Dako

Dako w dziale informacje

Wydarzenia Wiadomości

O firmie Dako

DAKO została założona w 1994 roku przez braci Jerzego i Janusza Studzińskich. Początkowo produkowała stolarkę okienną i drzwiową z PVC. Szybko zyskała pozycję lidera w branży stolarki otworowej o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym. DAKO dysponuje potencjałem, doświadczeniem i wiedzą pozwalającą na realizację najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia współczesna architektura. Misją firmy jest zrozumienie klientów i dostosowanie się do ich potrzeb i oczekiwań.

Dako: Okna idealnie tłumiące hałas

Dako: Okna idealnie tłumiące hałas

2016-06-28 10:09:00

Mieszkańcy domów zlokalizowanych przy ruchliwej ulicy są nieustannie narażeni na hałas. Dociera on przede wszystkim przez newralgiczne dla budynku punkty, czyli okna. Odpowiedni ich dobór pozwoli ograniczyć liczbę decybeli docierających do domu. Jaki model najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach od strony ulicy?

czytaj więcej
Wygodny dostęp do garażu dzięki drzwiom garażowym bocznym od DAKO

Wygodny dostęp do garażu dzięki drzwiom garażowym bocznym od DAKO

2016-06-16 10:12:00

Przydomowy garaż, spełniający jedynie funkcję pomieszczenia przeznaczonego do parkowania samochodu, przestaje nam wystarczać. Coraz częściej garaż przejmuje funkcję pomieszczenia gospodarczego lub warsztatu, a przechowywanie w nim sprzętu sportowego czy urządzeń do prac ogrodowych staje się w naszych domach normą. 

czytaj więcej
Jakie okna, drzwi i rolety na taras?

Jakie okna, drzwi i rolety na taras?

2016-06-08 10:00:00

Optymalnie zaaranżowany taras łączy dom z ogrodem, a podczas dobrej pogody pozwala na otwarcie domu na zewnątrz i efektowne powiększenie salonu. Jego projektowanie warto rozpocząć od odpowiedniego doboru drzwi tarasowych, najlepiej takich z dużymi przeszkleniami. Duże powierzchnie szyb zapewnią nam rozległe widoki oraz dostęp dużej ilości światła dziennego. Podczas wyboru stolarki warto zwrócić uwagę nie tylko na jej efektowny wygląd i wygodną obsługę, ale także na konieczność uniknięcia ewentualnych strat ciepła.

czytaj więcej
Polska stolarka, którą pokochała Japonia

Polska stolarka, którą pokochała Japonia

2016-05-30 08:59:00

Japonia to odległy i egzotyczny kraj, kuszący niezwykłą malowniczością, wielowiekową historią i wyjątkowym dziedzictwem kulturowym. To także miejsce rozwoju nowych technologii oraz oryginalnych i pionierskich projektów architektonicznych. Obok nowoczesnych drapaczy chmur, spotkać tam możemy także budowle zrealizowane według starannie kultywowanej tradycji japońskiego stylu, tak dobrze znanego na całym świecie. W tym osobliwym miejscu, łączącym w sobie przeszłość z teraźniejszością, powstał modelowy dom WALD,  prezentujący produkty marki DAKO.

czytaj więcej
Buduj i remontuj energooszczędnie - wybierz stolarkę aluminiową

Buduj i remontuj energooszczędnie - wybierz stolarkę aluminiową

2016-05-13 13:44:21

Podczas budowy lub remontu domu jedną z istotnych kwestii jest wybór odpowiedniej stolarki otworowej. Przy podejmowaniu takiej decyzji  warto zwrócić uwagę nie tylko na jej walory estetyczne, ale także na właściwości użytkowe. Okna, drzwi czy bramy garażowe  powinny  być trwałe oraz zapewniać izolacyjność cieplną zgodną z obecnymi, a nawet przyszłymi wymogami ustawowymi. Wszystkie te cechy łączy w sobie aluminium, co sprawia, że staje się ono coraz popularniejszym tworzywem, wykorzystywanym  także w domach jednorodzinnych.

czytaj więcej
Dako: Designerski projekt stolarki - kompozycja NILA z serii HarmonyLine

Dako: Designerski projekt stolarki - kompozycja NILA z serii HarmonyLine

2016-04-22 09:36:00

W jaki sposób kompleksowo dopasować stolarkę otworową do wyglądu budynku i przestrzeni wokół? Kluczem jest stworzenie spójnego projektu okien, drzwi, rolet i bram garażowych. Zadanie to ułatwi skorzystanie z nowatorskiej linii HarmonyLine marki DAKO i wybór nowoczesnej kompozycji NILA. To innowacyjna propozycja odważnej asymetrii i wysokich kontrastów kolorystycznych, dzięki której elewacja budynku nabiera niebanalnego charakteru.

czytaj więcej
Kiedy i jakie rolety zewnętrze zamontować?

Kiedy i jakie rolety zewnętrze zamontować?

2016-03-24 07:47:12

Choć na rynku dostępnych jest zaledwie kilka typów osłon zewnętrznych ich rozpoznanie i wybór odpowiedniego dla nas modelu może przysparzać trudności.  Dodatkowo, montaż niektórych z nich możliwy jest jedynie na konkretnym etapie budowy. Pomocy w podjęciu właściwej decyzji i cennych wskazówek dotyczących rodzajów i zalet rolet zewnętrznych udziela Mariusz Biel z grupy DAKO.

czytaj więcej
Drewno versus aluminium - wybieramy drzwi zewnętrzne

Drewno versus aluminium - wybieramy drzwi zewnętrzne

2016-03-01 10:56:30

Czy podczas ich poszukiwań powinniśmy kierować się dobrze znanymi i sprawdzonymi rozwiązaniami czy też stawiać na nowoczesność i innowacyjne technologie? Cennych porad udziela ekspert firmy DAKO.Wysoki wskaźnik izolacyjności termicznej i akustycznej, skuteczna ochrona przed nieproszonymi gośćmi oraz wyjątkowa estetyka wykonania - tak w skrócie można scharakteryzować drzwi idealne.

czytaj więcej
Brama segmentowa DK-PP od DAKO - idealna dla krótkich podjazdów

Brama segmentowa DK-PP od DAKO - idealna dla krótkich podjazdów

2016-02-23 11:58:00

Gdy wjazd do garażu niemal graniczy z ulicą lub jesteśmy posiadaczami wyjątkowo krótkiego podjazdu, idealnym rozwiązaniem stają się bramy garażowe wykonane z paneli. Brama DK-PP marki DAKO jest bardzo wygodna w obsłudze, a jej wygląd płynnie komponuje się z fasadą domu.

czytaj więcej
Taras automatycznie otwierany

Taras automatycznie otwierany

2015-11-12 12:39:00

W bogatej ofercie nowosądeckiej firmy DAKO, producenta okien, drzwi, bram i rolet, znajdziemy nowoczesne drzwi tarasowe HST. Zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania sprawiają, że drzwi są kompatybilne z systemem zarządzania domem inteligentnym.

czytaj więcej
< 1 2 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P