Projekty domów

Rynny dobrze dopasowane - wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej inwestycji

Rynny dobrze dopasowane - wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej inwestycji

2016-04-27 12:25:08

Choć na rynku istnieje wiele rodzajów systemów rynnowych - to należy pamiętać, że nie są one jednolite, a każdy z nich ma inne właściwości. To właśnie od nich zależy gdzie, na jakim rodzaju inwestycji i w jakim klimacie powinny zostać wykorzystane konkretne systemy rynnowe. Przyjrzeliśmy się rynnom ze stali oraz PVC - najpopularniejszym, wykorzystywanym obecnie do produkcji orynnowania.

czytaj więcej
Nowoczesny, przestronny i minimalistyczny dom

Nowoczesny, przestronny i minimalistyczny dom

2016-02-10 13:04:00

W ciągu ostatnich kilku dekad trendy aranżacji wnętrza domu zmieniały się dość dynamicznie. Jeszcze 20-30 lat temu eleganckie i modne pomieszczenie charakteryzowało się wzorzystością, dużą ilością porcelanowych i kryształowych ozdób i misternie szydełkowanych serwetek, które wciąż można podziwiać z sentymentem w domach naszych babć i dziadków. Estetyka współczesnych wnętrz diametralnie odbiega od tego wzorca.

czytaj więcej
Jak urządzić łazienkę na poddaszu, by była funkcjonalna?

Jak urządzić łazienkę na poddaszu, by była funkcjonalna?

2016-01-27 07:30:00

Projekty domów z poddaszem cieszą się dużym powodzeniem inwestorów, przede wszystkim dlatego, że tylko na tej kondygnacji można stworzyć jedyny i niepowtarzalny klimat. Na poddaszu lokuje się zazwyczaj pomieszczenia użytkowania nocnego - sypialnie, garderobę i łazienkę. Aranżacja wnętrz tych pomieszczeń stanowi nie lada wyzwanie i wymaga indywidualnego podejścia, co często oznacza rezygnację z rozwiązań typowych i uniwersalnych. Należy pamiętać o tym głównie podczas projektowania łazienki, która powinna charakteryzować się wysokim stopniem funkcjonalności.

czytaj więcej
Estetyka domu i jego otoczenia - tego nie możesz pominąć!

Estetyka domu i jego otoczenia - tego nie możesz pominąć!

2015-05-14 13:11:00

Już na etapie planowania budowy domu należy pamiętać o aranżacji jego otoczenia oraz o dopasowaniu szczegółów wykończenia. Całość ma być spójna nie tylko z projektem i naszą wizją, ale także z charakterem znajdujących się w sąsiedztwie budynków. Architektura domu powinna w pewien sposób uzupełniać otoczenie oraz tereny zielone, które znajdują się w najbliższej okolicy. Jak estetycznie wykończyć dom i nie pominąć ważnych szczegółów?

czytaj więcej
„Design do kwadratu”

„Design do kwadratu”

2015-05-06 12:26:00

Kwadrat to figura geometryczna charakteryzująca się równością wszystkich kątów i boków. Perfekcja formy sprawia, że kształt ten symbolizuje doskonałość, jakość oraz prostotę. Doskonałość systemu, jakość materiału i prostota designu, to właśnie te trzy aspekty sprawiły, że kwadrat stał się inspiracją dla stworzenia nowego systemu orynnowania Galeco STAL2 .

czytaj więcej
Dom żyletka

Dom żyletka

2015-04-09 14:55:00

Stworzenie projektu domu idealnego dla inwestora nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza jeśli projekt wiąże się z pewnymi ograniczeniami, jak np. kształt czy powierzchnia działki. W tym przypadku znaczenie miały obie cechy. Mimo tego architektom z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL udało się stworzyć nowoczesny, niebanalny projekt.

czytaj więcej
Nowe wcielenie tradycyjnego domu

Nowe wcielenie tradycyjnego domu

2014-09-30 11:25:00

Nowoczesne materiały, transparentna powłoka i starannie rozplanowane strefy funkcjonalne - dom w belgijskiej miejscowości Schoten nawet przy uważniejszym spojrzeniu wygląda jak współczesny budynek. W rzeczywistości jest to jednak doskonały przykład gruntownej przebudowy przeprowadzonej przy użyciu systemowych rozwiązań Schüco w postaci wielkowymiarowych okien, drzwi przesuwnych i rozwiązań fasadowych.

czytaj więcej
Architektura w symbiozie z naturą

Architektura w symbiozie z naturą

2014-09-01 18:04:00

Dominującym trendem w projektowaniu nowoczesnych budynków jednorodzinnych jest architektura otwarta, często w harmonijny sposób współgrająca z zielonym otoczeniem. Rozwiązania energooszczędnych fasad aluminiowych pozwalają konstruować transparentne, ciepłe elewacje, które szeroko otwierają wnętrza na naturę, jednocześnie poprawiając bilans energetyczny budynku, a dzięki temu nadają mu w pełni ekologiczny charakter.

czytaj więcej
Projektowanie ścieżek ze spadkiem

Projektowanie ścieżek ze spadkiem

2014-07-29 10:53:00

Do budowy dojścia i dojazdu do budynku wykorzystujemy najczęściej kostkę brukową lub płyty tarasowe. Sprawdzą się one nie tylko na płaskiej, ale również na działce o zmiennej wysokości. Dobrze zaprojektowany i wykorzystujący nierówności budynek nie będzie droższy, a odpowiednio wykorzystane walory terenu pozwolą na uzyskanie naprawdę atrakcyjnego otoczenia budynku.

czytaj więcej
Rajska rezydencja na Ibizie

Rajska rezydencja na Ibizie

2014-05-28 11:01:00

Słoneczna Ibiza to miejsce kultowe dla miłośników dobrej zabawy w klimacie klubowych rytmów. To również doskonała sceneria do spędzenia letnich wakacji w asyście słońca, błękitnego morza i zjawiskowej roślinności. Wybrańcy mogą na Ibizie zamieszkać na stałe, a wyjątkowi szczęśliwcy zlecą aranżację swojej rezydencji światowej klasy architektowi wnętrz Ericowi Kusterowi, który projektował domy takich gwiazd, jak Nas, Kelis, Alicia Keys, David Guetta czy Zinedine Zidane. Właściciele jednego z takich domów pokazują, jak z pomocą Kustera stworzyć bezpretensjonalne, przyjazne wnętrze, w którym wypoczywać można przez cały rok.

czytaj więcej
< 1 2 3 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P