Creaton

Creaton w dziale informacje

Wiadomości
EURONIT - zalety dachówek cementowych

EURONIT - zalety dachówek cementowych

2016-12-27 12:14:23

Produkcja dachówek cementowych marki EURONIT odbywa się w nowoczesnych zakładach w Olkuszu i Chojnicach, zgodnie z normami zrównoważonego budownictwa. Dzięki surowcom pochodzącym z najlepszych złóż, innowacyjnej technologii oraz wnikliwej kontroli na każdym etapie produkcji inwestor otrzymuje produkt o wysokim standardzie i aż 30-letnim okresie gwarancji. Dachówki EURONIT są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom posiadają szereg zalet takich jak: szczelność, zabezpieczenie przed wnikaniem wody pod połać dachu, zminimalizowanie ryzyka zarastania mchem, nieprzywieranie osadów oraz swobodny odpływ wody i masy śniegowej. Powstałe z surowców niepalnych są ognioodporne, a pokryte specjalną powłoką - wodoodporne. Stosunkowo ciężkie, doskonale znoszą silne wiatry.

czytaj więcej
System kominków wentylacyjnych SIGNUM gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców i szczelności dachu

System kominków wentylacyjnych SIGNUM gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców i szczelności dachu

2016-11-14 12:31:00

Prawidłowo wykonana wentylacja budynku gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, odprowadza nadmiar wilgoci, poprawia mikroklimat we wnętrzu, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, czyli odpowiada za bezpieczeństwo i  zdrowie mieszkańców, a także ma znaczący wpływ na stan techniczny budynku. Istotnym elementem systemu wentylacyjnego są kominki wentylacyjne i odpowietrzające, które oprócz swoich podstawowych funkcji powinny także gwarantować szczelność pokrycia dachowego. W ofercie CREATON Polska znajdziemy idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki ceramiczne „SIGNUM” - łatwe w montażu, wodoszczelne i niezwykle wydajne.  

czytaj więcej
Wentylacja dachu - nowoczesne rozwiązania CREATON

Wentylacja dachu - nowoczesne rozwiązania CREATON

2016-10-31 12:06:00


Właściwa wentylacja dachu oraz pomieszczeń w budynku mają zasadnicze znaczenie dla zdrowia i komfortu mieszkańców. Nadmiar wilgoci nie tylko negatywnie wpływa na jakość życia, ale także zagraża trwałości konstrukcji dachowej, może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów na połaci oraz porastania jej mchem. Szczególnie groźne dla budynku jest osłabienie więźby dachowej, zmniejszenie właściwości warstwy termoizolacyjnej, a nawet zawilgocenie materiałów budowlanych. 

czytaj więcej
Ochrona przeciwśnieżna i bezpieczna komunikacja na dachu

Ochrona przeciwśnieżna i bezpieczna komunikacja na dachu

2016-10-25 07:16:00

Kompletny dach powinien być wyposażony w elementy ochrony przeciwśnieżnej, a także umożliwiać sprawne poruszanie się po połaci. O ile obowiązek montażu stopni i ław kominiarskich jasno określają przepisy oraz wynikające z nich wytyczne projektowe, instalacja drabinek czy bali antyśniegowych pozostaje dla inwestorów nadal kwestią dowolną. A nie powinna - chodzi przecież o bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w strefie zagrożonej nagłym osunięciem się masy śniegowej. Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania CREATON Polska pozwalają na wyposażenie dachu zarówno w doskonałej jakości system asekuracyjny, jak i ochrony przeciwśnieżnej.

czytaj więcej
SIMPLA - dachówka płaska w realizacjach nowoczesnej architektury

SIMPLA - dachówka płaska w realizacjach nowoczesnej architektury

2016-10-04 13:19:25

Dobra współczesna architektura charakteryzuje się tym, że ciągle poszukuje nowych form, z drugiej zaś strony zwraca uwagę na nowoczesne materiały budowlane. Wierna zasadzie funkcjonalności tworzy obiekty podporządkowane uniwersalnej idei piękna wyrażającej się w prostocie. Kieruje się mottem  mniej znaczy więcej, a to oznacza oszczędność form, czyste linie, proste kształty. Mocno osadzona w dzisiejszych realiach, jest blisko współczesnego człowieka i jego otoczenia. Tak funkcję nowoczesnej architektury rozumieją specjaliści z firmy CREATON Polska. W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie rynku stworzyli unikalny produkt - dachówkę ceramiczną SIMPLA.

czytaj więcej
PREMION - dachówka klasy premium

PREMION - dachówka klasy premium

2016-08-30 07:35:00

Dach, będąc niezwykle ważnym elementem każdego budynku wymaga najlepszych materiałów, które zapewnią mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo. Dlatego przy wyborze pokrycia dachowego kierujemy się przede wszystkim jego walorami użytkowymi. Nie bez znaczenia jest również estetyczny wygląd, idealnie wpisujący się w architekturę domu. Dachówka ceramiczna PREMION marki CREATON to wspaniałe rozwiązanie dla obiektów o różnym przeznaczeniu i wielkości.  Najwyższa jakość i znakomite parametry funkcjonalne czynią z niej prawdziwy wyrób klasy premium.

czytaj więcej
Płyty faliste z włóknocementu - pokrycia dachowe sprawdzone w rolnictwie i przemyśle

Płyty faliste z włóknocementu - pokrycia dachowe sprawdzone w rolnictwie i przemyśle

2016-08-22 13:41:00

Nowoczesne płyty faliste z włóknocementu marki EURONIT to idealne rozwiązanie dla budynków gospodarczych, rolniczych czy przemysłowych. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczno-użytkowe i estetyczny wygląd mogą być również z powodzeniem stosowane w budownictwie jedno lub wielorodzinnym. Ekologiczne i nieszkodliwe - całkowicie pozbawione azbestu posiadają atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, co oznacza iż są bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców. W ich składzie znajdziemy tylko naturalne surowce: cement, mączkę wapienną, włókna celulozowe i zbrojeniowe, a także wodę i powietrze.  Spełniają swoją funkcję wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i łatwy montaż, a inwestycja nie wymaga dużych nakładów finansowych.

czytaj więcej
Dachówki marsylki - klasyczna forma w nowoczesnej odsłonie

Dachówki marsylki - klasyczna forma w nowoczesnej odsłonie

2016-08-08 13:35:29

Dachówka zakładkowa marsylka zajmuje szczególne miejsce wśród ceramicznych pokryć dachowych. Wprowadzona do produkcji masowej pod koniec XIX wieku niezmiennie cieszy się uznaniem inwestorów i specjalistów z branży dekarskiej ze względu na właściwości, sposób układania i piękno klasycznej, wypukło-wklęsłej formy. Dzisiejsze marsylki produkowane są w oparciu o nowoczesne technologie oraz dopracowane pod względem wzornictwa. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i różnych wariantach wykończenia, dlatego nadają się do krycia i renowacji dachów historycznych, obiektów zabytkowych i stylizowanych na budynki z epoki. Mogą być również ciekawą alternatywą  dla architektury o tradycyjnym charakterze.

czytaj więcej
CREATON Polska "Dachówki cementowe marki EURONIT - trwały i piękny dach na lata"

CREATON Polska "Dachówki cementowe marki EURONIT - trwały i piękny dach na lata"

2016-08-01 16:35:00

Dachówki cementowe produkowane są z surowców wyłącznie pochodzenia naturalnego: piasku kwarcowego, cementu portlandzkiego, wody i barwników na bazie tlenków żelaza. Chociaż ich skład pozostaje taki sam od ponad 100 lat, to jednak uległy zmianie proporcje i nowoczesna technologia, która pozwala uzyskać produkt o wysokich parametrach techniczno-użytkowych, powtarzalny, trwały i estetyczny. Ze względu na relatywnie niską cenę są ciekawą alternatywą dla dachówek ceramicznych.

czytaj więcej
Eleganckie i nowoczesne rozwiązania dachowe dla obiektów zabytkowych i stylizowanych

Eleganckie i nowoczesne rozwiązania dachowe dla obiektów zabytkowych i stylizowanych

2016-07-05 07:37:00

Dachy obiektów zabytkowych wymagają doskonałych rozwiązań architektonicznych, które nie tylko stworzą idealne kompozycje z już istniejącymi pokryciami, ale także będą trwałe i funkcjonalne. Estetyka, najwyższa jakość i walory użytkowe to najważniejsze cechy, jakie powinny charakteryzować materiały wykorzystywane do renowacji tego typu budynków. Znakomitą propozycją dla dachów historycznych oraz pokryć nowoczesnych obiektów stylizowanych jest ekskluzywna dachówka karpiówka z oferty CREATON Polska. W bogatej kolekcji karpiówek znajduje się ponad tysiąc różnych kombinacji krojów, barw i rodzajów wykończenia powierzchni, z których każda odznacza się wyjątkowym wzornictwem.

czytaj więcej
< 1 2 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P