piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pufy, worki i leżaki w aranżacji pokoju dziecięcego, czyli jak zadbać o kręgosłup dziecka

Pufy, worki i leżaki w aranżacji pokoju dziecięcego, czyli jak zadbać o kręgosłup dziecka

DESIGN / Aranżacje / 2020-05-22 12:49:32

Zaaranżowanie miejsca do zabawy, nauki i odpoczynku w jednym kilkumetrowym pomieszczeniu może być wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i dla najmłodszego członka rodziny. Jak urządzić pokój dziecka, aby był nie tylko atrakcyjny, ale też praktyczny? Jakich elementów wystroju użyć, by wspomóc prawidłowy rozwój dziecka?

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Dekoracja pokoju powinna sprawiać, że dziecko będzie się w nim czuło swobodnie. To bardzo istotne, zwłaszcza w wieku nastoletnim, kiedy ta przestrzeń staje się azylem i miejscem, w którym młody dorosły spędza najwięcej czasu. Powinnaś zwrócić szczególną uwagę na przedmioty, które pomogą w prawidłowy sposób zadbać o jego rozwój oraz prawidłową postawę. Możesz ją wspomagać, m.in. wypełniając pokój dziecka wygodnymi pufami, workami czy leżakami. Marka Dekoria udowadnia, że te elementy świetnie pasują do każdej aranżacji.

W trosce o kręgosłup dziecka

Zarówno dzieci, jak i młodzież sporo czasu – szczególnie obecnie – spędzają przed komputerem czy telewizorem. Taki tryb życia połączony z brakiem aktywności fizycznej może nadwyrężać ich kręgosłupy. To dlatego tak ważne jest, by zadbać o prawidłowe kształtowanie postawy dzieci i uchronić je przed drobnymi urazami. Warto więc wymienić niedostosowane do potrzeb nastolatków krzesła czy fotele.

Pufy, worki oraz leżanki to dobry sposób zarówno na poprawienie komfortu pracy i relaksu dziecka, jak i na wzbogacenie wnętrza o ciekawy i oryginalny mebel. Jaką odgrywają rolę?

Pufy nie mają oparcia, dzięki czemu wymuszają ciągłą pracę pleców. Kiedy dziecko siedzi na pufie, jego kręgosłup pozostaje wyprostowany, co wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała.

Pufy-worki w kształcie stożka to z kolei świetna propozycja również do pokoju mniejszych dzieci. Ten wygodny mebel może pełnić funkcje wypoczynkowe, rehabilitacyjne, a także być atrakcyjną i bezpieczną zabawką dla dzieci. Ich wypełnienie sprawia, że dopasowują się do pozycji siedzącego i odciążają jego kręgosłup. To rozwiązanie polecane ponadto dla dzieci w wieku szkolnym, które dużo czasu spędzają przy biurku w pozycji siedzącej.

Pufy-worki znajdą zastosowanie u dzieci, które dużo czasu spędzają na podłodze. Worek pozwoli im siedzieć wygodnie w każdym miejscu w domu. Jeśli dobierzemy do tego podstawkę na laptopa, okaże się, że mebel ten stworzy idealne warunki do nauki czy pracy. Worki można obecnie kupić w kilku rozmiarach, tak by najlepiej dopasować je do wieku dziecka oraz jego potrzeb – wskazuje Renata Mikuś, stylistka marki Dekoria.

Pufy-leżanki, podobnie jak worki do siedzenia, są wypełnione granulatem, który dostosowuje się do pozycji osoby siedzącej lub – w tym przypadku – półleżącej. Świetnie wzmacniają kręgosłup zarówno w części pleców, jak i karku. To idealne rozwiązanie przy długich wieczorach z książką czy przed telewizorem. Dodatkowo wysokie oparcie zapewnia podparcie dla głowy.

Praktyczny i oryginalny dodatek do wnętrz

Pufy, worki i leżanki w pokoju zarówno mniejszego dziecka, jak i nastolatka to wiele korzyści dla jego kręgosłupa. Warto jednak podkreślić, że to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne wizualnie, które świetnie wkomponowuje się w aranżację pokoju dorastającego dziecka.

Poza walorami wypoczynkowymi i zdrowotnymi worek, pufy czy leżanki będą mieć także walory estetyczne. Wachlarz dostępnych tkanin, a także mnogość wzorów i kolorów sprawiają, że tego typu elementy aranżacyjne z pewnością sprawdzą się w każdym wnętrzu. W naszym sklepie mamy do dyspozycji przeszło 500 tkanin, którymi mogą zostać one obite. To sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie – mówi Renata Mikuś, stylistka marki Dekoria.

Tego typu siedziska w pokoju nastolatka to stosunkowo niewielka zmiana, która mimo wszystko rzuca się w oczy i sprawia, że pokój nabiera wyjątkowego charakteru. Co więcej, łatwość ich przenoszenia i przesuwania sprawia, że kiedy przestają być potrzebne, można schować je pod łóżko czy ukryć za szafą. A kiedy dziecko zaprasza do pokoju swoich znajomych, będą pełnić funkcję ciekawego i nieoczywistego siedziska.

Zadbaj o postawę swojego dziecka i wnieś nieco nowej energii do jego pokoju. Letnia metamorfoza z pewnością sprawi mu dużo radości! Wejdź na stronę Dekoria.pl i wybierzcie razem mebel, który udekoruje jego pokój.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe