piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ponadczasowa klasyka. Drewno dębowe

Ponadczasowa klasyka. Drewno dębowe

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2018-05-15 16:47:47

Drewno to materiał, który zawsze będzie modny. Pasuje do niego wiele kolorów, ale też motywów stylistycznych. Potwierdzają to tegoroczne targi w Mediolanie. Pojawiło się wiele kolekcji w których drewno odgrywało główną rolę, zwracało na siebie uwagę. Ten kierunek jeszcze długo się nie zmieni, dlatego wybierając podłogę, czy też drzwi do mieszkania warto zwrócić uwagę na drewno dębowe. Ten rodzaj wykończenia prędko nie wyjdzie z mody.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Drewno jest ponadczasowym materiałem, który od wieków służy do wykańczania i dekoracji wnętrz. Za jego pomocą możemy zaaranżować właściwie każdą przestrzeń, która w otoczeniu drewna nabierze blasku i ciepła. Jego zastosowanie zmienia nasze mieszkania w designerskie i stylowe, a aura wytworzona przez drewniane elementy wyposażenia czy powierzchnie staje się często nie do zastąpienia. Każdy styl wykorzystuje drewno, nawet modern czy futuryzm. Projektanci wykorzystują choćby drobne wstawki czy elementy wykończenia. Drewno dębu jest twarde i odporne na ścieranie, a to bardzo istotne w intensywnie eksploatowanych wnętrzach. Dęby charakteryzują się pięknym, szlachetnym usłojeniem. Ich naturalny wzór wykorzystany we wnętrzach dodaje przytulności i działa kojąco.

Drewno nie wyjdzie prędko z mody, również ze względu na swoje walory estetyczne. Coraz częściej we wnętrzach możemy znaleźć elementy wykończenia, które bazują właśnie na drewnie dębowym. Producent drzwi, marka INTER DOOR podążając za trendami, ale również oczekiwaniami Klientów rozszerzyła swoją ofertę wykończeń dębowych. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli dobrać odpowiedni odcień dębu do wnętrza. Jest to Jeśli urządzasz pokój w klasycznym stylu, zapewne zainteresują Cię ciemniejsze wykończenia, takie jak dąb angielski lub dąb koniak. W pokoju dziecięcym doskonale sprawdzą się jaśniejsze kolory – dąb sawanna lub dąb flader. Do stylu skandynawskiego idealnie można dobrać szarości, które oferuje dąb siwy lub dąb bryza. 

Wybierając wykończenie kolorystyczne drzwi – pamiętajmy, że musi ono pasować nie tylko do podłogi, ale również mebli i dodatków. Całość powinna ze sobą współgrać, aby nie dawać poczucia chaosu.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe