AHEC

AHEC w dziale pokój

Szafy Stoły i stoliki Inne

AHEC w dziale informacje

Wydarzenia Wiadomości

O firmie AHEC

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) jest wiodącą międzynarodową organizacją handlową, która reprezentuje amerykański przemysł drewna liściastego, w tym głównych eksporterów oraz wszystkie kluczowe stowarzyszenia zrzeszające producentów amerykańskiego drewna liściastego. AHEC koncentruje się na dostarczaniu informacji na temat dostępnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego, źródeł jego pochodzenia oraz oferowanych produktów architektom, projektantom oraz użytkownikom.

 

Australijski minimalizm w limitowanej kolekcji Bilgola

Australijski minimalizm w limitowanej kolekcji Bilgola

2017-09-25 14:41:00

Limitowana kolekcja mebli Bilgola projektu Adama Goodruma z australijskiego studia architektonicznego NAU, wykonana z wiśni amerykańskiej i tulipanowca amerykańskiego, doskonale oddaje klimat kraju, z którego pochodzi. łączy w sobie minimalistyczne wzornictwo z pięknem amerykańskiego drewna liściastego.

czytaj więcej
Maggie's Centre - Pierwszy na świecie budynek z drewna klejonego warstwowo

Maggie's Centre - Pierwszy na świecie budynek z drewna klejonego warstwowo

2017-07-20 07:19:00

W brytyjskim mieście Oldham uroczyście otwarto Maggie’s Centre - ośrodek dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Jest to pierwszy na świecie budynek wzniesiony z klejonego warstwowo drewna liściastego (CLT - cross-laminated timber). Niezwykły projekt autorstwa pracowni dRMM Architects, wspierany przez AHEC (Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego) ma przełomowe znaczenie dla współczesnej architektury i budownictwa.

czytaj więcej
Azerska kultura zaczarowana w drewnie przez Zahę Hadid

Azerska kultura zaczarowana w drewnie przez Zahę Hadid

2015-09-29 10:45:00

Centrum Hejdara Alijewa w Baku to projekt autorstwa Zaha Hadid Architects. Jest ono narodowym symbolem Azerbejdżanu i pełni funkcję głównego obiektu kulturalnego w tym kraju. W Centrum można obcować z tradycyjną i współczesną kulturą azerską. Londyńskie Muzeum Designu przyznało Centrum Hejdara Alijewa nagrodę Projekt Roku 2014, po raz pierwszy w swojej historii wyróżniając realizację architektoniczną.

czytaj więcej
Podróż do wnętrza kokonu Niestandardowy port lotniczy w Azerbejdżanie

Podróż do wnętrza kokonu Niestandardowy port lotniczy w Azerbejdżanie

2014-12-12 12:03:00

Od września 2014 r. nowy terminal Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Hejdara Alijewa w stolicy Azerbejdżanu jest otwarty dla podróżujących. Wystrój terminalu, zaprojektowany przez renomowaną pracownię Autoban ze Stambułu, został w tym roku wyróżniony nagrodą Red Dot Award. Głównym motywem wystroju są efektowne drewniane „kokony” pokryte fornirem z białego dębu amerykańskiego.

czytaj więcej
Tulipanowiec amerykański po drugiej stronie lustra  - kolekcja „The Narcissus Collection”

Tulipanowiec amerykański po drugiej stronie lustra - kolekcja „The Narcissus Collection”

2014-11-13 11:28:00

Studio projektowe KIMXGENSAPA z Mediolanu, zainspirowane mityczną postacią Narcyza, stworzyło kolekcję „The Narcissus Collection” z tulipanowca amerykańskiego. Obejmuje ona trzy projekty: krzesło, półkę na książki oraz listwę oświetleniową. Kolekcję można było oglądać podczas tegorocznej edycji The Salone Satellite w Mediolanie, na której prezentowane są projekty młodych designerów.

czytaj więcej
Czerwony dąb amerykański w hiszpańskim parlamencie

Czerwony dąb amerykański w hiszpańskim parlamencie

2014-10-27 11:50:00

Budynek Kongresu Deputowanych w Madrycie od niedawna dysponuje nową salą, w której odbywają się obrady komisji. Sala Prim, której nazwa upamiętnia generała Juana Prima, byłego premiera Hiszpanii, została uroczyście otwarta w czerwcu br. przez przewodniczącego Kongresu Deputowanych, Jesúsa Posadę. Dominującym akcentem wnętrza jest drewno czerwonego dębu amerykańskiego.

czytaj więcej
Amerykański czerwony dąb ociepla surową architekturę lat 70.

Amerykański czerwony dąb ociepla surową architekturę lat 70.

2014-07-23 17:56:00

Uniwersytet Erazma w Rotterdamie mieści się w kompleksie budynków na kampusie Woudestein o powierzchni 160 tys. m2. Budynki uniwersyteckie utrzymane są w typowej dla architektury lat 60. i 70. surowej stylistyce, zdominowanej przez beton i szkło. Na przestrzeni lat, w miarę rozrastania się kampusu, jego układ przestrzenny stał się niefunkcjonalny. Dlatego w 2007 roku władze uniwersytetu zleciły holenderskiemu architektowi Gerardowi Frishertowi modernizację i rozbudowę kampusu, która zapewniłaby lepszy układ przestrzenny i spójność architektoniczną, przy zachowaniu minimalistycznej formy. Jednym z kluczowych zadań architekta było wizualne rozświetlenie i ocieplenie mrocznych, betonowych wnętrz. Efekt ten pozwoliły uzyskać zainstalowane na sufitach jasne panele z amerykańskiego czerwonego dębu.

czytaj więcej
AHEC: Scale Infinite - włoskie wcielenie nieskończoności

AHEC: Scale Infinite - włoskie wcielenie nieskończoności

2014-03-04 11:52:00

7 kwietnia AHEC zaprezentuje nową odsłonę surrealistycznej instalacji Endless Stair na targach FuoriSalone w Mediolanie. Endless Stair, intrygująca konstrukcja z połączonych kondygnacji schodów z paneli z tulipanowca amerykańskiego, zostanie zaprezentowana w zupełnie nowej konfiguracji jako Scale Infinite na wystawie „Feeding New Ideas for the City” organizowanej przez legendarny włoski magazyn Interni Magazine. 

czytaj więcej
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P