Rockfon

Rockfon w dziale informacje

Wiadomości

O firmie Rockfon

Rockfon jest wiodącym dostawcą akustycznych rozwiązań sufitów i ścian. Firma ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów, które spełniają surowe wymogi zarówno w zakresie akustyki, bezpieczeństwa pożarowego i trwałości, jak również higieny oraz estetyki. Rozwiązania marki Rockfon stosowane są we wszystkich rodzajach budynków, zarówno w nowych i modernizowanych, w tym w obiektach biurowych, handlowych, sportowych, edukacyjnych, służby zdrowia i przemysłowych. Poprawiają komfort akustyczny pomieszczeń i wpływają na optymalny mikroklimat wnętrz oraz dobre samopoczucie użytkowników. Rozwiązania Rockfon dedykowane są także do inwestycji realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w tym do obiektów starających się o ekocertyfikaty zgodne m.in. z systemami LEED i BREEAM.

Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group - największego na świecie producenta materiałów ze skalnej wełny mineralnej, z siedzibą w Danii. W Polsce marka Rockfon jest obecna od 1994 roku. Od 2005 roku jej wyroby produkowane są w fabryce w Cigacicach, skąd są eksportowane na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Dodatkowo rozwiązania akustyczne Rockfon produkowane są w zakładach w Holandii, Francji i Rosji.

Rockfon - akustyka w restauracjach i kawiarniach

Rockfon - akustyka w restauracjach i kawiarniach

2014-09-18 16:34:00

Spotkanie w restauracji to dobra okazja do spędzenia wolnego czasu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. Jednak w lokalach o złej akustyce możemy doświadczyć „efektu spotkania towarzyskiego”, i nie chodzi bynajmniej o wspólnie spędzony czas ze znajomymi, tylko zjawisko, gdy rozmowy wokół sprawiają, iż wszyscy zaczynają mówić podniesionym głosem. W efekcie w lokalu panuje duży hałas, który męczy wszystkich gości i obsługę.

czytaj więcej
Komfort akustyczny mogą zapewniać także ściany

Komfort akustyczny mogą zapewniać także ściany

2014-07-18 11:29:06

Zapanowanie nad dźwiękami w pomieszczeniu bywa dużym wyzwaniem. W klasycznych wnętrzach, gdzie komfort akustyczny może zapewnić sufit podwieszany sprawa wygląda prosto. Trudniej bywa w budynkach, w których wiele wnętrz ma otwarty, przestronny charakter. Rozwiązaniem może być montaż dźwiękochłonnych ścian. Takie konstrukcje marki Rockfon zastosowano m.in. w kampusie uniwersyteckim Roskilde w Danii.

czytaj więcej
Wyspy akustyczne: kiedy zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego?

Wyspy akustyczne: kiedy zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego?

2014-05-20 16:01:33

Akustyczny sufit podwieszany zazwyczaj kojarzy się z płaską, modułową powierzchnią. Tymczasem nie we wszystkich wnętrzach można taki system zamontować. Rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. wysp akustycznych, czyli płyt zamocowanych do stropu lub dachu na stalowych linkach. Poprawiają akustykę wnętrza, a ich sposób mocowania pozwala architektom kreować niecodzienne wnętrza. Eksperci Rockfon podpowiadają kiedy warto zamontować wyspy sufitowe.

czytaj więcej
Rockfon wprowadza nowy system montażu sufitów podwieszanych

Rockfon wprowadza nowy system montażu sufitów podwieszanych

2014-05-20 10:40:00

Firma Rockfon wprowadziła nowość w swojej ofercie - system montażu Chicago Metallic T24 Click 2890. Jego główne zalety to szybki montaż na tzw. klik, łatwość demontażu z możliwością powtórnego zamontowania, a także stabilna konstrukcja, dzięki unikalnej, długiej nakładce profilu poprzecznego.

czytaj więcej
Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego? (wideo)

Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego? (wideo)

2014-05-07 07:02:00

Akustyczny sufit podwieszany zazwyczaj kojarzy się z płaską, modułową powierzchnią. Tymczasem nie we wszystkich wnętrzach można taki system zamontować. Rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. wysp akustycznych, czyli płyt zamocowanych do stropu lub dachu na stalowych linkach. Poprawiają akustykę wnętrza, a ich sposób mocowania pozwala architektom kreować niecodzienne wnętrza. Eksperci Rockfon podpowiadają jak zamontować wyspy sufitowe.

czytaj więcej
VertiQ C - panele ścienne, które wyciszają i są ozdobą wnętrza

VertiQ C - panele ścienne, które wyciszają i są ozdobą wnętrza

2013-03-04 11:28:00

Rockfon wprowadziła na rynek nową wersję paneli ściennych VertiQ. Produkt dostępny jest teraz w nowym systemie montażu, bez widocznych krawędzi.  Panele łączą wysokie właściwości w zakresie pochłaniania dźwięku, estetykę i odporność na uderzenia. Rozwiązanie dedykowane jest do obiektów sportowych, rekreacyjnych oraz szkół. Płyty VertiQ C dzięki ciekawej strukturze powierzchni, sprawdzą się również w pomieszczeniach biurowych.

czytaj więcej
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P