Altax

Altax w dziale informacje

Wiadomości

O firmie Altax

Firma Altax Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce producentem specjalizującym się w produkcji preparatów do dekoracji i ochrony drewna. Oferuje najszerszą gamę wysokiej jakości produktów, przeznaczonych zarówno dla profesjonalistów, jak użytkowników indywidualnych. Celem firmy jest stworzenie produktów, które poprowadzą użytkownika przez każdy projekt związany z ochroną i dekoracją drewna – od zrozumienia i zdefiniowania swoich potrzeb, poprzez znalezienie właściwego rozwiązania, do uzyskania doskonałego efektu końcowego.
 

Nowość 2016 - Altax Emalia Super Trwała

Nowość 2016 - Altax Emalia Super Trwała

2016-08-09 11:33:00

W asortymencie Altax, producenta najwyższej, jakości produktów do ochrony i dekoracji drewna, pojawił się nowy produkt - Emalia Super Trwała, która stanowi uzupełnienie portfela produktowego firmy.

czytaj więcej
Jak uniknąć syzyfowej pracy - czyli 5 zasad  prawidłowego zabezpieczania drewna

Jak uniknąć syzyfowej pracy - czyli 5 zasad prawidłowego zabezpieczania drewna

2016-04-01 11:32:00

Wiosna już niedługo zacznie mobilizować nas do porządków w ogrodach. Jednym z elementów tych prac będzie odświeżanie, bądź budowa drewnianych altan, płotów, tarasów czy mebli ogrodowych. Pamiętajmy, żeby prawidłowo zabezpieczyć drewno - w przeciwnym wypadku bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i malowanie będziemy musieli powtarzać każdego roku. Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax, podpowiada jak skutecznie zabezpieczyć drewno, oszczędzając jednocześnie czas i pieniądze.

czytaj więcej
Lakier, lakierobejca, olej, czy emalia - który produkt to właściwy wybór

Lakier, lakierobejca, olej, czy emalia - który produkt to właściwy wybór

2016-02-10 13:42:00

Efekt końcowy, jakiego oczekujemy determinuje wybór odpowiedniego preparatu. Produkty do ochrony drewna w zależności od swoich właściwości, podkreślą naturalny kolor drewna lub pokryją całą strukturę. Lakier, emalia, olej, czy lakierobejca - każdy z nich może odmienić drewno w naszym mieszkaniu w inny sposób. Andrzej Wójcik podpowiada, jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne produkty, jaki rezultat można dzięki nim osiągnąć i na co zwracać uwagę przy ich doborze.

czytaj więcej
Altax: Szpachla do drewna

Altax: Szpachla do drewna

2015-09-07 10:44:00

W asortymencie firmy Altax, producenta najwyższej jakości produktów do ochrony i dekoracji drewna, pojawił się nowy produkt - Szpachla do drewna, która stanowi uzupełnienie portfela produktowego firmy. Jest to specjalna masa, która idealnie nadaje się do wypełniania ubytków w drewnie (drzwi, framugi, okna, parapety, deski podłogowe, płoty, bramy itd.).

czytaj więcej
Drewniane powierzchnie jak nowe

Drewniane powierzchnie jak nowe

2015-09-01 11:47:00

Po pewnym czasie użytkowania nawet najbardziej solidne drewniane meble, podłogi czy okna tracą swój idealny wygląd. Często pojawiają się na nich uszkodzenia mechaniczne - ubytki czy przetarcia. W przeciwieństwie do innych materiałów, drewno nadaje się do renowacji. Przy pomocy szpachli do drewna, w paru prostych krokach możemy zamaskować niedoskonałości, tak by nasze meble odzyskały swój dawny, atrakcyjny wygląd.

czytaj więcej
Atrakcyjna i trwała drewniana podbitka dachowa

Atrakcyjna i trwała drewniana podbitka dachowa

2015-08-18 11:46:00

Podbitka to inaczej wykończenie spodniej części dachu wystającej poza obrys domu. Na rynku dostępne są podbitki z różnych materiałów, jednak to te drewniane najlepiej komponują się z resztą domu. Podbitka pełni wiele ważnych funkcji. W przypadku tej drewnianej musimy jednak pamiętać o jej odpowiedniej i systematycznej konserwacji, dzięki której drewno przez długie lata pozostanie w nienaruszonym stanie.

czytaj więcej
Jak wytępić szkodniki zasiedlające drewno

Jak wytępić szkodniki zasiedlające drewno

2015-06-29 12:37:00

Nieodpowiednio zabezpieczone drewniane powierzchnie narażone są na atak insektów. Kołatek domowy, miazgowiec parkietowy, czy spuszczel borodziej to gatunki szkodników najczęściej zasiedlających drewno. Aby skutecznie się ich pozbyć należy użyć odpowiednich środków owadobójczych, a także właściwie zabezpieczyć drewniane powierzchnie przed ich ponownym powrotem.

czytaj więcej
Zadbane okna na lata

Zadbane okna na lata

2015-06-09 18:39:00

Lato to idealny czas na przeprowadzanie domowych renowacji. W ciepłe i suche dni warto zająć się odnowieniem drewnianych okien. Sprawnie przeprowadzona renowacja nie tylko poprawi ich walory estetyczne, ale także zapewni im lepszą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Na rynku znajduje się wiele różnych preparatów, które dzięki zastosowaniu przy ich produkcji nowoczesnych technologii umożliwiają szybką i skuteczną renowację. Należą do nich m.in. lakierobejce, emalie oraz oleje do drewna.

czytaj więcej
Produkty szybkoschnące do drewna

Produkty szybkoschnące do drewna

2015-06-02 19:08:00

Nowością na polskim rynku są produkty szybkoschnące. Właściwości tych produktów pozwalają skrócić czas prac renowacyjnych do jednego dnia. Szybkoschnące preparaty ułatwiają pracę i są idealne do odnawiania drewnianych powierzchni znajdujących się zarówno wewnątrz naszego domu, jak i w ogrodzie. Można je stosować również przy niepewnych warunkach atmosferycznych.

czytaj więcej
Altany i pergole piękne na wiosnę

Altany i pergole piękne na wiosnę

2015-05-15 09:55:00

Wiosna to czas prac w ogrodzie. Warto wtedy też zadbać o drewniane elementy architektury ogrodowej, takie jak altany czy pergole, których ładny wygląd uprzyjemni spędzanie rodzinnych chwil na świeżym powietrzu. By altany i pergole pozostały w dobrym stanie musimy jednak pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu dobrych jakościowo produktów.

czytaj więcej
< 1 2 3 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P