piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Otwarta kuchnia sercem domu
Technitone Noble Linea

Otwarta kuchnia sercem domu

KUCHNIA / Inne / 2019-05-07 12:13:35

Likwidacja ścian kuchennych to coraz częściej zalecane rozwiązanie, nie tylko w dużych, przestronnych domach. Połączenie jadalni z kuchnią, czy oddzielenie pomieszczeń poprzez stylowy blat to trend polecany przez architektów nawet najmniejszych wnętrz. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy dużo wolnej przestrzeni i optycznie powiększamy nasze pomieszczenie. Ponadto, kuchnia staje się centralnym punktem naszego domu.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Połączenie pomieszczeń to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla mniejszych mieszkań, z uwagi na optyczne powiększenie przestrzeni. Coraz częściej spotykamy tego typu aranżację także w większych domach.

Ustawienie kuchni w centrum ogniska domowego sprawia, że dom staje się przytulny, stylowy, a do tego niezwykle funkcjonalny. Mieszkańcy mogą przyrządzając potrawy rozmawiać z innymi domownikami, czy przyjmować gości. Ponadto mieszkanie takie wydaje się dużo jaśniejsze i niezwykle przestronne. 

Dobrym łącznikiem pomieszczeń jest wyspa kuchenna. Umieszczenie jej w odpowiednim miejscu oraz użycie stylowego materiału doda charakteru każdemu wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest blat z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® w nieco kontrastowej barwie do mebli kuchennych. Niezwykle stylowy kolor TechniStone® Noble Silver Notteświetnie komponuje się w jasnym, słonecznym pomieszczeniu, wprowadzając nieco harmonii do aranżacji wnętrza.  

W ofercie TechniStone® obecnych jest wiele odcieni pasujących do każdej aranżacji. Dodatkowo, dzięki możliwościom materiału, wyspa kuchenna może mieć różne rozmiary i kształty. Konglomerat kwarcytowy może zostać dostosowany do nawet najbardziej fantazyjnych projektów wnętrz.

  • Wprowadź swój styl 

W przypadku likwidacji ścian między pomieszczeniami, możemy osiągnąć ciekawy efekt, używając dekoracji jako elementu rozróżniającego poszczególne pokoje. Kuchnia i jadalnia jako jedno pomieszczenie mogą tworzyć jedność poprzez odpowiedni dobór mebli i dodatków. Blat TechniStone® Noble Linea to niezwykle uniwersalna propozycja od TechniStone®, która doda delikatności i stonuje wystrój wnętrza. Warto pomyśleć także o odpowiednim doborze mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie tego samego materiału na blat kuchenny i na stół.

  • Barek kuchenny

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest ustawienie po zewnętrznej stronie blatubarowych krzeseł. Dzięki temu możemy zrezygnować z jadalni, co jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla mniejszych pomieszczeń. Ponadto, nasi goście i członkowie rodziny będą mogli uczestniczyć w procesie przygotowywania potraw. 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe