piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowości Antonio Lupi Mediolan 2018

Nowości Antonio Lupi Mediolan 2018

AKCESORIA / Armatura sanitarna / 2018-05-08 09:42:03

W trakcie mediolańskich targów firma Antonio Lupi zaprezentowała nowe urządzenia do łazienek. Marka pokazała również powiększony i odświeżony showroom, który zaprojektowali Fabio Calvi i Paolo Brambilla.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

W zaprojektowanym na nowo showroomie uwagę przyciąga składający się z łuków sufit. Inspirację do powstania nieregularnych sklepień architekci zaczerpnęli ze stambulskiej łaźni Kılıç Ali Paşa z 1577 roku. Hammam ten jest częścią imponującego kompleksu Sułtana Sulejmana Wspaniałego. Zaprojektowane przed wiekami miejsce służyło pielęgnacji ciała i ducha, było również miejscem spotkań towarzyskich i zawierania interesów. W mediolańskim showroomie imponujący sufit kontrastuje z resztą wystroju wnętrza, które utrzymane jest w surowym, eleganckim stylu. Na 500 mkw. wyeksponowane zostały urządzenia i meble marki, wśród których nie zabrało tegorocznych nowości.

  • Intreccio, proj. Paolo Ulian

Wolno stojąca umywalka wykonana jest w całości z marmuru. Jej kształt jest rezultatem poszukiwań związków między znanym od starożytności materiałem a nowoczesnymi technikami. W rezultacie powstał projekt o dynamicznym charakterze, składający się z koncentrycznych kamiennych elementów. Przesunięte względem siebie i zmniejszające średnicę marmurowe pierścienie nadają modelowi lekkości. Efekt ten dodatkowo podkreśla zainstalowane wewnątrz umywalki oświetlenie.

  • Collage, proj. Luca Galofaro

W kręgu zainteresowań Luci Galofaro, architekta i wykładowcy, znajdują się badania nad związkami architektury i sztuki. Kolaże jego autorstwa, przedstawiające różne architektoniczne obiekty, wykorzystane zostały do powstania nowej kolekcji luster. Oprawione w ramki obrazki posiadają naklejone na szkło lustra, tworząc trójwymiarowe kolarze. W ten sposób powstaje relacja z obserwatorem, który staje się częścią obrazu.

  • Eclipse, proj. Marco Di Paolo

Nowa wanna Eclipce ma owalny, przypominający jajko kształt. Komfort użytkowania zapewnia jej ergonomiczna forma oraz zintegrowana półka na akcesoria. Wanna dostępna jest w wersji
z kompozytu Cristalplant oraz marmuru.

  • Albume, proj. Carlo Colombo

Wolno stojąca umywalka Albume to połącznie przeciwieństw. Zestawiono w niej nie tylko różne geometryczne kształty, ale także kolory i materiały. Solidna podstawa wykonana jest z żywicy lub marmuru. Kontrastuje z nią delikatna, przezroczysta misa, dostępna w dwóch kształtach.  Wykonana jest ona z materiału Cristalmood – to patentowane przez Antionio Lupi tworzywo jest przezroczystą żywicą, wybarwianą w różnych kolorach. 

Antonio Lupi to włoska rodzinna firma, która początkowo zajmowała się produkcją szklanych elementów do mebli oraz luster. W produkcji luksusowego wyposażenia do łazienek marka specjalizuje się od lat 80. XX wieku. Dziś Antonio Lupi poszczycić się może bogatą kolekcją ceramiki łazienkowej, baterii, luster oraz mebli łazienkowych i systemów do przechowywania. Markę cechuje nie tylko innowacyjne wykorzystanie materiałów i wprowadzanie nowoczesnych technicznych rozwiązań. Ogromną dbałość przykładna jest również do wzornictwa, które wychodzi spod ręki uznanych designerów: Carlo Colombo, Paolo Ulian, Jorge Bibiloni, Domenico de Palo, Vevio Tellatin.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe