piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pomysł na wnętrze z wnęką - systemy drzwi przesuwnych CAL

Pomysł na wnętrze z wnęką - systemy drzwi przesuwnych CAL

SYPIALNIA / Szafy / 2013-01-04 16:19:00

Mieszkania, w których znajdują się wnęki, stwarzają wiele możliwości ciekawych i funkcjonalnych aranżacji. Te niewielkie przestrzenie można wykorzystać m.in. jako szafy, dzięki czemu nie ograniczymy powierzchni pokoju poprzez wstawianie dodatkowych mebli. Zakład Stolarki Budowlanej CAL włączył do swojej oferty stworzone specjalnie z myślą o szafach wnękowych systemy drzwi przesuwnych.

Wzory drzwi przesuwnych, które CAL poleca do zabudowy wnęk, niemal nie różnią się od innych produktów firmy przeznaczonych do wykorzystania we wnętrzach domów. " Zasadniczą przewagą tej nowości w naszej ofercie jest sposób otwierania. Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do klasycznych skrzydeł, nie pochłaniają dodatkowej przestrzeni. To właśnie dlatego są szczególnie zalecane w niewielkich pomieszczeniach " mówi Czesław Suski z firmy CAL.

Skrzydła na torach

Zamontowanie drzwi przesuwnych możliwe jest w przypadku szaf i przejść garderobianych z wbudowanym nadprożem i węgarkami. Za ich działanie odpowiedzialny jest specjalny system torów, rolek, klipsów i opasek. Rozwiązanie to dedykowane jest zarówno wysokim zabudowom, np. do wnęk w kamienicach, jak i otworom standardowym. Istnieje możliwość instalacji dwóch, trzech, czterech lub większej ilości skrzydeł - ostateczny wybór podyktowany jest szerokością wnęki. Cichobieżne systemy przesuwne CAL-a nie wymagają konserwacji i wyposażone są w elementy maskujące mechanizm przesuwny. Podobnie jak pozostałe skrzydła wewnętrzne z oferty firmy, drzwi przesuwne wykonane są z najwyższej jakości drewna dębowego.

Szafa incognito

Drzwi przesuwne swoim wyglądem korespondują z pozostałymi dedykowanymi wnętrzom produktami znajdującymi się w ofercie firmy. Dzięki jednakowej kolorystyce i konwencji istnieje możliwość utrzymania w pomieszczeniach konsekwentnego designu i wizualnego ładu. - Można także zdecydować się na rozwiązanie, które nieco ożywi wnętrze, np. zastąpić płycinę szybą z folią mleczną lub lustrem. Drugi wariant będzie szczególnie funkcjonalny w sypialni czy garderobie - dodaje Czesław Suski Zastosowanie tego samego modelu skrzydła, np. Niegocin, zarówno w roli drzwi wewnętrznych jak i drzwi przesuwnych, to doskonały sposób na ukrycie pomieszczeń, których nie chcemy eksponować, takich jak składzik czy garderoba.

źródło: cal/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe