Łazienka z wysokim IQ

Łazienka z wysokim IQ

Poleć znajomemu
2018-01-10 09:59:00

Jakie kierunki będą dominować w projektowaniu łazienek publicznych w nadchodzącym sezonie? Wszystko wskazuje na to, że minimalizm formy, funkcjonalność i inteligentne rozwiązania to trendy, które mocno zaznaczą swoją obecność również w przyszłych latach.

Minimalizm wyposażenia to już obowiązujący kierunek w designie armatur łazienkowych, szczególnie tych, które znajdują zastosowanie w intensywnie eksploatowanych budynkach. Projektanci przemysłowi nie tylko dążą do ergonomii, lecz również zapewnienia wysokiej trwałości form. Dlatego wszelkie mechanizmy i elementy instalacji są starannie ukrywane w ścianie lub zabudowie. Najlepszym przykładem są armatury podtynkowe, których jedynym widocznym elementem jest wylewka lub płyta z oknem fotokomórki. Design armatur ma jednak jeszcze jeden, bardziej przyszłościowy kierunek. Oprócz funkcji wypływu wody są wzbogacane o kolejne opcje, jak regulacja temperatury wody czy automatyczne płukanie instalacji po długim czasie przestoju. Do takich innowacyjnych rozwiązań należą produkty z gamy SCHELL, które pozwalają nawet na połączenie z systemem automatyki budynku.

Więcej komfortu

Łazienki publiczne stają się czymś więcej niż tylko przestrzenią sanitarną. Jako wizytówka firmy czy instytucji muszą gwarantować komfort, maksymalną higienę i bezpieczeństwo użytkowania. W tym kontekście armatury, które oferują tylko bezdotykową obsługę powoli będą ustępować miejsca rozwiązaniom łączącym trwałość, łatwość obsługi i możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika. Przykładem takiego rozwiązania są nowe baterie SCHELL LINUS W-E-M z regulacją temperatury. Surowy design rozwiązania opartego na dobrze już znanej metalowej płycie z subtelną wylewką został wzbogacony o pokrętło pozwalające na indywidualne dostosowanie temperatury. Komfort termiczny ma szczególne znaczenie zwłaszcza w strefie prysznicowej, dlatego w tej dziedzinie również powstają armatury, które dzięki swoi funkcjom dostarczają niemal tyle komfortu, co te stosowane w domowych łazienkach. Doskonałym przykładem może być naścienna bateria prysznicowa SCHELL VITUS VD-C-T z elektroniką CVD Touch. Trwały, metalowy przycisk „Start/Stop” uruchamia wypływ wody, zaś jego zamknięcie następuje ręcznie lub po upływie określonego czasu. Prysznic można zaprogramować na znacznie dłuższy wypływ wody, niż w przypadku tradycyjnych armatur samozamykających, bo sekwencja może trwać aż do 6 minut. Po prawej stronie korpusu znajduje się pokrętło temperatury, dzięki czemu w zależności od sytuacji i potrzeb użytkownik może skorzystać z zimnego prysznica po saunie lub ciepłej, relaksującej kąpieli po treningu. Wbudowany termostat zapewnia jednocześnie ochronę przed poparzeniem, ograniczając temperaturę wypływającej wody do 38ºC.

Czystość inteligentnie

Nikogo już nie dziwi fakt, że w nowoczesnych łazienkach można spotkać baterie czy spłuczki sterowane na podczerwień, jednak nie sposób odgadnąć, co kryje się w znajdującej się w nich elektronice. Oprócz funkcji uruchamiania wypływu wody po wykryciu ruchu w fotokomórce nowoczesne armatury mogą wykonywać szereg innych zaprogramowanych funkcji gwarantujących higienę i bezpieczeństwo użytkowania. Sterylna czystość to wymóg zwłaszcza w toaletach publicznych, stosowane w nich armatury mogą zapobiegać rozprzestrzenianiu drobnoustrojów i ich rozwojowi w instalacji. Na przykład sterowniki do pisuarów i WC z serii SCHELL EDITION zostały zaopatrzone w funkcje automatycznego płukania antystagnacyjnego, które jest wykonywane w 24 godziny od ostatniego użycia. W kontekście zastosowań publicznych duże znaczenie ma także jakość wody stosowanej do mycia czy stosowania posiłków. Wszystkie elektroniczne armatury umywalkowe i prysznicowe z gamy SCHELL zostały przystosowane do wykonywania dezynfekcji termicznej wodą o temperaturze 70 ºC. Wyraźnie zarysowującym się kierunkiem na przyszłość są armatury inteligentne, które można programować z poziomu centralnego systemu. Taką opcję daje system eSCHELL, który umożliwia automatyczne sterowanie różnymi grupami armatur pod kątem oszczędności energii czy higieny.

źródło: schell/pieknydom24.pl

M_13644 M_13645

O firmie Schell

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jet obecna na polskim rynku od 11 lat. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P