Uzin Utz

Uzin Utz w dziale informacje

Nagrody Wiadomości
Druga młodość wykładzin elastycznych

Druga młodość wykładzin elastycznych

2015-01-14 12:20:00

Do niedawna sądzono, że nie ma dobrego sposobu na trwałe odnowienie zniszczonych wykładzin PCV czy linoleum i co kilka lat trzeba je po prostu wymieniać. To natomiast wiąże się najczęściej z dużą uciążliwością dla inwestora oraz wysokimi kosztami. Firma RZ, będąca częścią niemieckiego koncernu Uzin Utz AG, skutecznie obaliła przez lata utarty stereotyp, przedstawiając branży podłogowej profesjonalny system renowacji, czyszczenia i pielęgnacji podłóg.

czytaj więcej
Podłogowe rewolucje: czas na winyle

Podłogowe rewolucje: czas na winyle

2014-10-13 16:12:00

Drewno, wykładziny, panele laminowane, ceramika, kamień… Wydawać by się mogło, że w temacie pokryć podłogowych te nazwy mówią wszystko. Tymczasem na Zachodzie, a w ostatnim czasie także i na naszym rodzimym rynku, coraz popularniejsze stają się podłogi winylowe (LVT). Co to za materiał, jakie ma zalety oraz w jaki sposób montuje się takie podłogi?

czytaj więcej
Klasa RZ w pielęgnacji wykładzin elastycznych

Klasa RZ w pielęgnacji wykładzin elastycznych

2014-09-22 16:16:21

Nowoczesne wykładziny elastyczne w niczym nie przypominają tych sprzed lat. Są trwałe, ładniejsze, zapewniają dobrą izolację termiczną i doskonale tłumią hałas. O ich popularności decyduje również w dużej mierze aspekt ekonomiczny - stanowią praktyczną i tańszą alternatywę dla drewna czy płytek ceramicznych, doskonale przy tym imitując ich wzornictwo. Jednak utrzymanie takich powierzchni w czystości z zachowaniem ich walorów użytkowych - szczególnie w obiektach użyteczności publicznej - wymaga nie tylko regularnej, ale i prawidłowej pielęgnacji.

czytaj więcej
Drugie dno wykładziny - na co zwrócić uwagę przygotowując podłoże?

Drugie dno wykładziny - na co zwrócić uwagę przygotowując podłoże?

2014-08-21 13:15:00

Wykładziny to bardzo popularne i chętnie stosowane materiały do wykończenia podłóg. Znajdują zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Współczesne kolekcje są trwałe, łatwe w utrzymaniu i designerskie - do złudzenia potrafią imitować podłogi drewniane, kamień czy płytki ceramiczne. Bogata paleta barw, faktur oraz różnorodność wzorów wykładzin elastycznych i dywanowych pozwalają na kreowanie ciekawych aranżacji wnętrz, a różnorodność cenowa pozwala na dopasowanie ich zarówno do gustu, jak i do zasobności portfela.

czytaj więcej
Trwały jastrych - jak go wykonać?

Trwały jastrych - jak go wykonać?

2014-08-18 15:04:24

Jastrych, podkład, szlichta - niezależnie od tego jak go nazwiemy, dobry i trwały gwarantuje nam, że podłoga którą zamontujemy w mieszkaniu, będzie służyła przez lata. Dziś kilka słów na temat rodzajów jastrychów oraz ich wykonywania.

czytaj więcej
Okresowa konserwacja podłóg lakierowanych - dlaczego warto?

Okresowa konserwacja podłóg lakierowanych - dlaczego warto?

2014-08-07 16:59:00

Podłogi drewniane wyróżnia naturalne piękno, które w domowych wnętrzach warto zachować jak najdłużej. Odpowiednią ochronę oraz impregnację surowca powinna zapewnić warstwa lakieru. W trakcie codziennego użytkowania jest ona jednak narażona na ścieranie, zabrudzenia czy niekorzystny wpływ wody. Aby renowacja tego typu powierzchni przeprowadzana była jedynie sporadycznie, warto zawczasu podłogę odpowiednio zabezpieczyć. Właściwie konserwowane i pielęgnowane drewno przez lata zachwycać nas będzie swoją urodą.

czytaj więcej
Najmodniejsze kolory drewna w 2014 roku - podłogowe inspiracje

Najmodniejsze kolory drewna w 2014 roku - podłogowe inspiracje

2014-07-14 14:45:00

Za nami połowa roku 2014, wiemy już zatem jakie trendy panują we wnętrzach w tym sezonie. Najmodniejszym kolorem okazał się morski - wszystkie wnętrzarskie dodatki w tym kolorze z pewnością będą w najbliższym czasie na topie. Jednak drewno rządzi się swoimi prawami, a my zebraliśmy informacje na temat jego najbardziej pożądanych odsłon kolorystycznych.

czytaj więcej
codex HS 600 - wodoszczelna membrana ochronna

codex HS 600 - wodoszczelna membrana ochronna

2014-06-24 15:57:00

Decydując się na położenie płytek ceramicznych chcemy, by pięknie się prezentowały i służyły nam przez wiele lat. Położone na ścianach i podłodze mają nie tylko ułatwić utrzymanie czystości, ale również chronić te miejsca przed szkodliwym działaniem wilgoci. Niestety, wbrew powszechnej opinii, okładziny tego typu nie zapewniają całkowitej szczelności! Dlatego w najbardziej mokrych pomieszczeniach warto pod płytkami ułożyć hydroizolację, popularnie nazywaną folią w płynie. Pomoże nam w tym uszczelnienie zespolone codex HS 600 od  firmy Uzin.

czytaj więcej
Nowy Jastrych Szybkowiążący UZIN SC 968  za złotówkę

Nowy Jastrych Szybkowiążący UZIN SC 968 za złotówkę

2014-06-17 07:32:28

Wchodzący na rynek Szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, wyspecjalizowana mieszanka spoiw hydraulicznych i kruszyw o normalnym czasie wiązania i przyspieszonym czasie schnięcia, będzie w okresie od 16 do 30 czerwca dostępny za złotówkę, dla tych którzy zakupią pełną paletę masy szpachlowej lub naprawczej marki UZIN.

czytaj więcej
codex Power Maxx - niech moc będzie z… płytkami!

codex Power Maxx - niech moc będzie z… płytkami!

2014-06-05 09:36:00

Podłoga i ściany wyłożone płytkami ceramicznymi to bardzo popularny sposób wykończenia wnętrz. Nic dziwnego, są materiałem trwałym a przy tym eleganckim i praktycznym. Dlatego też glazura, terakota, klinkier czy gres dawno już przestały być domeną wyłącznie kuchni czy łazienki. Tego typu okładziny często znajdują zastosowanie także w salonach, na korytarzach, schodach, a także w takich miejscach jak balkony czy tarasy.

czytaj więcej
< 1 2 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P