piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowość w ofercie G-U Polska – ukryty samozamykacz do drzwi przeciwpożarowych

Nowość w ofercie G-U Polska – ukryty samozamykacz do drzwi przeciwpożarowych

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2020-11-16 11:03:05

W ofercie samozamykaczy marki G-U pojawiło się nowe rozwiązanie – ukryty samozamykacz VTS 736. Jest on niemal niewidoczny i został zaprojektowany tak, aby spełniać m.in. wymagania budownictwa bez barier.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Nowy samozamykacz VTS 736 marki G-U przeznaczony jest do jedno- i dwuskrzydłowych drzwi przeciwpożarowych, dymoszczelnych i standardowych. Dzięki funkcji regulacji siły i prędkości zamykania oraz domyku można dostosować jego działanie do wymagań danego ciągu komunikacyjnego.

„Nowy samozamykacz GU VTS 736 posiada opcję regulacji siły zamykania EN 3-6, co oznacza, że można go stosować nawet w drzwiach o szerokości skrzydła do 1400 mm. Sprawdzi się zarówno w wewnętrznych ciągach komunikacyjnych, jak i w drzwiach wejściowych  – wszędzie tam, gdzie ważne jest zamknięcie drzwi bez konieczności automatycznego ryglowania, z zachowaniem bezpieczeństwa dla użytkowników” – wyjaśnia Piotr Kosmowski Szef Działu Techniki i Rozwoju G-U Polska.

Oprócz funkcji, która pozwala na dopasowanie siły zamykania do lokalizacji drzwi z samozamykaczem, istotną jego zaletą jest design, a więc całkowite ukrycie korpusu w skrzydle drzwiowym oraz szyny jezdnej w ramie drzwi.

„Prawdziwy design kryje się w detalach poprawiających funkcjonalność konkretnych rozwiązań. Tak jest też w przypadku samozamykacza GU VTS 736. Ukrycie w skrzydle i ramie drzwiowej wpisuje się w minimalistyczny trend w obiektach użyteczności publicznej, a tam najczęściej jest stosowany. Taki zabieg obniża również ryzyko uszkodzenia mechanizmu (widoczny element łatwiej jest naruszyć, zniszczyć lub rozregulować). Z kolei zastosowanie technologii krzywki, która umożliwia łatwe otwieranie drzwi, sprawia, że samozamykacz może być stosowany w budownictwie bez barier, zgodnie z normą DIN 18040” – podkreśla ekspert G-U Polska.

Samozamykacz GU VTS 736 w liczbach:

  • testowany i certyfikowany (zgodnie z normą PN EN 1154),
  • dostosowany do budownictwa bez barier (zgodnie z normą DIN 18040),
  • wymiary korpusu: 257 x 54 x 40 mm,
  • bezstopniowo regulowana siła zamykania EN 3-6,
  • funkcje regulacji: prędkość zamykania i domyk,
  • do drzwi przeciwpożarowych, dymoszczelnych i standardowych (jedno- i dwuskrzydłowych):

o   szerokość skrzydła dla drzwi 1-skrzydłowych: 600 – 1400 mm,

o   szerokość skrzydła dla drzwi dwuskrzydłowych: 1250 – 2800 mm,

o   maksymalny kąt otwarcia i zamknięcia drzwi: 120 stopni,

o   grubość skrzydła drzwi: 50 mm i więcej.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe