piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Odkurzacz kominkowy - przyjaciel domu

Odkurzacz kominkowy - przyjaciel domu

INNE / Inne / 2017-12-04 12:07:00

Kominek kojarzy się nam z miłą, rodzinną atmosferą domowego ogniska, symbolizującego bliskie więzi międzyludzkie, spokój i bezpieczeństwo. Jego zalety docenimy szczególnie w chłodne i długie jesienno-zimowe wieczory, kiedy po przyjściu z pracy lub ze spaceru przywitają nas radośnie migoczące za szybą ciepłe pomarańczowo-żółte płomienie wspaniale ozdabiające wnętrze salonu czy jadalni.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

W parze z kominkiem 

Aby w pełni cieszyć się walorami funkcjonalnymi i estetycznymi kominka, musimy dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb mieszkańców, a także miejsca, w którym ma się ono znajdować. Umiejętnie wkomponowany w klasyczne bądź nowoczesne wnętrze stanie się nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, ale również doskonałą dekoracją pomieszczenia.

Kominek będzie nam długo służył, jeśli właściwie o niego zadbamy. Musimy zatem pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia, a przede wszystkim o usuwaniu popiołu, powstającego w wyniku spalania drewna. Warto zaopatrzyć się więc w umożliwiający sprawne i szybkie czyszczenie specjalny odkurzacz kominkowy. Przykładem takiego urządzenia jest odkurzacz kominkowy marki 4IQ przeznaczony do zbierania zimnego popiołu z kominków, pieców na drewno lub węgiel, popielniczek i grilla, dostępny w dwóch wersjach: o pojemności 20L z silnikiem o mocy 1000 W i pojemności 25 L z silnikiem o mocy 1200 W.

Lekki, wyposażony w rurę aluminiową, która pozwala na dotarcie do najdalszych zakamarków paleniska, sprawdzi się idealnie przy czyszczeniu różnych rodzajów kominków. Długość rury aluminiowej i elastycznej różni się w zależności od modelu, najdłuższa rura elastyczna ma aż 2,5 m. Elementem wyróżniającym odkurzacz z propozycji dostępnych na rynku jest 3,5-metrowy przewód elektryczny. Dzięki niemu podczas pracy urządzenia nie będziemy potrzebowali dodatkowych przedłużaczy. Wygodny w użyciu znakomicie usunie zanieczyszczenia wewnątrz i wokół kominka. Praktyczny, ergonomiczny uchwyt umieszczony na pokrywie ułatwi przenoszenie odkurzacza. Podobną funkcję spełnią także kółka zamontowane w modelu o pojemności 25 L.     [[[zdjecie,13356,duze]]]

Wewnątrz odkurzacza znajdują się: HEPA, specjalna metalowa siatka zapobiegająca zapychaniu się filtra oraz pojemnik na pył. Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu w czystości - zarówno filtr HEPA, pojemnik jak i metalową osłonę umyjemy w wodzie bez dodatku środków chemicznych. Odkurzacz charakteryzuje się również estetyczną linią wzorniczą. W zależności od indywidualnych gustów możemy wybrać model z pojemnikiem ze stali zwykłej malowanej proszkowo na kolor czarny lub ze stali nierdzewnej o eleganckiej srebrnej barwie. Oba wzbogacone zostały dekoracyjnymi czerwonymi wstawkami z tworzywa sztucznego, które świetnie ożywiają dominujące barwy. Ciekawa kompozycja kolorystyczna oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, że urządzenia prezentują się znakomicie nie tylko podczas pracy.

Do każdego modelu możemy dobrać praktyczne akcesoria takie jak: filtr HEPA czy aluminiowa końcówka.

Komfortowy w użytkowaniu o atrakcyjnym designie odkurzacz kominkowy pozwoli na sprawne i wygodne usunięcie popiołu z palenisk kominków umieszczonych w naszych salonach, sypialniach i jadalniach stając się równocześnie nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu.

źrodło: 41Q/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe