Materiały budowlane

Energooszczędność w modzie, czyli domy z keramzytu

Energooszczędność w modzie, czyli domy z keramzytu

2016-10-05 12:21:00

W obliczu niskich temperatur, a w konsekwencji także wzrostu kosztów ogrzewania domu, rośnie popularność budownictwa energooszczędnego. Ogrzanie przeciętnego obiektu o powierzchni do 150 mkw. w czasie zimy to koszt nawet kilkudziesięciu złotych dziennie. Zastosowane w projektach budowy domu rozwiązania energooszczędne pozwolą zaoszczędzić nawet 3 tys. zł w skali roku

czytaj więcej
System ROCKTECT - aktywna paroizolacja od firmy ROCKWOOL

System ROCKTECT - aktywna paroizolacja od firmy ROCKWOOL

2016-10-04 14:42:00

Większość właścicieli domów decyduje się na aranżację poddaszy na pomieszczenia użytkowe. Coraz częściej zwracają uwagę na mikroklimat panujący we wnętrzach, na który duży wpływ ma wilgotność powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie aktywnej paroizolacji, która zmienia swoje parametry wraz ze zmianami warunków wilgotnościowych. ROCKWOOL wprowadził kompleksowy system regulujący wilgotność w pomieszczeniach - ROCKTECT.

czytaj więcej
Budujcie energooszczędnie, bo to się opłaca!

Budujcie energooszczędnie, bo to się opłaca!

2016-10-04 14:41:04

Coraz więcej Polaków, szukając dla siebie domu czy mieszkania, zwraca uwagę nie tylko na wygląd i lokalizację, ale również na zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych technologii. Budownictwo energooszczędne staje się standardem. Polacy coraz częściej decydują się budować domy z zastosowaniem technologii ograniczających zużycie energii. To głównie efekt opłacalności inwestycji oraz przepisów Unii Europejskiej. Warto również pamiętać, że w przypadku ewentualnej sprzedaży domu, jego wartość rynkowa z biegiem czasu zyskuje na atrakcyjności właśnie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

czytaj więcej
SIMPLA - dachówka płaska w realizacjach nowoczesnej architektury

SIMPLA - dachówka płaska w realizacjach nowoczesnej architektury

2016-10-04 13:19:25

Dobra współczesna architektura charakteryzuje się tym, że ciągle poszukuje nowych form, z drugiej zaś strony zwraca uwagę na nowoczesne materiały budowlane. Wierna zasadzie funkcjonalności tworzy obiekty podporządkowane uniwersalnej idei piękna wyrażającej się w prostocie. Kieruje się mottem  mniej znaczy więcej, a to oznacza oszczędność form, czyste linie, proste kształty. Mocno osadzona w dzisiejszych realiach, jest blisko współczesnego człowieka i jego otoczenia. Tak funkcję nowoczesnej architektury rozumieją specjaliści z firmy CREATON Polska. W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie rynku stworzyli unikalny produkt - dachówkę ceramiczną SIMPLA.

czytaj więcej
Ogrodzenia z elementów Libet Completto

Ogrodzenia z elementów Libet Completto

2016-10-04 10:09:00

Ogrodzenie to nieodłączny element wykończenia większości posesji. Oddziela teren od ulicy i sąsiednich budynków, gwarantuje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, chroni ich prywatność. Odpowiednio zaplanowane i starannie wykonane, nadaje jednocześnie finalny kształt całej aranżacji otoczenia. Ważne jest więc, by współgrało z wyglądem domu i nawierzchnią wokół niego. Efekt taki można uzyskać, dobierając komplementarne elementy, takie jak produkty z serii Libet Completto.

czytaj więcej
Jak dbać o cegły klinkierowe?

Jak dbać o cegły klinkierowe?

2016-09-29 13:23:00

Choć elewacje wykonane z cegły klinkierowej nie wymagają od inwestorów poświęcania im większej uwagi, warto zadbać o ich prawidłowe wykonawstwo oraz odpowiednie zabezpieczenie, aby w przyszłości uniknąć wielu niechcianych problemów.

czytaj więcej
Jak pozbyć się naprężeń wewnętrznych w szarym styropianie?

Jak pozbyć się naprężeń wewnętrznych w szarym styropianie?

2016-09-29 13:22:22

Grafit stosowany do produkcji szarego styropianu zapewnia temu materiałowi wyjątkowo korzystny współczynnik przewodzenia ciepła λ, nawet ≤0,030 [W/mK], ale występują w nim także silne naprężenia wewnętrzne. Mogą one powodować odkształcanie płyt, zerwanie ciągłości ocieplenia, a w skrajnych przypadkach odpadanie naklejonych płyt styropianu ze ściany. Jak sobie poradzić z tym problemem?

czytaj więcej
Jaki kupić styropian, aby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?

Jaki kupić styropian, aby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?

2016-09-27 12:59:05

Ciepły dom w sezonie grzewczym z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie to realny cel w zasięgu ręki. Prawidłowo wykonana termomodernizacja ścian budynku sprawdzonym styropianem gwarantuje uzyskanie komfortowego klimatu w domu i oszczędności liczonych w tysiącach złotych rocznie. Na polskim rynku jest kilkudziesięciu producentów wytwarzających różnego rodzaju i odmiennej jakości styropianowe płyty. Jak wybrać odpowiedni styropian, który posiada w 100% deklarowane przez producenta parametry, jak być pewnym jego jakości? Eksperci budownictwa są zgodni - najlepszym rozwiązaniem jest zakup styropianu z rekomendacjami Instytutu Techniki Budowlanej.

czytaj więcej
Płyty i płytki elewacyjne - sposób na efektowną i trwałą fasadę

Płyty i płytki elewacyjne - sposób na efektowną i trwałą fasadę

2016-09-23 13:01:46

Elewacja stanowi jeden z kluczowych elementów decydujących o wyglądzie budynku. To właśnie materiał, kolor, faktura i detale zdobiące ściany zewnętrzne nadają charakteru całości i wpływają na postrzeganie obiektu. Warto przy tym pamiętać, że elewacja pełni nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim użytkowe.

czytaj więcej
Płytki dekoracyjne SOCHO DECOR SYSTEM

Płytki dekoracyjne SOCHO DECOR SYSTEM

2016-09-23 10:52:18

Bogate doświadczenie i wiedza firmy Buszrem w produkcji elementów betonowych pozwoliły na włączenie do swojej oferty ciekawego produktu. Płytki SOCHO DECOR SYSTEM o wymiarach 50 x 25 cm i grubości 1,2 cm, to nowość w ofercie firmy. Prostokątne płytki przeznaczone są do dekoracji ścian wewnątrz budynku. Elementy wykonane są ręcznie z naturalnego betonu architektonicznego.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P