piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Poddasze. Powierzchnia, którą warto wykorzystać
fot.freshome.com

Poddasze. Powierzchnia, którą warto wykorzystać

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2018-10-12 08:29:58

Od razu mówimy. Tak wiemy zagospodarowanie i odpowiednia aranżacja powierzchni na poddaszu nie jest łatwą sprawą. Również i kosztowną. Umiejętne zagospodarowanie skosów, ewentualne ocieplenie poddasza i dodatkowe okna, czy też schody, które zaprowadzą nas do nowego pomieszczenia. Wszystko to jest całkiem sporym wyzwaniem i wydatkiem. Dlatego dobrze jest zaplanować swoje prace... i budżet. Pierwsze pytanie. Metraż i co chcemy tam zrobić? Pokój dla gości, pokój zabaw dla dzieci, dodatkową garderobę, czy może sypialnię z łazienką. W każdym przypadku należy zacząć od podstaw!

Polecane sklepy

allegro

Po pierwsze. Sprawdzamy stan techniczny poddasza a następnie docieplamy pomieszczenie. Często jest tak, że nawet jak wykorzystało się najlepsze dostępne na rynku materiały, to  właściciele domu i tak zauważają ucieczkę ciepła przez połacie. Wynika to z błędów popełnianych przy montażu tj. niestaranne docinanie wełny, czy druga skrajność, upychanie na siłę. Kolejnym błędem jest nie uszczelnienie styków między płytami i tuż przy oknach połaciowych, a także brak połączenia izolacji dachu i ścian. 

Po drugie. Budowanie ścian działowych. Wszystko zależy od więźby dachowej i specyfiky stropu. Wszystkie zmiany trzeba (!) konsultować z projektantem, ponieważ ściany działowe nie przenoszą obciążeń konstrukcyjnych, jednak swoim ciężarem oddziałują na podłoże, którym w tym przypadku jest strop. Warto również pamiętać, że rodzaj i położenie stropu wpływa na to, gdzie możemy, a gdzie nie możemy postawić ścianki działowe. Ściany działowe mogą być murowane (budowane na etapie budowy stanu surowego budynku) lub szkieletowe, które są lekkie, stalowe lub drewniane, które potem obudujemy płytami kartonowo-gipsowymi. Podobnie jak ze ścianami, tak i nowa podłoga może generować większe obciążenie. W przypadku stropu drewnianego potrzebne będę dodatkowe wzmocnienia. Podczas rozmów z projektantem warto również zaznaczyć, jakie meble planujemy rozmieścić na naszym nowym poddaszu, bo wszystko to także kumuluje dodatkowy ciężar na nasz strop. Warto zadbać o każdy szczegół jeśli mowa o sprawach technicznych, tak żeby później już spokojnie móc 'bawić się" w projektanta wnętrz i z pomieszczenia na poddaszu wyczarować takie piękne aranże, jak na zdjęciach poniżej. 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe