5 trendów na 2018, które zmienią oblicze polskich kuchni

5 trendów na 2018, które zmienią oblicze polskich kuchni

Poleć znajomemu
2018-01-09 13:58:00

Jeśli płynące z Zachodu mody trafią w przyszłym roku na podatny grunt, 2018 będzie stanowił kres dominacji bieli w przestrzeniach kuchennych. Co jeszcze może przynieść wiejący zza granicy wiatr zmian?

W ostatnich latach biel dominowała w polskich kuchniach niepodzielnie. Według raportu Homebook.pl „Kuchnia: trendy 2016-2017” najjaśniejszy z kolorów cieszył się ostatnio niemal dwukrotnie większą popularnością niż jakakolwiek inna barwa - zarówno w przypadku ścian, jak i frontów mebli. Czy coś może zagrozić jej hegemonii w nadchodzącym roku? Z doniesień o najmodniejszych przyszłorocznych trendach wynika, że tak!

Biel ustępuje drewnu

W rozplanowaniu kuchni kluczowe są względy pragmatyczne. Odkąd jednak przestała ona być tylko miejscem składowania i mycia naczyń oraz magazynowania produktów i przygotowania z nich potraw, a stała się centrum życia towarzyskiego i integralną częścią salonu, zmieniły się kryteria funkcjonalności. Sterylna biel, stanowiąca doskonałe tło dla higienicznego gotowania, nie kojarzy się raczej z przytulnością i naturalną swobodą. Dlatego coraz częściej będzie przełamywana lub zastępowana drewnem lub imitującymi je fakturami. W aranżacjach na 2018 można spodziewać się hebanowych podłóg, cyprysowych frontów, obudów okapów i detali oraz mebli, łączących biel i wizualne ciepło desek.

Efektowne kontrasty

Matowe drewno sprzyja wizualnemu wyodrębnieniu błyszczących elementów wystroju. Na kontrastach takich jak ten budowane będą kuchenne aranżacje w nowym roku. W rustykalnych przestrzeniach sięgać się będzie po to, co im przeciwstawne: przemysłowe i wielkomiejskie. I na odwrót. Na fali wznoszącej będzie styl transitional, łączący to, co tradycyjne i nowoczesne. - Baterie z wężem, przyjmującym formę owijającej korpus sprężyny czy armatura o wysokim połysku - tymi sposobami można sprawić, by strefa zlewozmywakowa kontrastowała z rustykalnym otoczeniem - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. - I przeciwnie, nowoczesny wystrój można przełamać dwuuchwytowymi bateriami, nawiązującymi do wzornictwa minionych epok - sugeruje Choniawko. W tym nurcie edisonowskie żarówki mogą zawisnąć nad blatem z deski, a mosiężne akcesoria - rozświetlą ciemnobrązowe otoczenie.

Przemysł w domu

Popularne będą wszelkie nawiązania do stylistyki industrialnej: meble i blaty z oksydowanej blachy, mosiężne obudowy okapów, nierdzewna stal zestawiona z żywymi, jaskrawymi kolorami, powrót czarnego AGD i urządzeń poza zabudową, ciemne kolory i stylizowane źródła światła. - W otoczeniu odwołującym się do fabrycznych hal dobrze sprawdzą się baterie z uchwytami krzyżakowymi - mówi Katarzyna Choniawko. - Z takim otoczeniem dobrze komponować się będą także minimalistyczne wylewki - czy to w formie litery „U”, czy kształtach bazujących na liniach i kątach prostych - dodaje ekspert Armatury Kraków.

Kuchenne dekoracje

Szczególnie jeśli poddamy się industrialnym wpływom, warto umieścić w kuchni „uprzytulniające” ją akcesoria. Przykładowo, krzesła - koniecznie wygodne - oblec można materiałowymi pokrowcami. „Domową” atmosferę pomogą budować także bibeloty i pamiątkowe naczynia. By nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu, najlepiej położyć je na najwyższych półkach.   5 trendów na 2018, które zmienią oblicze polskich kuchni

Kolorowe akcesoria

Na kuchenne salony wrócą także niewielkie nośniki soczystych barw: wzorzyste kafle (na posadzce lub w przestrzeni między blatem a szafkami), naczynia, małe AGD i uchwyty garnków. Zwolennicy zieleni mogą natomiast w 2018 r. z powodzeniem sięgnąć po rośliny doniczkowe lub nawet pokryte pnączami ściany.

źródło:armaturakraków/pięknydom24.pl

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Armatura Kraków

Grupa Armatura jest wiodącym producentem w branży sanitarnej i grzewczej w Polsce. Spółki tworzące Grupę Armatura specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, szerokiej gamy zaworów oraz ceramiki sanitarnej. Armatura Kraków SA, jako spółka dominująca w Grupie Kapitałowej Armatura, świadczy usługi na rzecz spółek zależnych, realizując jednolitą dla wszystkich podmiotów politykę w obszarze rachunkowości, logistyki i zaopatrzenia, administracji i obsługi prawnej oraz zatrudniania

W segmencie baterii Grupa Armatura realizuje pełen cykl produkcyjny baterii: od projektu, poprzez odlew, obróbkę mechaniczną i nakładanie powłok metalicznych, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym. Daje to gwarancję jakości i niezawodności produktów, ale i możliwość płynniejszego sterowania produkcją w zależności od popytu rynkowego. Wraz z zakończeniem procesu reorganizacji produkcji Grupy Armatura pod koniec 2011 roku, proces produkcji baterii sanitarnych i natrysków realizowany jest w nowoczesnym zakładzie Armatoora SA, działającym w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nisku. W ofercie Grupy Armatura znajduje się 27 rodzin baterii z trzech klas: Premium, Middle oraz Basic - w tym baterie termostatyczne i specjalne. W grupie natrysków znajdują się deszczownie, natryski przesuwne, punktowe oraz cała gama akcesoriów natryskowych: węże, rączki.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P