Sofath

Sofath w dziale informacje

Wiadomości

O firmie Sofath

Prekursor i lider na europejskim rynku pomp ciepła. Specjalista w systemach grzewczych o Niskiej Konsumpcji Energii. Oferuje rozwiązania geotermiczne i aerotermiczne w postaci pomp ciepła : Natea, Caliane, Termeo, Lizea oraz MI134 i BECT z przeznaczeniem do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Od 30 lat spełnia oczekiwania Klientów w zakresie komfortu, oszczędności i ochrony środowiska.

 

Gruntowa pompa ciepła: z glikolem lub w technologii bezpośredniego odparowania

Gruntowa pompa ciepła: z glikolem lub w technologii bezpośredniego odparowania

2017-11-27 14:57:03

Zastanawiając się nad instalacją nowego źródła ciepła dla domu, warto rozważyć inwestycję w gruntowe pompy ciepła. Te nowoczesne systemy zapewnią ogrzewanie budynku przez cały rok przy najniższych kosztach eksploatacji.  Wybierać możemy spośród urządzeń pracujących w technologii z glikolem oraz bezpośredniego odparowania. Oba rozwiązania posiadają wiele istotnych zalet.

czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła?

2015-02-24 09:51:00

Pompy ciepła są urządzeniami, które cechuje wysoka efektywność. Jako systemy ekologiczne i niezwykle ekonomiczne są idealnymi rozwiązaniami grzewczymi do domów. Na jakie zalecenia projektowe, wykonawcze i eksploatacyjne zwrócić uwagę, aby działały jeszcze lepiej i były jeszcze bardziej wydajne?

czytaj więcej
Pompy ciepła a ogrzewanie podłogowe

Pompy ciepła a ogrzewanie podłogowe

2015-01-22 13:32:00

Ten typ ogrzewania daje nie tylko komfort cieplny jego użytkownikom, lecz również jest przyjazny dla zdrowia mieszkańców i nie nadwyręża domowego budżetu. Mowa oczywiście o ogrzewaniu podłogowym, które najlepiej współpracuje z pompami ciepła. Dlaczego tak się dzieje i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

czytaj więcej
Dobieramy pompę ciepła do domu

Dobieramy pompę ciepła do domu

2014-12-19 12:19:27

Stojąc przed wyborem odpowiedniego systemu grzewczego warto wziąć pod uwagę własne potrzeby, oczekiwania oraz uwarunkowania budynku. Jak się okazuje, jednym z najlepszych rozwiązań jest instalacja pomp ciepła, które z powodzeniem sprawdzą się w domach nowo powstałych jak i modernizowanych.

czytaj więcej
Sofath

Jakie korzyści dają pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej?

2014-11-24 15:32:00

Posiadanie pomp ciepła z funkcją ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) może przynieść realne oszczędności. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na koszty, lecz również na komfort użytkowania. Polega on na dostarczeniu wystarczającej ilości ciepłej wody o optymalnej temperaturze. Jak działają pompy ciepła do c.w.u. oraz jakie korzyści może przynieść ich stosowanie?

czytaj więcej
Pompy ciepła Sofath w budynkach użyteczności publicznej

Pompy ciepła Sofath w budynkach użyteczności publicznej

2014-10-28 09:49:00

Pompy ciepła są idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, jednak równie dobrze sprawdzają się jako systemy grzewcze w budynkach użyteczności publicznej. Potwierdza to przykład dużej inwestycji w Pałecznicy, w województwie małopolskim. W trzech obiektach zastosowano tam pięć ekologicznych pomp ciepła Caliane marki Sofath.

czytaj więcej
Dlaczego pompy ciepła są przyjazne dla środowiska?

Dlaczego pompy ciepła są przyjazne dla środowiska?

2014-09-25 14:53:00

Pompy ciepła są urządzeniami, które w istotny sposób wpływają na redukcję emisji zanieczyszczeń. Ponadto, proces wytwarzania przez nie ciepła nie powoduje występowania zjawisk, które mogą degradować środowisko naturalne. Są więc rozwiązaniami w pełni ekologicznymi. Od paru już lat jednym z głównych aspektów, decydujących o zakupie sprzętu wyposażenia domu, jest nieszkodliwość dla środowiska oraz wysokość konsumpcji energii. Ten drugi wskaźnik wpływa również bezpośrednio na nasz portfel. Idąc do sklepu po lodówkę, pralkę lub telewizor zwracamy uwagę, do jakiej klasy efektywności energetycznej należą (A, A+, itd.), a co za tym idzie - jak używanie tego sprzętu wpłynie na rachunki i środowisko. Takie podejście jest szczególnie ważne przy wyborze systemu grzewczego do budynku, gdyż emisja substancji szkodliwych odbywa się bezpośrednio w naszym otoczeniu i wpływa na naszych bliskich. Poniżej przedstawiamy główne składniki gazów spalinowych i ich wpływ na nasze zdrowie.

czytaj więcej
Kiedy warto zdecydować się na powietrzną pompę ciepła?

Kiedy warto zdecydować się na powietrzną pompę ciepła?

2014-08-12 15:38:02

Wybór energooszczędnych systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii to przede wszystkim niskie koszty eksploatacyjne. Dodatkowym atutem są nie tylko aspekty ekologiczne, czyli fakt, że urządzenia te nie emitują szkodliwych zanieczyszczeń, lecz również wygoda obsługi, prostota i ich cicha praca. Jednym z takich rozwiązań są powietrzne pompy ciepła, które funkcjonują jako samodzielny system grzewczy lub mogą stanowić uzupełnienie już istniejącego.

czytaj więcej
O co zapytać firmę instalacyjną przed montażem pomp ciepła?

O co zapytać firmę instalacyjną przed montażem pomp ciepła?

2014-07-10 17:42:00

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania domu nie należy do najłatwiejszych. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, warto zadać wykonawcy kilka niezbędnych pytań. Pozwolą one rozwiać wszystkie wątpliwości i w pełni cieszyć się z wysokiego komfortu cieplnego.

czytaj więcej
Gruntowe pompy ciepła - w zgodzie z pięknym ogrodem

Gruntowe pompy ciepła - w zgodzie z pięknym ogrodem

2014-05-16 10:44:00

W Polsce, ze względu na zmienne warunki klimatyczne, największą popularnością cieszą się gruntowe pompy ciepła pozyskujące energię z ziemi. Do ogrzania budynku wykorzystują zasadę termodynamiki, która pozwala na transportowanie energii cieplnej z dolnego źródła (w tym wypadku z gruntu) do górnego źródła, jakim jest ogrzewanie podłogowe, grzejnikowe lub klimakonwektory. Pompa ciepła pobierając energię z ziemi, odprowadza ją i dostarcza - za pomocą czynnika roboczego - do pomieszczeń domu. Ogrzewanie to wynik stałej zmiany stanu fizycznego czynnika w procesie parowania, sprężania, skraplania i rozprężania.

czytaj więcej
< 1 2 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P