piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pompy GARDENA pomogą walczyć z pozimowymi roztopami

Pompy GARDENA pomogą walczyć z pozimowymi roztopami

DESIGN / Ogród / 2019-03-06 10:19:34

Początek wiosny to czas zwiększonych opadów i pozimowych roztopów. Efektem tego są podwyższenia poziomu wód, które mogą doprowadzić do zalania domów, piwnic czy obiektów gospodarczych. GARDENA posiada w ofercie pompy, które mogą okazać się bardzo pomocne w walce z zalegającą wodą.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Usunięcie zalegającej wody za pomocą pompy jest obecnie najskuteczniejszą metodą walki z pozimowymi roztopami i podtopieniami. Zalane wodą powierzchnie trzeba jak najszybciej wysuszyć i oczyścić. W okresie wczesnowiosennym na zalanie nie tylko narażone są nasze piwnice, ale także baseny, oczka wodne czy wykopy budowlane. Pamiętajmy, że każde 5 cm śniegu po roztopieniu to nawet 10 litrów wody na każdy metr kwadratowy.

  • Pompy do brudnej wody

Osoby mieszkające na terenach narażonych na zalanie i podtopienie powinny pomyśleć o wyposażeniu się w pompę do brudnej wody. GARDENA poleca Classic pompę do brudnej wody 7000/D. To bardzo wydajne urządzenie, które jest w stanie wypompować w godzinę 7000 litrów wody o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 25 mm. Pompa jest wyposażona w wyłącznik pływakowy, który umożliwia automatyczne włączanie pompy po przekroczeniu określonego poziomu wody. Gdy poziom wody opadnie, pompa zostanie automatycznie wyłączona. Jeśli zanieczyszczenia zapchają pompę, można je z łatwością usunąć, otwierając obudowę. Dodatkowo pompa posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho”. Pamiętajmy, że pompa do brudnej wody nie nadaje się do pompowania wody pitnej oraz mediów powodujących korozję i będących żrącymi, palnymi lub wybuchowymi tj. benzyna, olej grzewczy, czy rozcieńczalniki nitrowe – mówi Ekspert marki GARDENA, Jarosław Soboń.

  • Do prac zanurzeniowych

Pompy mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć awarii pralki, zmywarki lub pękniętej rury wodociągowej. W takich momentach na pomoc przychodzi GARDENA Classic pompa zanurzeniowa 7000/C. To idealna pompa do pompowania czystej lub lekko zanieczyszczonej wody o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm. To także idealne urządzenie do usuwania wody ze studni, basenu czy stawu. Ten model również posiada wyłącznik pływakowy i możliwość włączenia na stałe ręcznego trybu pracy. Niewielka waga urządzenia ułatwia jego transportowanie, a specyfikacja umożliwia podłączenie na stałe w jednym miejscu. Pompa posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho”.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe