Materiały budowlane

Mniejsze zużycie, większe korzyści  - nowa odsłona tynków strukturalnych Baumit

Mniejsze zużycie, większe korzyści - nowa odsłona tynków strukturalnych Baumit

2016-06-13 14:08:00

Kluczowe czynniki determinujące dziś pracę na każdej budowie to czas i koszty. Inwestycja ma być bowiem ekonomiczna i ukończona możliwie jak najszybciej. Stąd też inwestorzy i wykonawcy mają coraz większe oczekiwania względem materiałów wykończeniowych, nieustannie podnosząc poprzeczkę producentom chemii budowlanej. Obronną ręką z tej sytuacji wychodzi nieprzerwanie firma Baumit, która od tego roku proponuje ulepszoną formułę swoich tynków strukturalnych. 

czytaj więcej
CREATON Polska  - CANTUS - dach dla wymagających

CREATON Polska - CANTUS - dach dla wymagających

2016-06-13 12:08:00

Choć w dzisiejszych czasach  budując dom rzadko odwołujemy się do tradycji ludowej i sfery sacrum jednak nadal jest to miejsce niezwykłe - mikrokosmos wprowadzający ład i porządek w świecie zarządzanym przez chaos. Dom jest przestrzenią znaną i bezpieczną, a wieńczący go dach symboliczną granicą oddzielającą nas od świata zewnętrznego. Dlatego pod pojęciem dachu kryje się coś więcej niż jedna z najważniejszych konstrukcji budowlanych - określenie „mieszkać pod wspólnym dachem” oznacza szczególne więzi, bliskość i dawanie ochrony,  jest także zapowiedzią szczęścia rodzinnego. 

czytaj więcej
Wybierasz materiały izolacyjne? Zapoznaj się z etykietą

Wybierasz materiały izolacyjne? Zapoznaj się z etykietą

2016-06-13 11:35:21

Wybór materiału izolacyjnego ma wpływ zarówno na stopień komfortu w budynku, jak i nasze bezpieczeństwo, zdrowie, kwestie finansowe, a nawet na środowisko. Aby decyzja była najbardziej optymalna, warto dokładnie poznać produkt, czytając informacje zawarte na jego etykiecie. Na co zwrócić szczególną uwagę podpowiada Anna Gil, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego ISOVER.

czytaj więcej
Bloczki silikatowe do budowy ścian konstrukcyjnych

Bloczki silikatowe do budowy ścian konstrukcyjnych

2016-06-09 12:18:00

Wytrzymałość całego obiektu budowlanego, w dużym stopniu uzależniona jest od jakości ścian konstrukcyjnych. Wykorzystanie do ich wzniesienia trwałych bloczków SILIKAT NP18,(które dodatkowo znacząco wpływają na redukcję kosztów energii potrzebnej na ogrzewanie i wentylację inwestycji),pozwala na budowanie nawet wielokondygnacyjnych budynków.

czytaj więcej
Materiały izolacyjne - sprawdź różnice, które mają znaczenie

Materiały izolacyjne - sprawdź różnice, które mają znaczenie

2016-06-07 13:49:00

Izolacja cieplna budynków to wymóg prawny. Jednak jej ostateczny efekt może się znacząco różnić, m.in. z uwagi na jakość i rodzaj wyrobów stosowanych do izolacji cieplnej. Jak zagwarantować sobie korzyści finansowe i komfort użytkowania?

czytaj więcej
System dachowy CREATON

System dachowy CREATON

2016-06-07 10:22:26

Zmienia się architektura naszych domów, a dzięki niej powoli ulega przeobrażeniom polski krajobraz. Ten pozytywny proces jest rezultatem rosnących wymagań inwestorów, coraz lepszych projektów, dostępu do nowoczesnych materiałów i technologii. Niebagatelną rolę w aranżacji przestrzeni wokół nas odgrywa dach, który jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, a także elementem przesądzającym o jego stylu architektonicznym. Stromy, na przykład wielospadowy, płaski, naczółkowy lub mansardowy - wybór zależy od wielu czynników, między innymi od wytycznych projektowych, rodzaju pokrycia, funkcji użytkowych poddasza i wreszcie kosztów realizacji. Zanim jednak podejmiemy decyzję pod jakim dachem chcemy zamieszkać, warto skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy dla komfortu i bezpieczeństwa przyszłych użytkowników opracowali kompleksowy system dachowy zaspokajający potrzeby współczesnego odbiorcy.

czytaj więcej
Czym wypełnić gabiony?

Czym wypełnić gabiony?

2016-06-06 11:42:00

Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami. Zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Brzmi jak science-fiction? Nic podobnego! Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.

czytaj więcej
Letnie burze - jak zabezpieczyć przed nimi dom

Letnie burze - jak zabezpieczyć przed nimi dom

2016-06-06 09:32:27

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. To również okres, kiedy przez Polskę przechodzą gwałtowne burze. Towarzyszące im intensywne opady i wiatry niejednokrotnie powodują zalania i zniszczenia. Jak zminimalizować ryzyko i ograniczyć straty tak, aby spokojnie wyjechać z domu podczas wakacji?

czytaj więcej
Odprężone płyty zespolone - trzecie wcielenie króla dociepleń

Odprężone płyty zespolone - trzecie wcielenie króla dociepleń

2016-06-01 14:25:42

Rosnące apetyty na oszczędzanie energii sprawiły, że producenci termoizolacji cały czas udoskonalają  technologię styropianu. Kilka lat temu na rynku pojawiła się druga generacja styropianu o charakterystycznym szarym kolorze, która obecnie wypiera zwykłe białe płyty. Tymczasem do gry wchodzi styropian trzeciej generacji - odprężone płyty zespolone.

czytaj więcej
Progress: Zalety ogrodzeń gabionowych

Progress: Zalety ogrodzeń gabionowych

2016-05-30 10:28:00

Spełniając marzenia o budowie domu, należy pamiętać, że istotną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa najbliższym. Jakie ogrodzenie wybrać, żeby uchronić się od nieproszonych gości, a jednocześnie nadać wyjątkowy wygląd naszej przestrzeni? Ogrodzenia gabionowe to modne, trwałe i proste w utrzymaniu konstrukcje, które rozwiążą ten problem raz na zawsze. 

czytaj więcej
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P