Knauf Insualation

Knauf Insualation w dziale informacje

Wiadomości
Metoda ETICS udoskonalona! System ocieplenia w technologii ETIXX

Metoda ETICS udoskonalona! System ocieplenia w technologii ETIXX

2017-07-12 11:19:06

Metoda lekka morka (ETICS) jest powszechnie znaną technologią ocieplania fasad, jednak jej poprawne przeprowadzenie wymaga dbałości i doświadczenia. Nowe płyty izolacyjne ETIXX Fasada λ 31 znacznie przyspieszają proces ocieplenia i podnoszą profesjonalizm wykonawstwa.

czytaj więcej
Nowość! ETIXX - nowy patent na ciepłą fasadę!

Nowość! ETIXX - nowy patent na ciepłą fasadę!

2017-06-26 12:08:00

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, ale także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - ETIXX Fasada λ 31. Opatentowana technologia gwarantuje szybkie i fachowe wykonanie termoizolacji.

czytaj więcej
Pewny grunt pod stopami

Pewny grunt pod stopami

2014-10-15 17:37:00

Nowoczesne domy są budowane najczęściej bez podpiwniczenia, co oznacza, że podłoga na całej swojej powierzchni styka się z gruntem. Odpowiednia warstwa izolacji pozwala zapewnić komfort mieszkania i zapobiec ucieczce ciepła. Aby jednak spełniała swoje funkcje, należy dobrać styropian o odpowiednio wysokich parametrach wytrzymałości mechanicznej.

czytaj więcej
Styropian pod ciągłą kontrolą

Styropian pod ciągłą kontrolą

2014-09-29 15:36:00

Minęły cztery lata od uruchomienia Programu Gwarancji Jakości Styropianu, mającego na celu podniesienie standardów produkcji styropianu budowlanego i stworzenie narzędzi, pozwalających konsumentom bronić się przed produktami o zaniżonej jakości. Do tej pory jedynymi firmami, które otrzymały najwyższe odznaczenie w ramach tej inicjatywy jako Rzetelni Producenci, pozostają Knauf Therm i Austrotherm.

czytaj więcej
Znak Jakości zobowiązuje

Znak Jakości zobowiązuje

2014-07-16 13:45:56

Kluczem do polepszenia bilansu energetycznego budynku jest podniesienie izolacyjności wszystkich przegród zewnętrznych. Przed zakupem styropianu warto rozważyć nie tylko koszt zakupu materiału, lecz również długoterminowe korzyści płynące z zastosowania dobrej jakości styropianu. Warunkiem udanej termomodernizacji jest wybór certyfikowanego materiału o stale kontrolowanych parametrach.

czytaj więcej
Gwarantowany styropian barierą przed upałami

Gwarantowany styropian barierą przed upałami

2014-07-08 15:36:00

Dobra jakościowo termoizolacja ścian zewnętrznych pozwala zapobiec ucieczce ciepła zimą, ale czy tylko? Podczas letnich upałów warstwa termoizolacyjna ze styropianu może stanowić efektywną barierę przed przegrzewaniem pomieszczeń. Gwarancją skuteczności termomodernizacji jest stosowanie materiałów o sprawdzonej jakości.

czytaj więcej
Dobry styropian musi ważyć

Dobry styropian musi ważyć

2014-06-26 15:40:57

Termomodernizację budynku przeprowadza się raz na długie lata, dlatego zastosowane materiały muszą sprostać próbie czasu i czynników zewnętrznych. Styropian jest uważany za najtrwalszy materiał do ociepleń, jednak jego jakość jest zróżnicowana bardziej niż ilość dostępnych na rynku odmian. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu podpowiada, jak w czterech prostych krokach sprawdzić styropian przed zakupem.

czytaj więcej
Szukaj styropianu ze znakiem jakości

Szukaj styropianu ze znakiem jakości

2014-06-12 13:26:00

W styczniu 2014 uległ obniżeniu wymagany prawem wskaźnik zapotrzebowania na energię pierwotną w nowo budowanych budynkach mieszkalnych do EP = 120 kWh/m2, dlatego tak ważną kwestią jest stosowanie materiałów i rozwiązań o potwierdzonych parametrach. Teraz można bardzo łatwo dokonać zakupu styropianu o optymalnych parametrach termoizolacyjnych - wystarczy szukać opakowań z charakterystycznym, czerwonym znakiem „Gwarantowany Styropian”.

czytaj więcej
Producenci styropianu w walce o najwyższą jakość

Producenci styropianu w walce o najwyższą jakość

2014-06-02 14:32:00

Termoizolacja z dobrej jakości styropianu gwarantuje energooszczędność, trwałość budynku i zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Tymczasem wiele dostępnych na polskim rynku produktów nie posiada deklarowanych na opakowaniu parametrów lub nie spełnia zalecanych do danego zastosowania wymagań. Problem ten może dotyczyć nawet 90% najtańszych styropianów fasadowych o lambdzie mieszczącej się w przedziale od 0,044-0,045 W/mK. Program Gwarantowany Styropian pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu ma na celu stałe monitorowanie branży, ochronę konsumentów i poprawę jakości oferowanych produktów.
 

czytaj więcej
Budownictwo energooszczędne - moda czy konieczność?

Budownictwo energooszczędne - moda czy konieczność?

2013-03-19 13:43:00

Od kilku lat w Polsce coraz więcej uwagi poświęca się zastosowaniu w projektach budowlanych energooszczędnych rozwiązań. Budynki, powstające przy wykorzystaniu materiałów przyjaznych środowisku, wyznaczają we współczesnym budownictwie nowy, proekologiczny trend. Niskie koszty eksploatacyjne, odczuwalne zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego oraz walory zdrowotne to argumenty, które do innowacyjnych rozwiązań i technologii przekonują coraz liczniejszą grupę inwestorów.

czytaj więcej
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P