piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ogrzewanie, chłodzenie i podgrzewanie, czyli pierwsza pompa ciepła w ofercie Saunier Duval

Ogrzewanie, chłodzenie i podgrzewanie, czyli pierwsza pompa ciepła w ofercie Saunier Duval

WYKOŃCZENIE / Ogrzewanie i chłodzenie / 2018-07-04 12:21:06

Francuska marka Saunier Duval specjalizująca się w produkcji kotłów kondensacyjnych wprowadza do swojej oferty pierwszą pompę ciepła. Nowy system jest łatwy w montażu, niezwykle cichy (32 dB) oraz znacząco zmniejsza wydatki zarówno na etapie instalacji, jak i eksploatacji.Co więcej, pompa ciepła zapewnia najlepsze efekty w ogrzewaniu oraz chłodzeniu budynku i podgrzewaniu wody użytkowej. Sprawdź, jakie korzyści zyskujesz dzięki pompie ciepła GeniaAir Split.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Nowa powietrzna pompa ciepła GeniaAir Split wykorzystuje energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania lub chłodzenia wnętrza budynku. Dzięki nowej technologii pracuje bardzo cicho i ekonomicznie, a moc pompy ciepła waha się od 3,5 kW do 7 kW (we wrześniu dostępne będą też pompy ciepła o mocy 10kW i 12kW) – zapewnia to pełen komfort użytkowania zarówno w małych, jak i dużych, wielorodzinnych domach.

Nowa pompa ciepła – elastyczność i oszczędność w technologii Split

W skład systemu oferowanego przez Saunier Duval wchodzi jednostka zewnętrzna GeniaAir Split oraz jednostka wewnętrzna GeniaSet Split.

Jednostka zewnętrzna GeniaAir Split – moduł instalowany na zewnętrznej ścianie budynku, dachu lub jako urządzenie wolnostojące w ogrodzie. Dzięki niskiej emisji dźwięku (jedynie 32 dB) moduł można zamontować nawet w gęstej zabudowie miejskiej.

Jednostka wewnętrzna GeniaSet Split – centrala grzewcza instalowana w pomieszczeniu (najczęściej w piwnicy, garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym). Komponenty systemu wymagane do prostego i wydajnego montażu są już wbudowane do centrali grzewczej GeniaSet. Zintegrowany zasobnik do przechowywania ciepłej wody o pojemności 188 litrów pokrywa standardowe zapotrzebowanie czteroosobowej rodziny.

Jednostkę wewnętrzną można zastąpić wiszącą stacją hydrauliczną, która będzie idealnym wyborem dla tych, którzy chcą ogrzewać dom, ale nie potrzebują podgrzewać wody. Będzie to też dobre rozwiązanie dla tych, których zapotrzebowanie na ciepła wodę jest wysokie – wystarczy, że dokupią do stacji hydraulicznej zasobnik wolnostojący (pojemność na poziomie 300-400 litrów).

Co zyskujesz z nowym systemem GeniaAir Split?

Propozycja od Saunier Duval zapewnia oszczędność na dwóch etapach:

 • na etapie budowy – oszczędność zaczyna się już przed instalacją. Wszystko dzięki rezygnacji z kosztów budowania kotłowni, komina oraz przyłącza gazowego. Jeśli korzystasz z centrali grzewczej GeniaSet Split, to potrzebujesz tyle miejsca, ile zajmuje standardowa lodówka. Co ważne kompletna instalacja systemu pompy ciepła trwa tylko jeden dzień.
 • podczas eksploatacji – wysoka klasa efektywności energetycznej A++ zapewnia bardziej ekonomiczne użytkowanie. Co więcej – wydajność może być automatycznie regulowana w zależności od obciążenia grzewczego. Pompa ciepła może pracować w zakresie temperatur od +40°C do -20°C – co zdecydowanie wystarcza do wykorzystania w budynkach w naszym klimacie.

Najważniejsze korzyści nowej pompy ciepła francuskiego producenta to:

 • wysoka wydajność – COP nawet 5,0
 • atrakcyjna cena
 • szybki montaż w 1 dzień
 • niezwykle cicha praca – 32 dB(A)
 • niezawodne i długotrwałe działanie – gwarancja do 5 lat

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.saunierduval.pl 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe