Projekty domów

Na fali nowych technologii

Na fali nowych technologii

2014-05-26 11:30:00

Na brzegu rzeki Elby w Magdeburgu powstał budynek, który swój niezwykły charakter zawdzięcza inspiracji architekta budownictwem okrętowym. Obiekt, który do złudzenia przypomina luksusowy jacht, został zrealizowany z zastosowaniem najnowszych technologii fasadowych i okiennych marki Schüco.

czytaj więcej
Bezpretensjonalna architektura, zieleń i niebanalne nawierzchnie

Bezpretensjonalna architektura, zieleń i niebanalne nawierzchnie

2014-05-22 17:00:37

Osiedle Wiśniowy Sad w Szczecinie jest znakomitym przykładem realizacji, gdzie umiejętnie połączono walory funkcjonalne i estetyczne, nie zapominając przy tym otoczeniu. Sposób, w jaki udało się wpisać ten niewielki kompleks mieszkaniowy w zastany krajobraz zasługuje na uznanie. W tak zaprojektowanej przestrzeni swoje miejsce znalazły również produkty z segmentu Premium firmy Libet.

czytaj więcej
Studencie! Czy zaprojektowałeś już Multi EKO Dom?

Studencie! Czy zaprojektowałeś już Multi EKO Dom?

2014-05-15 15:32:00

Do czerwca trwa konkurs Multi EKO Dom dla studentów organizowany przez ROCKWOOL Polska. Zadanie, jakie stoi przed uczestnikami to zaprojektowanie domu jednorodzinnego, który łączy w sobie maksymalną efektywność energetyczną, opłacalność finansową, wysoką funkcjonalność oraz wyróżniającą się estetykę. Nagroda główna to 10.000 zł.

czytaj więcej
Elewacje drewniane w DLH Poland

Elewacje drewniane w DLH Poland

2014-05-05 08:19:00

W nowoczesnej architekturze jest moda na elewacje drewniane, często w połączeniu z dużymi elementami szklanymi, szczotkowaną stalą lub betonem. Zastosowanie drewna na fasadach przełamuje surową stylistykę poprzez nadanie bryle budynku lekkości. Jednocześnie tworzy jego indywidualny charakter.

czytaj więcej
Taras na skarpie

Taras na skarpie

2014-04-24 11:43:00

Brukowany taras przed domem jest konstrukcją stosunkowo prostą, jeśli dysponujemy płaską działką i zakładamy, że właśnie taka zostanie. Działka prosta i płaska jest jednak bardzo trudna do aranżacji właśnie dlatego, że nic się na niej nie dzieje. Nie ma do czego nawiązać, nie ma problemów do rozwiązania... Sytuacja nieco się zmienia, jeśli fragment działki przeznaczony na ogród ma dużą różnicę wysokości, albo jeśli z jakichś przyczyn planujemy taras wyniesiony ponad powierzchnię terenu lub zagłębiony poniżej niej.

czytaj więcej
Biurowy pawilon czy ogrodowa rzeźba?

Biurowy pawilon czy ogrodowa rzeźba?

2013-11-27 09:29:00

Shoffice to pawilon ogrodowy zaaranżowany na niewielkie biuro. Mieści się on na tyłach domku szeregowego z lat 50. w dzielnicy St. John’s Wood w północno-zachodniej części Londynu. Zgodnie z założeniami klienta, celem projektu było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni biurowej w formie falistej „rzeźby”, która w naturalny sposób miałaby wtapiać się w ogród. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki współpracy biura architektonicznego Platform 5 Architects, inżynierów z firmy Morph Structures oraz projektantów z Millimetre.

czytaj więcej
Dom przyszłości na Śląsku

Dom przyszłości na Śląsku

2013-06-26 16:00:00

W Rybniku powstał modelowy budynek w energooszczędnym standardzie domu pasywnego. Komfortowy budynek zużywa na cele grzewcze tylko 13 kWh/m2/rok. Czy tego typu architektura wytyczy standardy budownictwa w Polsce? Zaprojektowany przez polskich architektów budynek spełnia jedną z ważniejszych dyrektyw Unii Europejskiej, wg której od 2019 roku pozwolenia na budowę otrzymają tylko budynki charakteryzujące się zerowym zużyciem energii.

czytaj więcej
Domy ArtLine firmy ArtHauss

Domy ArtLine firmy ArtHauss

2013-06-05 12:46:00

Budownictwo energooszczędne jest coraz bardziej popularne i ma coraz większą rzeszę zwolenników wśród inwestorów decydujących się na budowę domu. Jest to związane z niskimi kosztami budowy, krótkim czasem realizacji projektu i przede wszystkim z obniżonymi rachunkami za media. Producenci domów energooszczędnych stale podwyższają jakość swoich wyrobów oraz stosowanych technologii tak, aby gotowy budynek cechowały doskonałe parametry. Firma ArtHauss opracowała nową linię domów energooszczędnych ArtLine. Wszystko po to, by skrócić czas i koszt produkcji prefabrykatów oraz dostarczać na miejsce budowy elementy wykonane z ogromną dokładnością i precyzją.

czytaj więcej
Dom pod Gdańskiem - idea wcielona w życie

Dom pod Gdańskiem - idea wcielona w życie

2013-05-15 15:24:55

Architektura utrzymana w duchu minimalizmu jest w Polsce często odbierana jako zimna i brutalna. Takie materiały jak beton i szkło nie kojarzą się nam dobrze, co wynika z... braku dobrych przykładów takiej architektury w naszym otoczeniu. A można projektować ją tak, by była komfortowa i przyjazna - warunkiem jest dobra współpraca i zrozumienie między architektem a inwestorem oraz ich obopólny szacunek dla zastanej przestrzeni. Włożony wysiłek opłaca się każdej ze stron, czego przykładem jest dom stojący na obrzeżach Gdańska.

czytaj więcej
< 1 2 3 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P