piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pinio: Idealny Kącik do Nauki dla Dziecka

Pinio: Idealny Kącik do Nauki dla Dziecka

MEBLE / Meble / 2015-09-16 12:09:00

Kto pomaga twojemu dziecku w nauce?...Jego pokoik

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Po pierwsze: strefa zabawy i strefa nauki

Jeżeli nauczycie dziecka organizacji już teraz, zapamiętają to do końca życia. Przede wszystkim pamiętajcie o rozdzieleniu stref zabawy i nauki. Bardzo ważne jest, aby wszystkie te strefy nie nachodziły na siebie. Dziecku trudno będzie sięgnąć, po zadania z matematyki, gdy będą leżeć wśród zabawek! Rodzice rzadko przykładają do tego uwagę, nie zdając sobie sprawy, jak dobrze zaaranżowany pokój może wpłynąć na efektywność nauki.

Po drugie: czy jest mi tu miło przebywać?

Intuicja podpowiada nam, że coś z naszego otoczenia jest ciasne lub stresujące? Jeżeli tak, na pewno ostatnie co przyjdzie nam do głowy, to pracować w takim miejscu! Tak samo jest z naszymi dziećmi. Dlatego otwarta przestrzeń, w której czujemy się dobrze, i przyjemny, lekki design, są najlepszymi orędownikami kącika nauki. Polska marka Pinio od wielu lat zajmuje się produkcją mebelków przeznaczonych dla dzieci. Z ich usług skorzystały już takie gwiazdy jak: Martyna Wojciechowska, Roma Gąsiorowska, czy Paulina Przybysz, bo wiedzą, że mogą liczyć na najwyższą jakość i na nowoczesny design.

Po trzecie: zdrowie!

Co tu dużo mówić, ludzki mózg jest świetnie przystosowany do nauki, natomiast ciało: mniej. Dlatego musimy zwrócić uwagę na sztuczne oświetlenie, jakiego używamy, mając na uwadze wzrok naszej pociechy (nie może być ani zbyt ciemno, ani zbyt jasno), oraz na krzesła, lub siedzenia, które mu proponujemy. Warto też pozostać tutaj kreatywnym: wiadomo, że do poważniejszych zadań powinniśmy usiąść przy biurku. Ale być może zdrowiej będzie, np. jeżeli pozwolimy dziecku czytać na leżąco, co jest zdecydowanie zdrowsze dla kręgosłupa?

Po czwarte: charakter mojego dziecka!

To, w jakich warunkach jest nam się łatwiej skoncentrować, jest kwestią indywidualną. Niektórzy wolą ciszę, inni delikatny szmer dookoła. Niektóre dzieci nie będą w stanie się skoncentrować przy rodzeństwie, za to inne… Kiedy nie będą widziały, gdzie jest ich rodzeństwo i co robi! To wszystko czynniki, które musimy wziąć pod uwagę przy urządzaniu pokoiku, który będzie naprawdę dostosowany do charakteru naszego dziecka. Na szczęście Pinio ma w swojej ofercie tyle kolekcji, że na pewno preferencje twojego dziecka zostaną zaspokojone!

źrodło: oinio/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe