Projektanci

Jak ciekawie zaaranżować schody w domu?

Jak ciekawie zaaranżować schody w domu?

2014-10-17 13:04:00

Bezpieczeństwo i wygoda - to podstawowe kryteria, które muszą spełniać domowe schody. Ich konstrukcja i jakość wykonania powinny gwarantować domownikom najwyższy komfort użytkowania. Jednak wspinając się na kolejne stopnie, warto czasem… pójść krok dalej. Anna Poprawska, projektantka wnętrz z homebook.pl podpowiada, jak w ciekawy sposób wykorzystać i zaaranżować schody i ich najbliższe otoczenie.

czytaj więcej
„Dorota was urządzi!” z Tikkurila. Oryginalne metamorfozy wnętrz

„Dorota was urządzi!” z Tikkurila. Oryginalne metamorfozy wnętrz

2014-10-06 09:16:59

W nowym magazynie wnętrzarskim „Dorota was urządzi!”, emitowanym na antenie stacji TVN Style, do przeprowadzania oryginalnych i barwnych metamorfoz aranżacyjnych, wykorzystywane są produkty marki Tikkurila.

czytaj więcej
Szlachetny materiał - O przedmiotach z duszą i pracy projektanta w unikatowym rzemiośle rozmawiamy z Jeremim Nagrabeckim

Szlachetny materiał - O przedmiotach z duszą i pracy projektanta w unikatowym rzemiośle rozmawiamy z Jeremim Nagrabeckim

2014-09-08 14:18:00

Dlaczego akurat szkło jako tworzywo? Bo właśnie szkło jest fantastycznym tworzywem do realizacji przedmiotów o wielkiej różnorodności kształtów. możliwych przy tym do powielenia bez utraty własnej tożsamości, własnego ducha - jak dzieje się w produktach wielkoseryjnych. Właściwie nie znam innego materiału, z którego można by stworzyć tak ciekawe, indywidualne kształty. Jest co prawda drewno, które można rzeźbić, ale tu z kolei nie ma raczej możliwości powstania serii.
 

czytaj więcej
Domowa rewolucja przemysłowa

Domowa rewolucja przemysłowa

2014-08-21 10:37:00

Po pierwsze tęsknota za naturą, jednak nie taką nieskazitelną i wyidealizowaną, lecz autentyczną naznaczoną czasem i wpływami otoczenia. Po drugie fascynacja industrializacją i surową urodą minimalistycznego i funkcjonalnego do bólu stylu. Te właśnie nieoczywiste trendy znajdują odbicie we współczesnej sztuce urządzania wnętrz. Widać to także w ofercie producentów, którzy starają się zaspokoić zmieniające się gusta klientów.

czytaj więcej
Amerykański czerwony dąb ociepla surową architekturę lat 70.

Amerykański czerwony dąb ociepla surową architekturę lat 70.

2014-07-23 17:56:00

Uniwersytet Erazma w Rotterdamie mieści się w kompleksie budynków na kampusie Woudestein o powierzchni 160 tys. m2. Budynki uniwersyteckie utrzymane są w typowej dla architektury lat 60. i 70. surowej stylistyce, zdominowanej przez beton i szkło. Na przestrzeni lat, w miarę rozrastania się kampusu, jego układ przestrzenny stał się niefunkcjonalny. Dlatego w 2007 roku władze uniwersytetu zleciły holenderskiemu architektowi Gerardowi Frishertowi modernizację i rozbudowę kampusu, która zapewniłaby lepszy układ przestrzenny i spójność architektoniczną, przy zachowaniu minimalistycznej formy. Jednym z kluczowych zadań architekta było wizualne rozświetlenie i ocieplenie mrocznych, betonowych wnętrz. Efekt ten pozwoliły uzyskać zainstalowane na sufitach jasne panele z amerykańskiego czerwonego dębu.

czytaj więcej
Noti It’s Easy!

Noti It’s Easy!

2014-06-17 07:39:00

Kolekcja “Easy” autorstwa pracowni Wierszyłłowski i Projektanci to rewolucja w ofercie Noti - marka do tej pory kojarzona z meblami wypoczynkowymi do wyposażenia salonów, przygotowała projekt dla ludzi młodych do ich pierwszego własnego mieszkania. To kolekcja mebli modułowych łącząca elementy tapicerowane i skrzyniowe dająca możliwości aranżacji bardzo funkcjonalnych wnętrz o niewielkiej powierzchni. Przy wprowadzeniu “Easy” marka Noti w innowacyjny sposób rozwinęła proces projektowy - kolekcja stała się przedmiotem pracy warsztatowej ze studentami wrocławskiej
ASP.

czytaj więcej
Ława StanisŁAWA mebel autorstwa Alicji Olech - projektantki z pracowni Kameleon (wideo)

Ława StanisŁAWA mebel autorstwa Alicji Olech - projektantki z pracowni Kameleon (wideo)

2014-06-13 09:04:00

Designerski stół z kolorowymi kolcami stylizowany jest na meble z PRL-u. Kolce (w rzeczywistości drewniane kołki meblowe) można układać w dowolne wzory i tworzyć własne kompozycje. Są one dostępne w różnych kolorach. Mebel idealnie wkomponuje się do wielu nowoczesnych wnętrz i tych w stylu skandynawskim. Układanie wzorów może stanowić świetną zabawę dla dzieci i dorosłych, blat stołu może również posłużyć za planszę do gier. Zyskujemy więc prócz praktycznego mebla nieco kreatywnej aury. Dzięki wymianie kołeczków i dobraniu innej kolorystyki mebel łatwo zmienia swoje oblicza, a tym samym daje możliwość szybkiej metamorfozy wnętrza! W nowoczesnym biurze czy gabinecie z powodzeniem sprawdzi się w roli biurka.

czytaj więcej
Harmonia tkwi w jedności (wideo)

Harmonia tkwi w jedności (wideo)

2014-06-09 09:52:00

Starannie przemyślana architektura domu i jego najbliższego otoczenia splata w jedno ergonomię, styl i oryginalne rozwiązania. Projekt budynku wykorzystujący zasadę synergii, polegającą na współdziałaniu uzupełniających się wzajemnie cząstek, tworzy spójną wizualnie całość. W takiej przestrzeni bryła domu współgra ze wszystkimi elementami, utrzymanymi w tej samej stylistyce: drzwiami czy bramą garażową. Pozwala to na uzyskanie harmonii formy i wysokiego standardu estetycznego całej posesji.

czytaj więcej
Solarny wymiar architektury - Schüco BIPV

Solarny wymiar architektury - Schüco BIPV

2014-06-03 10:51:00

Energia słoneczna to jedno z najbardziej obiecujących źródeł energii odnawialnej. Systemy Schüco otwierają nowe horyzonty planowania nowoczesnych i zrównoważonych powłok, które nie tylko pozwalają pozyskiwać darmową energię, lecz również w pełni oddają indywidualny zamysł architektoniczny.

czytaj więcej
Mieszkanie rodem z Kopenhagi

Mieszkanie rodem z Kopenhagi

2014-05-30 10:53:00

Kopenhaga od lat uchodzi za światową stolicę designu, słynącą z prostego, a zarazem bliskiego naturze wzornictwa. Bardzo jasne, oszczędne w formie i jednocześnie dalekie od banału aranżacje to jej znaki rozpoznawcze. Marka Bondex pokazuje, jak urządzić mieszkanie w typowo kopenhaskim stylu.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P