Oras

Oras w dziele kuchnia

Systemy kuchenne Akcesoria kuchenne

Oras w dziale informacje

Wiadomości Promocje Nagrody Finanse

O firmie Oras

Firma Oras powstała w Finlandii w 1945 roku. Od lat jest liderem w projektowaniu i produkcji armatury łączącej ekologiczne rozwiązania, nowoczesny design i inteligentne systemy. Działa w 18 krajach Europy. W Polsce obecna jest od 1998 roku. Posiada 2 fabryki: w Finlandii i Polsce. Jednym z kluczowych założeń, którymi kieruje się firma jest dbałość o środowisko. Producent posiada w ofercie inteligentną armaturę elektroniczną, baterie jednouchwytowe i termostatyczne, pozwalające w łatwy i przyjazny sposób oszczędzać wodę i energię. Firma współpracuje ze znanymi projektantami m.in. włoskim domem projektowym Alessi. Jakość produktów Oras potwierdzają liczne międzynarodowe nagrody.

Oras w kampanii Suomi 100 Made by Finland

Oras w kampanii Suomi 100 Made by Finland

2017-12-06 08:23:00

100. urodziny Finlandii to doskonała okazja, by uczcić fińską pracę i jej sukcesy. Firma Oras jest częścią kampanii Made by Finland, która jest owocem współpracy stowarzyszenia fińskiego, jego członków i organizacji współpracujących. Firma tworzy i rozwija fińską produkcję oraz stawia sobie za cel odnoszenie sukcesów także na przestrzeni następnych stu lat.

czytaj więcej
Porządki na wiosnę:  jak ułatwić sobie pracę w domu i ogrodzie?

Porządki na wiosnę: jak ułatwić sobie pracę w domu i ogrodzie?

2013-04-24 08:27:00

Kwiecień i maj to czas intensywnych prac w ogrodzie, na tarasie, czy wokół domu. Z zapałem bierzemy się za kopanie, sadzenie, i inne prace związane z zielenią. Wiosenną odmianę przechodzą też nasze domy i mieszkania. Pierwsze promienie słońca zachęcają do ruchu i odświeżenia przestrzeni wokół nas. Do wielu zadań używamy wody. Eksperci Oras podpowiadają jak korzystać z niej oszczędnie, a jednocześnie ułatwić sobie wykonywanie wiosennych obowiązków?

czytaj więcej
22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi:  Co zrobić, by zmniejszyć zużycie wody w naszej rodzinie

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi: Co zrobić, by zmniejszyć zużycie wody w naszej rodzinie

2013-04-22 10:25:00

Prysznic zamiast kąpieli, naprawa cieknących kranów i zakręcenie armatury podczas mycia zębów - to podstawowe zasady oszczędzania wody znane od lat. Pora na drugi krok w oszczędzaniu wody. Eksperci Oras podpowiadają jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne, by zmniejszyć zużycie wody.

czytaj więcej
Oras sprawdziła jak Polacy korzystają z wody i czy nauczyliśmy się ją oszczędzać?

Oras sprawdziła jak Polacy korzystają z wody i czy nauczyliśmy się ją oszczędzać?

2013-03-21 12:27:00

W najbliższy piątek, 22 marca, po raz kolejny obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. Problem dostępu do wody pitnej staje się jednym z najbardziej palących tematów w skali globu. ONZ szacuje, że już za 2 lata na brak wody pitnej narzekać będzie połowa ludzkości. W Europie zachodniej wodę oszczędza się od lat. Polacy powoli uczą się racjonalnie ją zużywać, ale mamy tu jeszcze wiele do nadrobienia.

czytaj więcej
Oras - najbardzie eko prom na świecie z inteligentną armaturą

Oras - najbardzie eko prom na świecie z inteligentną armaturą

2013-03-08 20:00:00

Inteligentne, oszczędzające wodę baterie marki Oras znalazły się w wyposażeniu łazienek najbardziej ekologicznego promu na świecie - M/S Viking Grace. Luksusowy statek od stycznia pływa po Morzu Bałtyckim. Goście mają zapewniony komfortowy wypoczynek dzięki nowinkom technologicznym. Prom jest cały dosłownie „naszpikowany” najnowocześniejsza technologią.

czytaj więcej
Oras

Konsumenci potwierdzają trend - baterie bezdotykowe przyszłością rynku

2013-01-05 16:07:00

Wzrost sprzedaży baterii bezdotykowych był jednym z najbardziej widocznych trendów na rynku armatury w 2012 roku. Osoby prywatne i deweloperzy dostrzegli potrzebę bardziej ekologicznego i ekonomicznego zużywania wody, które dzięki inteligentnym bateriom staje się łatwiejsze. Według danych firmy Oras, lidera w produkcji baterii sterowanych elektronicznym sensorem, ich sprzedaż wzrosła w minionym roku o 16 proc.

czytaj więcej
Oras radzi jak zachować czystość baterii

Oras radzi jak zachować czystość baterii

2012-12-18 13:10:00

To mieszkanie jest dla nas a nie my dla mieszkania. Często powtarzamy sobie to zdanie, zwłaszcza w ferworze sprzątania. Łazienka i kuchnia są to te miejsca w których najtrudniej utrzymać porządek, ze względu na ich bardzo często użytkowanie. Jaką baterię wybrać, żeby brud się na niej nie osadzał? Jak pielęgnować krany, żeby służyły nam jak najdłużej i lśniły czystością? Eksperci firmy Oras przedstawiają kilka wskazówek, które ułatwią nam dbanie o czystość baterii.
 

czytaj więcej
Woda w Polsce: przyczyniamy się do suszy tak samo jak brak opadów

Woda w Polsce: przyczyniamy się do suszy tak samo jak brak opadów

2012-10-16 15:00:00

Temat wody w Polsce jest poruszany bardzo rzadko - zazwyczaj przy okazji powodzi lub dotkliwych dla rolnictwa susz. Jest to jednak zagadnienie, które dotyczy każdego z nas i dotyka naszego codziennego życia. Zasoby świeżej wody w Polsce wynoszą zaledwie 1 700 m³ na jednego mieszkańca. Dla porównania w Finlandii jest to 20 700 m³ na osobę. Dodatkowo w ciągu najbliższych lat ceny wody w niektórych miejscowościach mogą wzrosnąć o 400%. Jak wynika z raportu firmy Oras, światowego lidera w dziedzinie produkcji ekologicznej armatury, do obecnego deficytu wody przyczyniamy się my sami, tak samo jak brak opadów.
 

czytaj więcej
Perlator - podstawa przy oszczędzaniu wody

Perlator - podstawa przy oszczędzaniu wody

2012-09-03 16:36:00

Wodooszczędna końcówka na kran, nazywana perlatorem, to najprostsza i najbardziej podstawowa forma oszczędzania wody, energii niezbędnej na jej ogrzanie, a także pieniędzy. Zamocowana na końcu wylewki siatka o drobnych oczkach napowietrza wodę i dzięki temu ogranicza jej zużycie nawet o kilkadziesiąt procent. Firma Oras radzi na co zwrócić uwagę przy wyborze perlatora oraz przedstawia alternatywne rozwiązania pomagające w oszczędzaniu wody.

czytaj więcej
Czy Polacy są eko - raport firmy Oras

Czy Polacy są eko - raport firmy Oras

2012-08-23 11:25:00

Moda na ekologię jest już w Polsce obecna od kilkunastu lat. Czy jest to nadal tylko modne
i nadużywane hasło, czy jednak idą za nim zmiany w naszych postawach i codziennych przyzwyczajeniach? Firma Oras, lider w projektowaniu i produkcji ekologicznej armatury, zbadała w jaki sposób Polacy na co dzień oszczędzają wodę w swoich domach.

czytaj więcej
< 1 2 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P