PIU Design

PIU Design w dziale sypialnia

Szafy
PIU Design proponuje drzwi ukryte w ścianie

PIU Design proponuje drzwi ukryte w ścianie

2017-04-12 08:24:00

Dobrze znane z polskich domów drzwi z gzymsami, geometrycznymi przeszkleniami i  widocznymi ościeżnicami powoli odchodzą do lamusa. Były one we wnętrzach jednym z symboli szalonych lat 90-tych, kiedy dla Polaków synonimem luksusu było to, co kolorowe i zdobne. Z perspektywy czasu okazało się, że to prosta i przemyślana forma jest ponadczasowa, a w naszych mieszkaniach i domach znajduje zastosowanie złota zasada „less is more” (mniej znaczy więcej). Ostatnie lata pokazują, że zdobne drzwi ustępują miejsca nowoczesnym skrzydłom drzwiowym, zlicowanym ze ścianą (czyli pozbawionym mało estetycznych opasek wokół drzwi).

czytaj więcej
Drzwi PIU Design. Czas na aluminium

Drzwi PIU Design. Czas na aluminium

2016-09-14 09:15:00

Drzwi to niezwykle ważny element architektury i aranżacji wnętrza, który znacząco wpływa na nasze pierwsze wrażenie na temat apartamentu lub domu. Dzięki rozwojowi technologii nastąpiły w tej dziedzinie rewolucyjne zmiany. Nowością są drzwi bazujące na aluminiowej konstrukcji nie tylko ościeżnicy, ale i skrzydła drzwiowego. Aluminium daje architektom szerokie możliwości kreowania przestrzeni, a przy tym doskonale wpisuje się w modę na duże przeszklenia i wysokie drzwi.

czytaj więcej
Kamienne drzwi

Kamienne drzwi

2016-06-29 11:25:00

Kamień naturalny jest jednym z najefektowniejszych materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz. Wnosi do wnętrza elegancję i jest synonimem luksusu. Zazwyczaj zdobi posadzki, parapety czy blaty stołów. Pięknie prezentowałby się również, jako wykończenie drzwi, ale na przeszkodzie stoi jego waga. Metr kwadratowy płyty z kamienia naturalnego to od 50 do 90 kg, co w praktyce oznacza, że efektowne drzwi wysokie ważyłyby ok. 200 kg. Czy to oznacza, że musimy pożegnać się z myślą o drzwiach wykończonych szlachetnym marmurem Statuario lub Calacatta?

czytaj więcej
ABS w architekturze wnętrz. Aluminium, beton, skóra

ABS w architekturze wnętrz. Aluminium, beton, skóra

2016-06-01 14:22:00

Jaki jest wspólny mianownik aluminium, betonu i skóry we wnętrzu? To bardzo dekoracyjne, ale zarazem nieoczywiste materiały wykończeniowe. Mają wiele twarzy, a końcowy efekt wizualny zależy od kontekstu i pomysłu na ich wykorzystanie. W przeciwieństwie do wielu innych materiałów są ponadczasowe, niezależne od sezonowych trendów. Tworzą we wnętrzu bezpretensjonalny klimat, bardzo dobrze czują się w towarzystwie stali, szkła czy drewna. Ich potencjał dekoracyjny postanowiła wykorzystać marka PIU Design, która we współpracy z holenderską manufakturą Alphenberg i producentem płyt betonowych BoMabeton stworzyła autorską kolekcję drzwi wykończonych odpowiednio naturalną skórą i ręcznie produkowanymi okładzinami z betonu.

czytaj więcej
Funkcjonalny „Duch”

Funkcjonalny „Duch”

2016-03-31 09:09:00

Powodów, dla których decydujemy się na zastosowanie we wnętrzu drzwi przesuwnych, jest co najmniej kilka. Najczęściej mamy na uwadze małą ilość miejsca w pomieszczeniu. Tradycyjnie drzwi przy otwieraniu zachodzą na pokój. W przeciwieństwie do nich system drzwi przesuwnych umiejscowiony jest w/na ścianie i nie potrzebuje praktycznie w ogóle przestrzeni. Możemy zastosować go nawet w bardzo małych pokojach, w których zależy nam na optymalnym wykorzystaniu powierzchni. Poza argumentami natury funkcjonalnej nie można zapominać również o estetyce.

czytaj więcej
PIU Design: PIU Wood Line - nowoczesne drzwi ukryte w rozsądnej cenie

PIU Design: PIU Wood Line - nowoczesne drzwi ukryte w rozsądnej cenie

2016-02-17 10:25:00

Producent drzwi PIU Design pokazuje, że dobre wzornictwo jest w cenie… rozsądnej cenie. Przykładem jest kolekcja nowoczesnych drzwi ukrytych PIU Wood Line o wysokości do 240 centymetrów.  Z pewnością mogą  być one dizajnerskim  elementem  architektury wnętrza, który odmieni oblicze nawet zwyczajnego mieszkania w bloku.

czytaj więcej
PIU INVISIBLE. Tajemne przejście

PIU INVISIBLE. Tajemne przejście

2016-01-28 12:15:00

Coraz częściej w modnych, modernistycznych wnętrzach mamy problem z szybkim wskazaniem, w którym miejscu znajdują się drzwi. Podpowiedź dla gości stanowi jedynie dyskretna klamka oraz delikatny obrys ich linii. Mowa o tzw. drzwiach ukrytych. Koncepcja, w której drzwi wewnętrzne są „zatopione” w płaszczyźnie ściany to jeden z najświeższych  trendów w aranżacji wnętrz. Wykończone tym samym kolorem lub wzorem są idealnie zlicowane ze ścianą, dzięki czemu uzyskujemy zaskakujący i atrakcyjny wizualnie efekt tajnego przejścia między pomieszczeniami.

czytaj więcej
PIU Design: Nowoczesne ukryte drzwi na wyciągnięcie ręki

PIU Design: Nowoczesne ukryte drzwi na wyciągnięcie ręki

2015-11-17 13:45:00

Nowe drzwi od PIU Design z kolekcji PIU Acryl Line łączą w sobie nowoczesny wygląd drzwi ukrytych zlicowanych ze ścianą, prawdziwie włoską stylistykę oraz funkcjonalny materiał wykończeniowy jakim jest akryl. Marka PIU Design zadbała również o ich atrakcyjną cenę.

czytaj więcej
PIU Design: Otwórz się na wysokie drzwi, czyli o trendach i roli drzwi we wnętrzu

PIU Design: Otwórz się na wysokie drzwi, czyli o trendach i roli drzwi we wnętrzu

2015-09-15 12:41:00

Drzwi jako produkt przechodzą ogromną rewolucję w polskich domach i niebawem ich design będzie równie ważny, co wzornictwo mebli, oświetlenia i dekoracji.

czytaj więcej
Designerskie drzwi PIU Design

Designerskie drzwi PIU Design

2015-09-03 14:14:00

PIU Aluminium Line, nowoczesne drzwi w portfolio PIU Design wykończone Corianem, to doskonała kompozycja trzech elementów: innowacyjnej technologii Aluminium Design, plastycznego tworzywa oraz efektownej kreacji artystycznej z motywem przewodnim hexagonu, za którą odpowiedzialna była projektantka Dominika Rostocka.

czytaj więcej
< 1 2 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P