piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ptak o twarzy Twiggy - DRONN, ósma ikona SITAG

Ptak o twarzy Twiggy - DRONN, ósma ikona SITAG

MEBLE / Meble wypoczynkowe / 2015-03-18 12:16:00

Minimalizm, uniwersalizm i proste, geometryczne kształty. Fascynacja wolnością oraz niezależnością, którą dają skrzydła i przestrzeń. Unieś się nad ziemią w stylu lat 60, poczuj się jak uskrzydlona Twiggy, poznaj zestaw DRONN - ósmą ikonę SITAG.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Charakterystyczne, duże oczy z czarną kreską wzdłuż zagłębienia powieki, gęste, górne rzęsy i domalowane dolne, rozkloszowane spódnice, żywe, mocne kolory oraz racjonalne, geometryczne kształty - styl lat 60 inspiruje do dzisiaj projektantów mody i wzornictwa przemysłowego, którzy chętnie wracają do tamtej estetyki związanej z matematycznym modernizmem. Ikoną tamtych czasów była modelka Twiggy, wcielenie zwiewnej kobiecości i dziewczęcego, niewinnego stylu. Kulturę tamtych czasów fascynowały też marzenia o pokonaniu grawitacji - rakiety kosmiczne i statki powietrzne pobłyskiwały na widzów metalicznym aluminium i fascynowały technologicznym zaawansowaniem.

Dzięki rozwojowi transportu lotniczego odwieczne marzenie braci Wright o lataniu mogło być w końcu zrealizowane na masową skalę. Technologia, nowo odkryte tworzywa sztuczne stały się przedmiotem adoracji milionów konsumentów. Tapicerowane kanapy oraz fotele o prostych lub zaokrąglonych kształtach i lekkiej konstrukcji, które nawiązują do stylu mebli z lat 60 dzisiaj powracają w nowej formie, w pracach współczesnych projektantów. Sztuczne tworzywa zastąpił jednak powrót do sklejki i naturalnych fornirów. We współczesnej architekturze ten powrót do natury połączony z elegancją racjonalistycznego ducha lat 60 symbolizuje Peter Zumthor. Ciężkie, monumentalne, geometryczne formy jego budynków biorą się z szacunku do potęgi przyrody Alp zmiksowanej z tym co ludzkie, idealizacją geometryczną symbolizowaną przez euklidesowską matematykę.

Fotele i sofy DRONN nawiązują do tego racjonalistycznego ducha lat 60 - rozpościerają swe skrzydła by zaoferować wielofunkcyjne powierzchnie pod filiżanki kawy czy współczesne urządzania mobline.

Grafika SITAG DRONN: projekt Andrzej Dobosz (2015), format: 70x70cm Kolaż Andrzeja Dobosza pokazuje inspiracje, które leżały u podstaw projektu Radka Nowakowskiego. Grafika jest zdominowana przez kolorystykę popkultury lat 60 oraz odwołania do fascynacji lataniem. Na tym tle wyłania się skrzydlata sylweta fotela DRONN. Fotele i sofy DRONN, producent SITAG Formy Siedzenia DRONN to efektowny zestaw mebli wykorzystywany do aranżacji przestrzeni reprezentacyjnych: holi, recepcji i gabinetów. Składa się z foteli i dwuosobowej sofy z szerokimi podłokietnikami wykonanymi z profilowanej sklejki w naturalnych fornirach dębu, orzechu lub klonu. Projektantem zestawu DRONN jest Radek Nowakowski - rzeźbiarz, który po latach pracy przy animacjach filmowych zapragnął wrócić do rzeczywistości spełniając się we współpracy z firmą SITAG Formy Siedzenia.

źródło:sitag/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe