze względu na swoją mobilność. Wnętrze podzielono na przestronne pokoje o jednakowej szerokości, które można łączyć ze sobą w zespoły. Tak samo jest z przegrodami tarasów, które są zaprojektowane jako składane, aby możliwe było przejście między pokojami. Na poddaszu znajdują się najwygodniejsze apartamenty z przeszklonymi tarasami wciętymi w bryłę dachu, z których rozpościera się piękny widok w stronę morza – wspaniałe miejsce do podziwiania malowniczych zachodów słońca.

  • Morska paleta

KLONOVA to domowa atmosfera sprzyjająca rodzinnemu wypoczynkowi połączona z dobrym smakiem. Wnętrza od HOLA Design oddają nadmorski klimat otoczenia poprzez elementy wystroju jak żeglarskie liny, deski wytrawione przez sól morską, a także unikalne lampy stojące z podstawami z kłód drewna wyrzuconych na brzeg przez morskie fale. Marynistycznemu  charakterowi sprzyja także kolorystyka – granaty, biele, kolory ziemi połączone z naturalnymi materiałami wykończeniowymi jak ciepłe drewno czy ceglane ściany w palecie szarości.

KLONOVA to również ogród sprzyjający towarzyskim rozrywkom. Inwestor projektu był otwarty na innowacje – w efekcie, niewątpliwym udogodnieniem i atrakcją obiektu jest basen ogrzewany energią paneli słonecznych umieszczonych na dachu, przystosowany również dla najmłodszych. Z myślą o nich zaaranżowano także zewnętrzny plac zabaw. Przytulny i domowy klimat pensjonatu pokochali już pierwsi goście.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe