piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ogrzewanie podłogowe... dotyk luksusu

Ogrzewanie podłogowe... dotyk luksusu

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2018-09-25 09:47:23

No dobra, trochę przesadziliśmy, że na wyciągnięcie ręki dla każdego, bo zakup wszystkich elementów grzejnych, sterowników oraz profesjonalna instalacja sprawia, że takie rozwiązanie jest o około 30-40% droższe niż zwykłe grzejniki. W sumie ogrzewanie podłogowe wraz z montażem, to około 70-200 zł za metr kwadratowy, ale bez wątpienia dużym plusem jest niedroga eksploatacja – np. w przypadku ogrzewania wodnego oraz komfort użytkowania. Co zatem jeszcze powinniśmy wiedzieć w temacie ogrzewania podłogowego?

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Zanim przejdziemy do plusów, rozszerzmy trochę listę minusów, bo o cenie już wspominaliśmy. Co zatem może drażnić użytkowników takich rozwiązań? W przypadku mniejszych (tańszych) systemów, często może być tak, że podłoga będzie nagrzana i ciepła, jednak w całym pomieszczeniu wciąż będzie chłodno. Druga możliwość to taka, że proces nagrzewania się podłogi może trochę trwać, warto zatem mieć/ustawić timer tak, żeby jak np. rano wstajemy z łóżka, to stopy stawiać na ciepłą, a nie zimną powierzchnię. Kolejna bolączka, to np. usunięcie lub przesunięcie ciężkich mebli, które swoimi gabarytami i wagą, mogą blokować system i przepływ podpodłogowego ogrzewania. Abstrakcja, co!

Zalety to przede wszystkim komfort, brak grzejników, możliwość "dystrybucji" ciepłego powietrza równomiernie we wszystkich pomieszczeniach, a także fakt, że mniejsze systemy potrafią lepiej ogrzać pomieszczenie niż tradycyjne grzejniki, co najbardziej będzie widoczne na comiesięcznym rachunku. 

Ogrzewanie podłogowe nie stawia również sobie granic, jeśli mowa o materiale pod którym jest zamontowane. Czy to panele, drewno, czy kamień. Ciepło i komfort w każdych warunkach. Do wyboru są dwa rodzaje ogrzewań: elektryczne i wodne.

Elektryczne, to sieć kabli położonych na macie, którą rozkładamy pod podłogą. Łatwiejszy w montażu, niż wodny system składający się z sieci rurek do instalacji których potrzebujesz fachowców. Elektryczne ogrzewanie to dobra zajawka dla "Bohaterów swoich domów, którym DIY nie jest obce". Ogrzewanie elektryczne jest również tańsze, ale co ważne jeśli mówimy o kosztach użytkowania, to zdecydowanie droższe niż ogrzewanie wodne. Małym minusem, dla ogrzewania wodnego jest także fakt, że do odpowiedniego montażu czasami potrzebne sa małe "przeróbki architektoniczne" w naszym mieszkaniu/domu, czyli warto nastawić się na ewentualne małe wiercenie w ścianach lub podłodze.

Warto sprawdzić ofertę takich firm jak Purmo, KAN-therm, Kisan, czy Agaterm.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe