Umywalkowa nowa moda

Umywalkowa nowa moda

Poleć znajomemu
2017-11-29 12:40:00

Analizując listę nowości na rynku umywalek trudno oprzeć się wrażeniu, że zapanowała moda na umywalki nablatowe. Co ciekawe, w obrębie tej kategorii można wyróżnić dwa skrajnie odmienne trendy.

Wśród tegorocznych nowości umywalkowych niepodzielnie panują umywalki nablatowe oraz zintegrowane. Podążając za łazienkowymi megatrendami - nowoczesnym minimalizmem oraz uwspółcześnionym klasycznymi formami, z jednej strony producenci stawiają na minimalizm i redukcję nadmiarowych elementów, z drugiej - na mocne akcenty przyciągające uwagę.

Umywalka wpisana w otoczenie

W pierwszym z modnych wariantów, umywalki nablatowe stanowią swoiste przedłużenie wyposażenia, na którym zostały umiejscowione. W pewien sposób są „udomowioną” wersją rozwiązań stosowanych w designerskich budynkach użyteczności publicznej, gdzie miska stanowi zagłębienie w blacie zajmującym całą długość ściany umywalni. By zwiększyć ich funkcjonalność w domowych warunkach i zapewnić miejsce na schowanie akcesoriów, najczęściej integruje się je z meblami. Najważniejsze wymiary - szerokość i głębokość - są dopasowane do będącej podstawą szafki. Dzięki temu unika się wprowadzania do pomieszczenia nowej bryły - mebel i umywalka jawią się jako jedność. - Ze względu na chęć wizualnego dopasowania do szafki, pod względem formy umywalki nablatowe stworzone z myślą o minimalistycznych łazienkach stanowią wariację na temat prostopadłościanów, w rzucie z góry przyjmując kształt prostokąta - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. - Chcąc urozmaicić ten element łazienki, można jednak dobrać model, którego górne krawędzie - frontowa i tylna - przybierają formę łagodnego, wklęsłego łuku - uzupełnia. Efekt dopasowania można natomiast spotęgować, zachowując spójność barwy pomiędzy obydwoma elementami. Dobranie umywalki i szafki w tym samym odcieniu bieli może być zaskakująco trudne. Warto więc porównać ich wygląd w sklepie przy dobrym oświetleniu lub zdecydować się na produkty od jednego producenta.

Łazienkowe wyróżnij się lub zgiń”

W drugiej modnej opcji, umywalka ma w założeniu stanowić centralny punkt strefy pielęgnacji, z lustrem, długim blatem i niezbędnymi akcesoriami (wyłożonymi wokół niej bądź stojącymi na półeczkach pod blatem. Stosuje się tu modele o wyszukanych, przyciągających uwagę kształtach lub celowo nabudowuje się na blacie wyposażenie o wymiarach przełamujących wyznaczone przez podstawę krawędzie. - W łazienkach, gdzie umywalka ma skupiać na sobie wzrok, wykorzystuje się modele w kształcie misy, odwołujące się stylistycznie do dawnych salonów kąpielowych oraz trendów popularnych w pierwszej połowie XX wieku. Na porządku dziennym są to faliste linie krzywe - mówi Katarzyna Choniawko. - Co ciekawe, zastosowanie znajdują tutaj także te same serie, co w przypadku umywalek wpisanych w otoczenie. Efekt wyróżnienia w ich przypadku polega na przełamaniu formy podstawy dzięki mniejszym od niej wymiarom miski. Jej pionowe krawędzie wyznaczają nową bryłę, co podkreślić można dodatkowo dzięki odcinającej się kolorystyce blatu - opowiada ekspert Armatury Kraków. W przypadku awangardowego zacięcia właściciela łazienki można sięgnąć także po nietypowe rozwiązania, jak misa wydrążona w niesymetrycznym kamiennym bloku czy w pniu drzewa. W tym przypadku warto upewnić się, że materiał jest odpowiednio zaimpregnowany oraz że mimo dużej wilgotności nie będą rozwijać się w nim chorobotwórcze drobnoustroje.

źródło: armatura kraków/pieknydom24.pl

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Armatura Kraków

Grupa Armatura jest wiodącym producentem w branży sanitarnej i grzewczej w Polsce. Spółki tworzące Grupę Armatura specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, szerokiej gamy zaworów oraz ceramiki sanitarnej. Armatura Kraków SA, jako spółka dominująca w Grupie Kapitałowej Armatura, świadczy usługi na rzecz spółek zależnych, realizując jednolitą dla wszystkich podmiotów politykę w obszarze rachunkowości, logistyki i zaopatrzenia, administracji i obsługi prawnej oraz zatrudniania

W segmencie baterii Grupa Armatura realizuje pełen cykl produkcyjny baterii: od projektu, poprzez odlew, obróbkę mechaniczną i nakładanie powłok metalicznych, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym. Daje to gwarancję jakości i niezawodności produktów, ale i możliwość płynniejszego sterowania produkcją w zależności od popytu rynkowego. Wraz z zakończeniem procesu reorganizacji produkcji Grupy Armatura pod koniec 2011 roku, proces produkcji baterii sanitarnych i natrysków realizowany jest w nowoczesnym zakładzie Armatoora SA, działającym w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nisku. W ofercie Grupy Armatura znajduje się 27 rodzin baterii z trzech klas: Premium, Middle oraz Basic - w tym baterie termostatyczne i specjalne. W grupie natrysków znajdują się deszczownie, natryski przesuwne, punktowe oraz cała gama akcesoriów natryskowych: węże, rączki.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P