Rockfon

Rockfon w dziale informacje

Wiadomości

O firmie Rockfon

Rockfon jest wiodącym dostawcą akustycznych rozwiązań sufitów i ścian. Firma ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów, które spełniają surowe wymogi zarówno w zakresie akustyki, bezpieczeństwa pożarowego i trwałości, jak również higieny oraz estetyki. Rozwiązania marki Rockfon stosowane są we wszystkich rodzajach budynków, zarówno w nowych i modernizowanych, w tym w obiektach biurowych, handlowych, sportowych, edukacyjnych, służby zdrowia i przemysłowych. Poprawiają komfort akustyczny pomieszczeń i wpływają na optymalny mikroklimat wnętrz oraz dobre samopoczucie użytkowników. Rozwiązania Rockfon dedykowane są także do inwestycji realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w tym do obiektów starających się o ekocertyfikaty zgodne m.in. z systemami LEED i BREEAM.

Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group - największego na świecie producenta materiałów ze skalnej wełny mineralnej, z siedzibą w Danii. W Polsce marka Rockfon jest obecna od 1994 roku. Od 2005 roku jej wyroby produkowane są w fabryce w Cigacicach, skąd są eksportowane na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Dodatkowo rozwiązania akustyczne Rockfon produkowane są w zakładach w Holandii, Francji i Rosji.

Architektura XXI wieku: między formą a funkcją

Architektura XXI wieku: między formą a funkcją

2018-01-11 13:38:00

Jak dowodzą międzynarodowe badania, hałas wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i produktywność. Współcześnie architekci stoją przed nie lada wyzwaniem. Jak pogodzić kształtowanie odpowiednich warunków akustycznych z dbałością o design wnętrz, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości termicznych użytych materiałów?

czytaj więcej
Nowa era w projektowaniu

Nowa era w projektowaniu

2017-10-24 14:37:00

Jednym ze znaków rozpoznawczych studia Henning Larsen Architects jest wykorzystanie światła dziennego, tak ważnego nie tylko dla naszego samopoczucia, ale także i zdrowia.  W nowej siedzibie duńskiej firmy farmaceutycznej Novo Nordisk jest bardzo jasno, także dzięki zastosowaniu płyt Rockfon Mono®Acoustic. Elastyczne panele sufitowe i ścienne mają również niebywałe parametry dźwiękochłonne i gwarantują architektom pełną swobodę projektowania.

czytaj więcej
Sufity dźwiękochłonne w Posnanii - jednym z największych multifunkcyjnych centrów w Europie

Sufity dźwiękochłonne w Posnanii - jednym z największych multifunkcyjnych centrów w Europie

2017-02-02 12:11:00

Ponad 100 tys. m2 powierzchni, 220 butików, kino, siłownia, 40 lokali gastronomicznych i tyle samo sklepów średnio- i wielkopowierzchniowych. Posnania to największe, multifunkcyjne centrum regionalne w Wielkopolsce i jedno z największych w Europie. Swoim zasięgiem obejmuje blisko milion mieszkańców. Ogromne wrażenie robi nie tylko potężna, minimalistyczna bryła, ale także najwyższej jakości materiały wykończeniowe, wśród których znalazł się sufit dźwiękochłonny ROCKFON® Mono® Acoustic.

czytaj więcej
ROCKFON: Nieskazitelnie białe  płyty sufitowe Rockfon Blanka

ROCKFON: Nieskazitelnie białe płyty sufitowe Rockfon Blanka

2015-09-15 12:52:00

Eskimosi rozróżniają kilkanaście rodzajów bieli. ROCKFON po latach badań i testów opracował tą najbielszą. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii powstały jedyne na rynku tak gładkie i białe płyty sufitowe. Są wyjątkowo wytrzymałe oraz posiadają niespotykanie wysokie współczynniki odbicia i rozproszenia światła. Gwarantuje to lepsze wykorzystanie światła dziennego w realizowanych projektach.

czytaj więcej
Nadaj sufitowi akustycznemu wyraźny kierunek dzięki unikalnej krawędzi Z

Nadaj sufitowi akustycznemu wyraźny kierunek dzięki unikalnej krawędzi Z

2015-06-11 11:08:00

Sufit Rockfon Sonar Z, dzięki unikalnej konstrukcji krawędzi pozwala stworzyć wyraźny, liniowy układ sufitu w pomieszczeniu. Krawędzie Z są z jednej strony ostre i wyraziste, z drugiej natomiast delikatnie fazowane, tworząc niemal niewidoczne połączenie na suficie. Gwarantuje to doskonałe parametry akustyczne oraz swobodę projektowania.

czytaj więcej
Sufity ROCKFON - efektywne rozwiązania dla parkingów podziemnych

Sufity ROCKFON - efektywne rozwiązania dla parkingów podziemnych

2015-06-10 16:52:00

Parkingi podziemne należące do części wspólnych zarówno w budynkach użytkowych jak i mieszkalnych, to element, który przysparza zarządcom kłopotów związanych z zimnem, wilgocią czy hałasem. Warto pamiętać, że to miejsce, z którego codziennie korzystają najemcy lokali, klienci czy właściciele mieszkań. Inwestorzy powinni zatem zadbać, żeby były to miejsca estetyczne, bezpieczne i z których niechciane dźwięki nie przedostają się na zewnątrz. Teraz, jak udowadnia marka ROCKFON, jest to możliwe zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

czytaj więcej
Rockfon: Akustyka w garażach - dlaczego jest ważna

Rockfon: Akustyka w garażach - dlaczego jest ważna

2014-12-11 15:18:00

Rośnie świadomość dbania o odpowiednią akustykę w budynkach mieszkalnych i biurowcach. Jednak deweloperzy często zapominają, iż odpowiednie wyciszenie budynku dotyczy nie tylko stref, gdzie ludzie mieszkają lub pracują, ale też części wspólnych, jak m.in. garaże. Niechciane dźwięki przenikające z parkingów potrafią być wyjątkowo uciążliwe.

czytaj więcej
Rockfon Color-all Special - sufit w 1 950 kolorach

Rockfon Color-all Special - sufit w 1 950 kolorach

2014-11-19 09:34:27

Wyobraźnia architektów i inwestorów bywa nieograniczona. Niestety wizjonerskie projekty aranżacji wnętrz szybko upadają w zderzeniu z rzeczywistością. Wybór materiałów jest na rynku szeroki, ale w praktyce odważne projekty nie mają szansy na realizację choćby ze względu na ograniczą paletę barw. Tak było z sufitami podwieszanymi. Do niedawna. Na rynek weszły bowiem rozwiązania Rockfon Color-all Special. Firma daje możliwość zamówienia płyt akustycznych w dowolnym odcieniu z palety NCS.

czytaj więcej
Poufność w biurach

Poufność w biurach

2014-10-17 11:08:00

Tajemnica firmy przez przypadek „wycieka” z gabinetu szefa, nieodpowiedzialny pracownik przekazuje ją dalej, a konkurencja robi z poufnych danych odpowiedni użytek. Scenariusz filmu szpiegowskiego? Niekoniecznie. Zła izolacja akustyczna gabinetu szefa, księgowego, czy prawnika może przynieść firmie ogromne straty biznesowe. Jak więc odpowiednio wyciszyć wnętrza biurowe?

czytaj więcej
Udoskonalony system Rockfon Mono: jeszcze bielszy jeszcze gładszy

Udoskonalony system Rockfon Mono: jeszcze bielszy jeszcze gładszy

2014-10-02 10:08:00

Rockfon udoskonalił system Mono. Płyty sufitowe Mono Acoustic E dostępne sąz bielszą, gładszą powierzchnią, posiadają jeszcze lepsze właściwości akustyczne i współczynnik rozproszenia światła odbitego. Mają też nową grubość wynoszącą 40 mm. Wraz z nimi w sprzedaży dostępny jest nowy system montażu Rockfon System T35 Monolithic oraz udoskonalony tynk Mono Ready-Mix do natryskiwania sufitów, który sprawia, że powierzchnia staje się jednolicie gładka.
 

czytaj więcej
< 1 2 3 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P