piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Phantom - nowa kuchnia  marki ZAJC
Zajc

Phantom - nowa kuchnia marki ZAJC

KUCHNIA / Meble / 2019-06-17 15:22:03

Najnowszy model kuchni Phantom zaprojektował Patryk Zajc. Najbardziej charakterystycznym i bardzo modnym elementem jest zintegrowany z wyspą stół. 

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

W Phantom to połączenie rozwiązano w innowacyjny sposób. Konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze. Dzięki niej stół nie ma nóg, a mimo to jest stabilny i wygodny nawet dla czterech osób. Wychodzący z krawędzi wyspy blat stołu o nieregularnej, zwężającej się podstawie nadaje zabudowie optycznej lekkości. 

Kolejnym wyróżniającym model rozwiązaniem jest biegnący przez długość wyspy wielofunkcyjny element, w którym ukryte są donice na zioła z odpływem wody oraz praktyczne schowki. Wykonano go z wytrawionego granitu, który pojawia się również na blacie i przechodzi na mniejszy bok wyspy. Jego lekko porowata, dotykowa faktura koresponduje z głęboko szczotkowanym fornirem dębowym na frontach mebli. 

Nowym, ciekawym rozwiązaniem jest oświetlenie ledowe na krawędziach mebli. Delikatne świetlne linie odciążają meble i poodnoszą ich walory wizualne.  - Pomysł narodził się przypadkiem. W trakcie rysowania kuchni dochodzi się do etapu tzw. „wybuchu mebla”, czyli rozczłonkowania każdego elementu składowego. Patrząc na projekt stwierdziłem, że te niepołączone elementy mogą ciekawie wyglądać w gotowej kuchni. W powstałe w ten sposób krawędzie wkomponowałem dodatkowo oświetlenie – komentuje swój autorski projekt Patryk Zajc.

Ideą, która przyświecała projektantowi było stworzenie mebla, który będzie możliwie jak najbardziej ergonomiczny. W rezultacie w modelu Phantom pojawiły się drzwi kieszeniowe, które zapewnią wygodny dostęp do zawartości wysokich jednostek. W jednej z nich pojawiła się wewnętrzna komoda z dodatkowym blatem, gniazdami elektrycznymi, specjalnymi półkami np. na otwartą książkę kucharską oraz drewniany wieszak na kieliszki. Model Phantom można zobaczyć na ekspozycji w poznańskim showroomie marki. www.zajc.pl

https://www.instagram.com/zajc_kuchnie/

https://www.facebook.com/kuchniezajc/

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe