Ogród

Brukowa opaska wokół domu

Brukowa opaska wokół domu

2015-07-16 10:56:00

Wykonanie brukowanej opaski wokół domu nie należy do obowiązkowych elementów projektu. Może natomiast przynieść szereg korzyści - nie tylko estetycznych.

czytaj więcej
Polbruk Teriso - geometria ułożona

Polbruk Teriso - geometria ułożona

2015-07-07 16:29:53

Kostka brukowa Polbruk Teriso łączy w sobie najlepsze cechy betonowych materiałów budowlanych przeznaczonych do aranżacji ogrodów: wyjątkową estetykę wykonania (delikatnie pofałdowana powierzchnia strukturą przypomina naturalny piaskowiec), funkcjonalność (do dyspozycji, poza popularnymi prostokątami i kwadratami, mamy również elementy umożliwiające ułożenie wzoru koła) oraz bogaty wybór kształtów i kolorów. Wszystkie te cechy czynią z kostki Polbruk Teriso produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Za jego pomocą bez trudu stworzymy reprezentacyjne wejście do domu, taras czy patio. Do wyboru mamy 3 melanże kolorystyczne: pastell (kolor żółty), sahara (kolor piaskowy) oraz magma (kolor szaro-czerwony). Koło stworzone z kostki brukowej wciąż stanowi nieopatrzony wzór na posesji, dlatego każdemu, kto się na nie zdecyduje, gwarantuje fascynujący i niepowtarzalny klimat w ogrodzie.

czytaj więcej
Polbruk Modern - nie przejdziesz obojętnie

Polbruk Modern - nie przejdziesz obojętnie

2015-06-29 16:45:00

Polbruk Modern, to nowość na rynku elementów małej architektury. Charakterystyczne, 4- elementowe obrzeże pozwoli wykończyć nawierzchnię, rabaty czy schody w sposób estetyczny i subtelny. Będzie również nieocenioną pomocą w wydzieleniu poszczególnych obszarów posesji tak, aby całość świetnie komponowała się z otoczeniem oraz innymi brukowymi elementami. 

czytaj więcej
Ogrodowa wyspa pełna kwiatów

Ogrodowa wyspa pełna kwiatów

2015-06-22 16:24:00

Najwspanialsze ogrody kwitną nie tylko bujną i kolorową roślinnością, ale też oryginalnymi pomysłami na ich zagospodarowanie. Jednym z lepszych jest stworzenie w ogrodzie obsadzonej kwiatami wyspy lub kwietnika. Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk, wyjaśnia, kiedy i w jaki sposób zrealizować taki projekt.

czytaj więcej
Projektowanie podjazdu - sprawdzone rady eksperta

Projektowanie podjazdu - sprawdzone rady eksperta

2015-06-09 18:45:24

Minimalna szerokość podjazdu, aby można było komfortowo się po nim poruszać, wynosi 3 m. W miejscach, w których wolnej przestrzeni jest niewiele oraz tam, gdzie występują różnice nachylenia, dobrze jest położyć drobną kostkę. Oto kilka rad dla osób, które planują budowę lub remont podjazdu z zastosowaniem kostki brukowej.

czytaj więcej
Sezon tarasowy: wielkie otwarcie. Czyścimy betonowe nawierzchnie

Sezon tarasowy: wielkie otwarcie. Czyścimy betonowe nawierzchnie

2015-05-27 08:25:46

Wiosna to czas, gdy popołudnia spędzane w domowym zaciszu coraz śmielej zastępujemy odpoczynkiem na świeżym powietrzu, a przydomowe tarasy gościnnie zapraszają w swoje progi. Nawierzchnie z betonowych płyt, choć odporne na zmienne temperatury i stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości, przed uroczystym otwarciem sezonu tarasowego wymagają jednak pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

czytaj więcej
Polbruk Nostalite Prima - twórczy klimat w ogrodzie

Polbruk Nostalite Prima - twórczy klimat w ogrodzie

2015-05-25 12:07:00

Ponadczasowe rozwiązanie inspirowane starodawnym brukiem - wielobarwna kostka Polbruk Nostalite Prima to nieoceniona pomoc, gdy pragniemy zaprowadzić przed domem atmosferę beztroski i pozamiejskiej idylli. Ścieżki, podjazdy czy tarasy wykonane z kostki Polbruk Nostalite Prima przywołają pamięć o pięknym, letnim popołudniu mimo niepogody za oknem. Wszystko za sprawą 3 charakterystycznych kolorów: orzechowego, oraz dwóch melanży kolorystycznych: indiana (w odcieniach żółto-czerwono-czarnych) i galia (brązowo-pomarańczowo-kremowego), które można ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać, tworząc oryginalne kompozycje.

czytaj więcej
Od projektu do realizacji - budowa podjazdu krok po kroku

Od projektu do realizacji - budowa podjazdu krok po kroku

2015-05-21 16:44:10

Budowa przydomowego podjazdu to okazja do praktycznego, a zarazem estetycznego zagospodarowania przestrzeni posesji. Na co zwrócić uwagę zlecając projekt, jaki materiał przeznaczyć na ten cel i jak zaplanować poszczególne etapy prac? Na te i inne pytania odpowiada Wojciech Średniawa, ekspert Polbruk S.A. Z racji pełnionej funkcji podjazd powinien być wykonany z materiałów wytrzymałych, a jednocześnie umożliwiających wykonanie aranżacji dostosowanej do architektury otoczenia. Takie zaaranżowanie przestrzeni będzie możliwe, gdy do budowy podjazdu wykorzystamy kostkę brukową - trwały i odporny na uszkodzenia materiał, dostępny w wielu kolorach i kształtach.

czytaj więcej
Budujemy kominek w ogrodzie

Budujemy kominek w ogrodzie

2015-05-20 13:13:00

Wiosna i lato to pora, kiedy szczęśliwi posiadacze domu z ogrodem coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Weekendowe spotkania z przyjaciółmi przy grillu to już niemal tradycja każdego letniego sezonu. A gdyby tak grill zastąpić kominkiem? Będzie nie tylko trwalszy, ale i nada ogrodowi wyjątkowy charakter.

czytaj więcej
Wybór desek tarasowych - o czym najczęściej zapominamy

Wybór desek tarasowych - o czym najczęściej zapominamy

2015-05-18 13:40:00

Sezon wiosenno-letni to idealny czas na aranżację przydomowej przestrzeni. Osoby planujące zakup materiałów na budowę tarasu częściej niż kiedykolwiek zadają sobie pytanie: zadziwiająco niska cena czy wysoka jakość? Oferta komercyjna czy indywidualizowana? Sieciowy supermarket czy lokalny salon sprzedaży?

czytaj więcej
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P