Materiały budowlane

Galeco: Kwadratowe systemy rynnowe

Galeco: Kwadratowe systemy rynnowe

2016-11-22 12:26:00

Trendy w nowoczesnym budownictwie opierają się na geometrycznych bryłach z dwuspadowymi dachami. Cechą dominującą jest ich prostota. Takie inwestycje pozbawione są coraz częściej dużej ilości ozdobników. W przypadku nowoczesnych budowli - rezygnuje się także ze standardowego okapu. Tego typu rozwiązanie wybiera coraz więcej inwestorów, których inspirują projekty architektów. 

czytaj więcej
Dlaczego warto ocieplać ściany od wewnątrz?

Dlaczego warto ocieplać ściany od wewnątrz?

2016-11-22 11:55:04

Zapewnienie optymalnego komfortu cieplnego w domu przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów ogrzewania jest jednym z głównych powodów, dla którego decydujemy się na wykonanie termomodernizacji. Nierzadko jednak przepisy budowlane czy też fakt, że mieszkania zlokalizowane są w budynkach zabytkowych, nie pozwalają nam na standardowe ocieplenie z zewnątrz. O tym, co jest ważne w przypadku izolacji ścian od wewnątrz opowiada Dawid Strzała, Business Development Manager  firmy Kingspan Insulation.

czytaj więcej
FRONTROCK 35 - nowa płyta fasadowa o najlepszych  parametrach cieplnych Rockwool

FRONTROCK 35 - nowa płyta fasadowa o najlepszych parametrach cieplnych Rockwool

2016-11-17 13:03:00

Optymalna izolacja ścian zewnętrznych powinna spełniać wysokie wymagania dotyczące parametrów cieplnych, ale też być kompatybilna z dostępnymi systemami dociepleniowymi w metodzie ETICS. Taka właśnie jest nowa płyta fasadowa z wełny skalnej ROCKWOOL - FRONTROCK 35. To nowoczesna, lekka a zarazem „twarda” płyta o bardzo dobrych parametrach mechanicznych i współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,035 W/mK.

czytaj więcej
Raz, dwa i gotowe - szybkowiążąca zaprawa tynkarska RAP 2 na jesienne słoty

Raz, dwa i gotowe - szybkowiążąca zaprawa tynkarska RAP 2 na jesienne słoty

2016-11-17 12:10:00

Przed nam ostatnie dni sprzyjające dokończeniu inwestycji - zarówno tych wielkogabarytowych, jak i małych renowacji czy remontów domów. W obliczu coraz niższych temperatur, coraz częstszych opadów deszczu, a w najbliższej perspektywie także śniegu nie ma miejsca na kompromisy, zwłaszcza w przypadku doboru odpowiedniej chemii budowlanej do prac terminowych. Tu liczy się czas, a z RAP 2 wszystkie prace budowlane pójdą nam raz dwa.

czytaj więcej
Podczas budowy postaw na mfp

Podczas budowy postaw na mfp

2016-11-16 14:43:13

Chcemy otaczać się tym co naturalne, żyć w zgodzie z przyrodą. Chcemy, by nasze domy oferowały bezpieczne i zdrowe schronienie. Dlatego też drewniane budownictwo cieszy się dużą i wciąż rosnącą popularnością. Jego idealnym uzupełnieniem są drewnopochodne płyty mfp Pfleiderer, które wykorzystać można na każdym etapie budowy w wielu różnych obszarach.

czytaj więcej
Produkty Sopro do SZYBKIEJ budowy przy pracach terminowych

Produkty Sopro do SZYBKIEJ budowy przy pracach terminowych

2016-11-15 10:09:00

W sezonie jesienno - zimowym w budownictwie bywa ciężko - terminy gonią, czas realizacji coraz krótszy, a do tego pogoda niepewna. Na szczęście kilka dni złotej polskiej jesieni wystarczy, by ze specjalnie dobranymi szybkowiążącymi produktami Sopro zakończyć realizację prac budowlanych - nawet w 3 - 4  dni. Szybkie, sprawne i pewne zakończenie prac - od wykonania jastrychu po fugowanie!

czytaj więcej
System kominków wentylacyjnych SIGNUM gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców i szczelności dachu

System kominków wentylacyjnych SIGNUM gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców i szczelności dachu

2016-11-14 12:31:00

Prawidłowo wykonana wentylacja budynku gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, odprowadza nadmiar wilgoci, poprawia mikroklimat we wnętrzu, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, czyli odpowiada za bezpieczeństwo i  zdrowie mieszkańców, a także ma znaczący wpływ na stan techniczny budynku. Istotnym elementem systemu wentylacyjnego są kominki wentylacyjne i odpowietrzające, które oprócz swoich podstawowych funkcji powinny także gwarantować szczelność pokrycia dachowego. W ofercie CREATON Polska znajdziemy idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki ceramiczne „SIGNUM” - łatwe w montażu, wodoszczelne i niezwykle wydajne.  

czytaj więcej
Dach pływający, czyli dlaczego pokrycie przecieka

Dach pływający, czyli dlaczego pokrycie przecieka

2016-11-10 08:28:38

Jakość pokrycia dachowego najlepiej weryfikują trudne warunki atmosferyczne. Tajemnicze wykwity na ścianach i zawilgocone poddasze to nieodzowny znak, że nadeszła pora, by wziąć dach pod lupę. Sprawdź, co może być przyczyną ewentualnych mankamentów na pokryciu.

czytaj więcej
Obrzeże Polbruk Endo w nowym rozmiarze

Obrzeże Polbruk Endo w nowym rozmiarze

2016-11-09 13:48:44

Obrzeże Endo o ciekawym, regularnym kształcie, to doskonałe zwieńczenie nawierzchni ułożonej ze szlachetnych kostek brukowych oraz nowoczesnych płyt. Zapewnia trwałość wyłożonym ścieżkom i tarasom oraz estetyczne obramowanie wysp kwiatowych czy skarp. Teraz produkt dostępny jest w nowym wymiarze: 8x48x28 cm.

czytaj więcej
Jak sprawdzić poprawność izolacji?  Termowizja i Blower Door Test

Jak sprawdzić poprawność izolacji? Termowizja i Blower Door Test

2016-11-09 10:46:42

Zaostrzające się wymagania prawne w zakresie konsumpcji energii przez budynki wskazują ten aspekt jako jeden z ważniejszych podczas projektowania i procesu budowy. Efektywna izolacja, brak mostków termicznych i odpowiednia szczelność budynku to najistotniejsze kwestie. Jak możemy je kontrolować?

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P